Każdy pies zasługuje na dobrego weterynarza, który pomoże mu zachować zdrowie. Jako właściciel zwierzaka zasługujesz również na weterynarza, który spełni Twoje potrzeby, a także potrzeby Twojego pupila. Twój lekarz weterynarii jest Twoim drugim lekarzem rodzinnym, więc chcesz znaleźć właściwego. Oto, jak znaleźć odpowiedniego weterynarza dla siebie i swojej rodziny.

 

Zanim zaczniesz

Istnieje wiele różnych rodzajów weterynarzy. Istnieje również wiele różnych placówek weterynaryjnych. Pamiętaj, że Twój weterynarz to również reszta personelu, wyposażenie placówki i nie tylko. Zdecyduj, co jest dla Ciebie najważniejsze. Szukasz wysoko wykwalifikowanego weterynarza w supernowoczesnym zakładzie, który oferuje osobisty kontakt? A może wolisz szybką i niedrogą wizytę u weterynarza z odpowiednim podejściem bez zbędnych dodatków? Oczywiście istnieją opcje pośrednie. Koszt jest prawie zawsze problemem, podobnie jak lokalizacja, ale nie powinny to być jedyne rzeczy, które bierzesz pod uwagę. Zrób listę atrybutów idealnego lekarza weterynarii w kolejności ich ważności. Gdy już masz pojęcie, czego potrzebujesz w praktyce weterynaryjnej, nadszedł czas, aby przeprowadzić badania.

 

Czego potrzebujesz

Wybierając weterynarza, musisz poświęcić trochę czasu i energii, aby dokonać właściwego wyboru. Zbierając informacje, upewnij się, że masz kilka podstawowych pytań i wątpliwości dotyczących wyborów.

  • Plik (online lub papierowy) do przechowywania notatek
  • Lista pytań, które będziesz chciał zadać weterynarzowi

 

Porozmawiaj z ludźmi

Przyjaciele, rodzina i sąsiedzi mogą stanowić doskonałe źródło, gdy szukasz odpowiedniego weterynarza. Są to ludzie, którym zwykle możesz zaufać, że powiedzą Ci całą prawdę o swoich doświadczeniach, zarówno dobrych, jak i złych. Możesz również zapytać zaufanych specjalistów / firm w Twojej okolicy, czy polecają konkretnych lekarzy weterynarii. Zapytaj, dlaczego polecają tego weterynarza, abyś mógł ustalić, czy cechy, które opisują, są zgodne z Twoimi osobistymi potrzebami i pragnieniami.

 

Przeczytaj recenzje

Witryna z recenzjami, taka jak Google, może dać Ci dobre wyobrażenie o tym, jak to jest być klientem w danej klinice weterynaryjnej. Przeczytaj recenzje i nie patrz tylko na oceny. Pamiętaj tylko, aby to, co czytasz, potraktować z przymrużeniem oka. Jedna lub dwie zjadliwe lub entuzjastyczne recenzje zwykle stanowią wyjątek od reguły. Jeśli większość recenzji jest dobra, mogą dać Ci jasny obraz tego, czego się spodziewać, a wiele negatywnych recenzji stanowi czerwoną flagę.

 

Sprawdź strony internetowe weterynarzy

Po zawężeniu do kilku opcji przejdź do trybu online i odwiedź stronę internetową każdej kliniki. Przeczytaj o wykształceniu i pochodzeniu lekarza weterynarii. Jeśli w danej lokalizacji jest wielu weterynarzy, spójrz na nich wszystkich. Zastanów się, czy chciałbyś spotkać się z różnymi weterynarzami, czy też wolisz za każdym razem odwiedzać tego samego (większość klinik jest szczęśliwa mogąc to uwzględnić i umówić Cię tylko z wybranym weterynarzem). Jeśli to możliwe, spójrz na biografie pracowników i zdjęcia obiektów. Jaki jest ogólny styl witryny? Czy wyraża to uczucie, które chcesz otrzymać w gabinecie weterynarza?

 

Zadzwoń i zadaj pytania

Zadzwoń do swoich najlepszych klinik weterynaryjnych i zapytaj o ich usługi. Zadawaj pytania dotyczące pozycji na Twojej liście cenionych atrybutów weterynarza/kliniki dla zwierząt. Zastanów się, jak zostałeś potraktowany przez telefon. Czy czujesz, że pracownik naprawdę chciał Ci pomóc? Czy udzielono odpowiedzi na Twoje pytania?

 

Odwiedź klinikę

Z psem lub bez, udaj się do kliniki i sprawdź ją. Prawdopodobnie będziesz potrzebować wizyty u lekarza weterynarii, ale personel pomocniczy lub kierownictwo powinni nadal chcieć oprowadzić Cię po obiekcie i porozmawiać z Tobą o usługach kliniki. Możesz zdecydować się na umówienie rutynowego badania zdrowotnego, abyście Ty i Twój pies mogli spotkać się z weterynarzem i dopiero potem zdecydować, czy chcesz nadal chodzić do tej kliniki. Odwiedzając klinikę zadaj sobie pytanie, czy nosi znamiona świetnego obiektu dla zwierząt. Czy weterynarz ma oznaki niesamowitego weterynarza?

 

Zapobieganie problemom podczas wyboru weterynarza

Prawdopodobnie najlepiej jest wyłączyć psa z poszukiwań, dopóki nie znajdziesz weterynarza, którego lubisz. To tylko dezorientuje i stresuje psa, jeśli przyprowadzasz go na wiele wizyt na spotkanie z weterynarzem. A jeśli wybrany przez Ciebie weterynarz nie jest idealny lub się nie sprawdził, nie martw się zbytnio. Wróć do swoich badań, wybierz nowego weterynarza i przejdź dalej. Wybierz kogoś tak szybko, jak to możliwe –  nie chcesz być właścicielem psa bez weterynarza w stanie gotowości w razie wystąpienia jakichkolwiek problemów zdrowotnych.

Jeśli podejrzewasz, że Twoje zwierzę jest chore, natychmiast zadzwoń do weterynarza. W przypadku pytań związanych ze zdrowiem, zawsze skonsultuj się z takim, który badał Twojego zwierzaka, zna jego historię zdrowia i może udzielić mu jak najlepszych zaleceń.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Psy i alergie: rozpoznanie i skuteczne metody leczenia

Psy i alergie: rozpoznanie i skuteczne metody leczenia

Psy, podobnie jak ludzie, mogą cierpieć na różne alergie, które mogą poważnie wpływać na jakość ich życia. Odpowiednie rozpoznanie i leczenie są niezbędne, aby nasi czworonożni przyjaciele mogli prowadzić szczęśliwe i zdrowe życie. W tym wpisie przedstawiamy, jak...

czytaj dalej
Bella nie chce jeść suchej karmy. Od małego zawsze dostawała karmę mokrą i teraz chcielibyśmy przejść na karmę suchą. Kupiłem jej kilka rodzajów, ale nie chce nawet ich tknąć. Jak mogę ją przyzwyczaić? Bella to dwuletnia suka rasy ridgeback. Co byś polecił?

Bella nie chce jeść suchej karmy. Od małego zawsze dostawała karmę mokrą i teraz chcielibyśmy przejść na karmę suchą. Kupiłem jej kilka rodzajów, ale nie chce nawet ich tknąć. Jak mogę ją przyzwyczaić? Bella to dwuletnia suka rasy ridgeback. Co byś polecił?

Pytający: Bella nie chce jeść suchej karmy. Od małego zawsze dostawała karmę mokrą i teraz chcielibyśmy przejść na karmę suchą. Kupiłem jej kilka rodzajów, ale nie chce nawet ich tknąć. Jak mogę ją przyzwyczaić? Bella to dwuletnia suka rasy ridgeback. Co byś polecił?...

czytaj dalej
Niezależnie zweryfikowany
1036 opinii