Pytający:

Co mogę zrobić, aby powstrzymać gryzienie, drapanie, roztocza na skórze?

 

Odpowiedź Imre Vargyasa, założyciela naszej firmy i eksperta:

✔️ ️Psi dietetyk, który poświęcił swoje życie profilaktyce chorób alergicznych u psów
✔️ Ponad 5 lat pośredniego doświadczenia w produkcji karmy dla psów, odpowiedzialny za karmę dla prawie 20 000 psów rocznie
✔️ Specjalista ds. żywienia psów, uznany przez renomowaną brytyjską CPD

——————–

Przydałoby się badanie weterynaryjne. Ale w międzyczasie mogę powiedzieć, że gryzienie i drapanie łap jest zdecydowanie objawem alergii. Zalecam jak najszybsze przejście na jedną z naszych hipoalergicznych karm i wyłączne jej podawanie swojemu psu przez 12 tygodni, aby sprawdzić, czy wykluczenie alergenów pokarmowych poprawi jego stan. Jeśli tak się stanie, oznaczać to będzie, że alergia pokarmowa jest przyczyną dyskomfortu i zasadniczo nie masz innego wyjścia, jak tylko kontynuować karmienie psa i surowo pilnować, aby nie jadł niczego innego.

Jako smakołyki wybieraj tylko hipoalergiczną karmę, najlepiej wykonaną z tego samego białka zwierzęcego co karma (np. przysmaki z jagnięciny, jeśli karma hipoalergiczna również jest z jagnięciny).Niestety, jeśli dieta nie pomaga po 12 tygodniach, najbardziej prawdopodobną przyczyną jest alergia środowiskowa. W takich przypadkach można przeprowadzić kosztowne testy alergiczne w celu dalszego zbadania, na co zwierzę jest uczulone.

W każdym razie dieta hipoalergiczna jest pierwszym, najbardziej praktycznym i pozbawionym skutków ubocznych rozwiązaniem. Osobiście polecam naszą karmę dla psów na bazie białka owadów Juliet z ekstraktem z żurawiny i juki (dla szczególnie wrażliwych psów). Poproś lekarza weterynarii o tabletkę Bravecto w odpowiedniej dawce dla psa, aby kontrolować pchły i mieszki włosowe, równolegle ze stopniowym przechodzeniem na karmę dla psów. Świerzb to choroba skóry wywołana przez inny rodzaj roztocza, a jeśli podejrzewasz świerzb, pomóc może tylko lekarz weterynarii.

Niezależnie zweryfikowany
1036 opinii