Pytający:

Mój pies to mieszaniec labradora. Jego matka jest labradorką. Jest uczulony na pyłki i niektóre pokarmy. Udało nam się poprawić jego byt, podając mu surowe jedzenie. Pies nie linieje i wypróżnia się w prawidłowy sposób. Ale nadal je trawę. Co powinienem zrobić? Czy powinienem pozwolić mu jeść trawę lub podawać mu witaminy?

Czy będziecie oferować surową karmę dla zwierząt? Niestety sucha karma nie jest odpowiednia dla naszego psa.

 

Odpowiedź Imre Vargyasa, założyciela naszej firmy i eksperta:

✔️ ️Psi dietetyk, który poświęcił swoje życie profilaktyce chorób alergicznych u psów
✔️ Ponad 5 lat pośredniego doświadczenia w produkcji karmy dla psów, odpowiedzialny za karmę dla prawie 20 000 psów rocznie
✔️ Specjalista ds. żywienia psów, uznany przez renomowaną brytyjską CPD

——————–

Pies prawdopodobnie cierpi na niedobór błonnika i witamin. Nasz wzmacniacz odporności Twinky pomaga w suplementacji witamin, a błonnik można uzupełnić sproszkowanymi łuskami babki lancetowatej. Możesz również dodać słodkie ziemniaki, marchewkę (którą również dodajemy do naszej karmy) lub gotowane brokuły.

W tej chwili nie planujemy dodania do naszej oferty surowej żywności. Pamiętaj o regularnym odrobaczaniu psa, nawet co miesiąc, jeśli karmisz go surowym mięsem! Należy również pamiętać, że w miesiącach letnich surowe składniki mogą bardzo szybko się psuć, co może prowadzić do chorób, jeśli nieświeże jedzenie zostanie przez niego spożyte.

Zalecany jest również probiotyk dla psów. Unikaj karmienia samym mięsem, ponieważ na dłuższą metę jest to szkodliwe dla jego zdrowia. Z podanego opisu wynika, że nasza hipoalergiczna karma dla psów Ted może być odpowiednia dla Twojego zwierzaka i spełniać jego biologiczne potrzeby, więc możesz spróbować mu ja podać.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Zaparcie u psów (ogólne informacje)

Zaparcie u psów (ogólne informacje)

Wiele psów lubi podjadać przedmioty, które nie są przeznaczone do spożycia. Są to obce „ciała”, które mogą utknąć w przewodzie pokarmowym. Zaparcie jest stanem zagrażającym życiu psów i niestety jest bardziej powszechne, niż wielu sądzi. Nasz artykuł ma tylko...

czytaj dalej
Niezależnie zweryfikowany
1024 opinie