Według najnowszych danych American Pet Products Association (APPA) Amerykanie wydali w 2017 roku 69,5 miliarda dolarów na swoich zwierzęcych towarzyszy. A według ASPCA koszt pierwszego roku posiadania zwierzęcia domowego przekracza 1000 dolarów.

Posiadanie psa jest niesamowitym doświadczeniem, ale może też sporo kosztować. Jedzenie, rachunki za weterynarza, zabawki, leki, smakołyki, pielęgnacja — wszystko to się sumuje. Na szczęście istnieje kilka sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy na wydatkach związanych z psem bez poświęcania jego zdrowia. Od samodzielnego wykonywania zabawek po kąpanie psa w domu, oto 10 wskazówek dotyczących oszczędzania pieniędzy dla właścicieli psów.

1. Stwórz Własne Zabawki Dla Psów

Jeśli chodzi o oszczędzanie na akcesoriach dla psów, jedną z moich ulubionych metod jest robienie własnych zabawek. Nasze psy uwielbiają przeżuwać i gryźć, nie jesteśmy nawet w stanie powiedzieć, ile razy kupowaliśmy zabawkę tylko po to, aby została zniszczona w ciągu kilku minut. Więc zamiast marnować pieniądze na zabawki, które nie są trwałe, zaczęliśmy tworzyć własne.

Niektóre z naszych ulubionych zabawek dla psów własnej roboty to:

• Maty do węszenia

• Zabawki do przytulania

• Interaktywna zabawka flirt pole

• Łamigłówka z formy do muffinek

• Interaktywna zabawka do karmienia

2. Zrób Własne Przysmaki Dla Psów

Kolejna wskazówka dotycząca oszczędzania pieniędzy dla właścicieli psów – przyrządź samemu przysmaki dla psów. Fajnie jest wiedzieć dokładnie, jakie składniki trafiają do przysmaków dla psów, a samodzielne ich wykonanie pozwala kontrolować wielkość porcji. To także dobry sposób na odświeżenie umiejętności pieczenia. Ale jeśli chcesz mieć pewność i dać swojemu psu to, co najlepsze, wybierz jeden z naszych przysmaków i hipoalergicznych karm dla psów.

3. Codziennie Myj Psu Zęby

Dbanie o zęby psa to dobry sposób na zaoszczędzenie pieniędzy na dłuższą metę, ale rutynowa opieka stomatologiczna dla naszych psów jest czymś, co wielu z nas potrafi przeoczyć. Prawie 85% wszystkich psów powyżej 4 roku życia cierpi na choroby przyzębia. Możesz zmniejszyć to ryzyko, codziennie myjąc pupilowi zęby. Możesz też użyć przysmaków do czyszczenia zębów, takich jak nasz bezmięsny przysmak dla psów Denty. Idealne rozwiązanie, a jednocześnie doskonała zabawa dla psa!

4. Zabierz Psa Na Badania Profilaktyczne

Zdrowotne badania profilaktyczne psa to dobry sposób na zaoszczędzenie pieniędzy na dłuższą metę. Mają na celu wczesne wykrycie problemów medycznych, a także upewnienie się, że Twój pies jest na bieżąco z niezbędnymi lekami lub środkami zapobiegającymi różnych chorobom.

5. Zrób Samodzielnie Legowisko dla Psa

Innym prostym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy na wydatkach związanych z psem jest zrobienie legowiska dla psa. Niezależnie od tego, czy jest to legowisko nie wymagające szycia i wykonane z materiału, czy też łóżko wykonane ze stolika, istnieje wiele opcji do wyboru.

6. Użyj Taśmy Do Pakowania I Gumowych Rękawic Do Usuwania Włosów

Trudno jest utrzymać dom w czystości, gdy masz zwierzęta, ale jednym z łatwych sposobów na zaoszczędzenie kilku złotych jest użycie niektórych artykułów gospodarstwa domowego do wyczyszczenia sierści psa. Gumowe rękawiczki są świetne do zbierania luźnych włosów na meblach. A rolka taśmy do pakowania to świetny sposób na pozbycie się psiej sierści, która przywarła do ubrań (wytrzymuje znacznie dłużej niż wałek do kłaczków).

7. Przycinaj Samodzielnie Pazurki Swoim Psom

Nie wiem jak wy, ale ja boję się obcinać pazury moim psom – te tradycyjne nożyczki to koszmar, z którym trudno sobie poradzić. Ale zamiast zabrać psa do fryzjera lub weterynarza na przycinanie pazurów, postanowiłem wypróbować w domu szlifierki do obcinania pazurów (narzędzie obrotowe używane do szlifowania). Byłem zszokowany tym, jak łatwy to proces. Nie musisz już martwić się o zbyt krótkie obcięcie pazurków, urządzenie to umożliwia stopniowe ich szlifowanie.

8. Trzymaj Się Wytrzymałych I Trwałych Zabawek Dla Psów

Jeśli chodzi o oszczędzanie pieniędzy na akcesoriach dla psów, pamiętaj, aby trzymać się trwałych zabawek dla psów, które zostały zaprojektowane z myślą o długim użytkowaniu. Jeśli twój pies uwielbia żuć zabawki, kupuj tylko te znanych firm, które są bardziej wytrzymałe.

9. Kąp Psa W Domu

Jeśli chcesz zaoszczędzić kilka złotych na wydatkach związanych z psem, wykąp psa w domu, zamiast zabierać go do psiego fryzjera. Wiele psów nienawidzi kąpieli, ale istnieje kilka łatwych sposobów, aby mu to ułatwić.

10. Zapewnij Swojemu Psu Dużo Ruchu

Wiem, co sobie myślicie – co, u licha, ma to wspólnego z oszczędzaniem pieniędzy? Dając swojemu psu dużo codziennych ćwiczeń, możesz zapobiec nadwadze i rozwijaniu destrukcyjnych zachowań, takich jak nadmierne żucie przedmiotów.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Zaparcie u psów (ogólne informacje)

Zaparcie u psów (ogólne informacje)

Wiele psów lubi podjadać przedmioty, które nie są przeznaczone do spożycia. Są to obce „ciała”, które mogą utknąć w przewodzie pokarmowym. Zaparcie jest stanem zagrażającym życiu psów i niestety jest bardziej powszechne, niż wielu sądzi. Nasz artykuł ma tylko...

czytaj dalej
Niezależnie zweryfikowany
1024 opinie