Pytający:

Mam 13-letniego bałego terriera West Highland. Był na diecie BARF do listopada zeszłego roku, ale wróciliśmy do zwykłej karmy dla psów. Od tego czasu ma zauważalną wysypkę na ciele. Poprosiłem hodowców Westie o pomoc, ponieważ pupil ciągle cierpi na alergię. Polecili karmę bez drożdży (Acana Pink i Purina Veteranity), która mu nie pomogła. Hipoalergiczne karmy dla psów, karmy dla psów z kurczakiem i karmy dla psów bez drożdży nie pomagają. Bez zmian. Jakieś sugestie co mógłbym mu dać? Czy powinien wrócić do diety BARF?

 

Odpowiedź Imre Vargyasa, założyciela naszej firmy i eksperta:

✔️ ️Psi dietetyk, który poświęcił swoje życie profilaktyce chorób alergicznych u psów
✔️ Ponad 5 lat pośredniego doświadczenia w produkcji karmy dla psów, odpowiedzialny za karmę dla prawie 20 000 psów rocznie
✔️ Specjalista ds. żywienia psów, uznany przez renomowaną brytyjską CPD

——————–

Najbardziej alergizujące jest źródło białka zwierzęcego. Dlatego zdecydowanie polecam stopniowe przejście na jedną z naszych karm dla psów Juliet, stworzonej na bazie białka owadów! Białko owadów jest obecnie jednym z najbezpieczniejszych źródeł białka na rynku. Utrzymuj dietę przez 12 tygodni, aby dać alergenom czas na opuszczenie organizmu psa. Jeśli zwierzę nadal wykazuje objawy alergiczne po 12 tygodniach, możliwe, że za objawami stoją nie tylko alergie pokarmowe, ale także tzw. alergie środowiskowe. W takim przypadku należy skontaktować się z dermatologiem-alergologiem weterynarii.

Niezależnie zweryfikowany
1065 opinii