Pytający:

Mój owczarek niemiecki ma 12 lat. Uratowałem go dwa lata temu i od tamtej pory jest ze mną. Karmię go odpowiednio (jedzenie, witaminy itp.), ale czasami zjada własne odchody zaraz po zrobieniu kupy. Co powinienem zrobić?

 

Odpowiedź Imre Vargyasa, założyciela naszej firmy i eksperta:

✔️ ️Psi dietetyk, który poświęcił swoje życie profilaktyce chorób alergicznych u psów
✔️ Ponad 5 lat pośredniego doświadczenia w produkcji karmy dla psów, odpowiedzialny za karmę dla prawie 20 000 psów rocznie
✔️ Specjalista ds. żywienia psów, uznany przez renomowaną brytyjską CPD

——————–

Biorąc pod uwagę historię psa, jest to prawdopodobnie wynik złego nawyku. Pies postępował tak, aby zacierać ślady przed innymi drapieżnikami. Jeśli przez lata był trzymany na małym obszarze, mógł instynktownie działać w ten sposób, aby przeżyć. Niestety, ten nawyk może mu pozostać na zawsze, być może jednak trenerzy psów i sesje terapeutyczne mogą to złagodzić, jeśli jest to przyzwyczajenie. Czasami jednak jedzenie odchodów ma podłoże żywieniowe i dietetyczne, więc może warto spróbować. Jeśli dieta psa jest obecnie niekompletna, może zjadać własne odchody (lub odchody innego zwierzęcia) z powodu braku błonnika.

Wypróbuj nasze karmy dla psów Ted. Zawierają dużo błonnika, który doskonale zaspokaja zapotrzebowanie Twojego psa! Dodatkowo pragnę zwrócić uwagę, że nigdy nie należy besztać ani karać psa za zjedzenie jego odchodów po fakcie, ponieważ to tylko pogorszy jego zachowanie. Zawołaj go, zanim pojawi się problem i postaraj się zapewnić dodatkową higienę poprzez zbieranie kału kilka razy dziennie. Odzwyczajanie tak starego psa od jego nawyków to duże wyzwanie, ale jestem przekonany, że dzięki tym wskazówkom dasz radę!

Niezależnie zweryfikowany
1065 opinii