Nadeszła taka pora roku, kiedy zaczynamy myśleć o świeżych owocach i warzywach – najlepszych, jakie wiosna i lato mają do zaoferowania. Być może zastanawiasz się, którą z tych zdrowych przekąsek możesz podzielić się ze swoim psem.

Każdy z tych składników z osobna jest świetnym smakołykiem w niewielkich ilościach lub może stanowić składnik zbilansowanej diety, kiedy zostanie odpowiednio wkomponowany w wybrany przepis.

#1 – Ziemniaki Russet (Zwykłe I Pieczone)

Są bogate w potas i zawierają znaczne ilości witamin C i B6. Są również dobrym źródłem niacyny, błonnika, magnezu, manganu i tiaminy. (Uwaga: nie pozwól swojemu psu jeść surowych ziemniaków lub roślin ze skrobią, ponieważ są one zbyt ciężkie dla układu pokarmowego psa.)

#2 – Słodkie Ziemniaki

Te ziemniaki posiadają unikalne korzenie magazynujące białko, które ma znaczące właściwości przeciwutleniające. Są również bogate w witaminę A, beta-karoten i są dobrym źródłem miedzi, witaminy B6 i potasu. Pieczone lub gotowane i podawane bez dodatków (oraz odpowiednio schłodzone) będą najlepszym wyjściem.

#3 – Marchewki

Nie tylko większość psów je kocha, ale są one pełne związków przeciwutleniających i stanowią jedno z najbogatszych źródeł beta-karotenów.

#4 – Fasolka Szparagowa

Kolejny smakołyk, który wiele psów lubi, jest bogaty w witaminę K, ryboflawinę, kwasy tłuszczowe omega-3, błonnik pokarmowy i niacynę.

#5 – Zielony Groszek

Groszek jest bardzo dobrym źródłem kwasu foliowego, manganu, magnezu, tiaminy i fosforu.

#6 – Zielone Lub Czerwone Jabłka

Aby prawidłowo je przygotować, upewnij się, że są: wydrążone, mają usunięte nasiona i zostały drobno posiekane. Jabłka są bogate w przeciwutleniacze i błonnik. NIE NALEŻY KARMIĆ PSA NASIONAMI.

#7 – Szpinak

Szpinak jest doskonałym źródłem witaminy K, magnezu, kwasu foliowego i manganu, a także kwasów tłuszczowych omega-3 i cynku.

#8 – Brokuły

Brokuły są doskonałym źródłem witamin K, C i A, a także kwasu foliowego i błonnika oraz dobrym źródłem błonnika pokarmowego, fosforu, potasu, magnezu oraz witamin B6 i E.

#9 – Kalafior

To warzywo jest doskonałym źródłem witamin C i K, błonnika, manganu, kwasu foliowego, magnezu, żelaza oraz witamin B1, B2 i B3.

#10- Jagody

Możesz podawać psu świeże lub mrożone jagody, które są doskonałym źródłem witaminy K i są bogate w mangan, witaminę C i błonnik.

#11 – Cukinia

Cukinia jest doskonałym źródłem manganu i witaminy C. Jest również dobrym źródłem magnezu, witaminy A, błonnika pokarmowego, potasu, miedzi, kwasu foliowego i fosforu. Ponadto jest doskonałym źródłem kwasów tłuszczowych omega-3, witamin B1, B2, B6, wapnia, cynku, niacyny i białka.

#12 – Żurawina

Kolejny przysmak, który możesz podać świeży lub mrożony (niesłodzony). Żurawina stanowi znakomite źródło witaminy C i jest bogata w błonnik, mangan, witaminy K i E.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Niezależnie zweryfikowany
928 opinii