Rasy psów

Czym jest rasa psa?

Kochamy psy

W CricksyDog wszyscy pasjonują się psami i nawet nie wyobrażamy sobie życia bez nich. U nas wszystkie psy są takie same. Czy to małe, duże, uratowane, czy z normalnych okoliczności! Dla nas to nie ma znaczenia. Kochamy je wszystkie!

Edukacja to także nasz cel

Chcemy przyczynić się do istneinia coraz bardziej świadomych właścicieli psów. Oprócz wysokiej jakości żywienia, karmy dla psów, uważamy za naszą misję regularne dzielenie się wysokiej jakości poradami i wskazówkami dotyczącymi edukacji psów za pośrednictwem naszego bloga. Co tydzień.

Potrzebujemy Twojego udziału

Jeśli uważasz, że tworzymy dla Ciebie wartość przynajmniej poprzez nasze kanały lub artykuły, podziel się tym z innymi. Każde udostępnienie, pozytywna opinia wiele dla nas znaczy!

Ludzie hodują psy od czasów starożytnych. Pierwsi hodowcy psów hodowali zwierzęta od wilków. Od początku psy były celowo hodowane do wykonywania różnych zadań. Polowanie, opieka nad domem i pasterstwo to także zadania, które od początku powierzono swojemu najlepszemu przyjacielowi.

Od tysięcy lat psy są hodowane tak, aby miały jak najlepsze cechy fizyczne i psychiczne do zadań wymaganych w danej pracy. Na przykład podstawową funkcją smukłych chartów było ściganie zwinnych zdobyczy, podczas gdy duże psy comondor były hodowane do walki i stróżowania. Te rasy psów jako pierwsze zostały wyhodowane do specjalnej pracy.

W miarę jak ludzie stawali się bardziej wyrafinowani, ich psy też. Pojawiły się nowe, specjalne rasy psów, dostosowane do lokalnych zwyczajów i warunków. Przykładami są olbrzymi wilczarz irlandzki i pełen wdzięku charcik włoski, który wyewoluował z rasy charta podczas hodowli. Mają wiele podobieństw rodzinnych, ale nigdy ich nie pomylisz.

Wobec tego pytanie brzmi, kiedy możemy nazwać rasę psa rasą, a nie tylko jakąś mieszanką? Być może najprostszym sformułowaniem jest to, że rasa psa jest zawsze „czysta rasowo”. Oznacza to, że jeśli na przykład rasowy seter irlandzki zostanie sparowany z innym rasowym seterem irlandzkim, nowonarodzone szczenięta będą natychmiast rozpoznawalnymi seterami irlandzkimi.

Idealne cechy fizyczne, ruchy i charakter każdej odmiany są zapisane w pisemnym dokumencie zwanym Standardem Odmian. Dokument ten zawiera na przykład wzorce rasy, które odróżniają cocker spaniela od springer spaniela.

American Kennel Club ma również specjalny system norm, który z kolei ma znacznie bardziej restrykcyjne przepisy, dlatego w tym wyścigu punktuje według standardu AKC.

Na całym świecie istnieje ponad 340 ras psów, ale American Kennel Club rozpoznaje tylko 193 rasy.

Napisaliśmy już szczegółową prezentację następujących 14 ras psów

border collie

Border Collie

opis rasy psa

Buldog

opis rasy psa

Buldog Francuski

opis rasy psa

Cane Corso

opis rasy psa

golden retriever

Golden Retriever

opis rasy psa

Hawańczyk

opis rasy psa

Jamnik

opis rasy psa

barna labrador ül

Labrador Retriever

opis rasy psa

Owczarek niemiecki

opis rasy psa

Puli

opis rasy psa

Rottweiler

opis rasy psa

Staffordshire Terrier

opis rasy psa

Syberyjski Husky

opis rasy psa

Wyżeł Węgierski

opis rasy psa

Niezależnie zweryfikowany
1065 opinii