Pytający:

Zastanawiam się, czy tak zwaną białą kość wieprzową można podawać mieszance labradora, owczarka niemieckiego i wyżłą węgierskiego krótkowłosego? Pies waży 38 kg, uwielbia kości, ale zaczyna mieć oznaki alergii.

 

Odpowiedź Imre Vargyasa, założyciela naszej firmy i eksperta:

✔️ ️Psi dietetyk, który poświęcił swoje życie profilaktyce chorób alergicznych u psów
✔️ Ponad 5 lat pośredniego doświadczenia w produkcji karmy dla psów, odpowiedzialny za karmę dla prawie 20 000 psów rocznie
✔️ Specjalista ds. żywienia psów, uznany przez renomowaną brytyjską CPD

——————–

Ponieważ dziesiątki psów każdego roku cierpią na schorzenia żołądkowe-jelitowe, ponieważ były karmione kośćmi, nie mogę ze spokojnym sumieniem polecić tego sposobu . Zamiast tego oferujemy znacznie bezpieczniejszą przekąskę Denty „maxi” do czyszczenia zębów (dla średnich i dużych psów). W danej chwili Twój pies może dobrze trawić kości, alewraz z wiekiem dużo psów choruje po ich spożyciu. Trudność polega na tym, że nie można stwierdzić, kiedy trawienie psa ulegnie pogorszeniu wraz z wiekiem, więc podawanie mu kości można uznać za stałe ryzyko.

Odpowiadając na drugą część pytania: jeśli pies jest na diecie hipoalergicznej, upewnij się, że wszystkie inne białka zwierzęce i suplementy pasują do diety Twojego psa. Na przykład, jeśli jest uczulony na kurczaka i karmisz go naszą hipoalergiczną karmą Ted z jagnięciną, nie powinieneś dodawać kolejnego przysmaku z kurczakiem, ponieważ przerwałoby to jego hipoalergiczną dietę. Wszystko zależy więc od jakości i źródła białka zwierzęcego, rodzaju i tego, czy zwierzę jest na nie uczulone. Na szczęście wszystkie nasze przysmaki Friky są hipoalergiczne i nie zawierają kurczaka.

Niezależnie zweryfikowany
1065 opinii