Nadeszła taka pora roku, kiedy zaczynamy myśleć o świeżych owocach i warzywach – najlepszych, jakie wiosna i lato mają do zaoferowania. Być może zastanawiasz się, którą z tych zdrowych przekąsek możesz podzielić się ze swoim psem.

Każdy z tych składników z osobna jest świetnym smakołykiem w niewielkich ilościach lub może stanowić składnik zbilansowanej diety, kiedy zostanie odpowiednio wkomponowany w wybrany przepis.

#1 – Ziemniaki Russet (Zwykłe I Pieczone)

Są bogate w potas i zawierają znaczne ilości witamin C i B6. Są również dobrym źródłem niacyny, błonnika, magnezu, manganu i tiaminy. (Uwaga: nie pozwól swojemu psu jeść surowych ziemniaków lub roślin ze skrobią, ponieważ są one zbyt ciężkie dla układu pokarmowego psa.)

#2 – Słodkie Ziemniaki

Te ziemniaki posiadają unikalne korzenie magazynujące białko, które ma znaczące właściwości przeciwutleniające. Są również bogate w witaminę A, beta-karoten i są dobrym źródłem miedzi, witaminy B6 i potasu. Pieczone lub gotowane i podawane bez dodatków (oraz odpowiednio schłodzone) będą najlepszym wyjściem.

#3 – Marchewki

Nie tylko większość psów je kocha, ale są one pełne związków przeciwutleniających i stanowią jedno z najbogatszych źródeł beta-karotenów.

#4 – Fasolka Szparagowa

Kolejny smakołyk, który wiele psów lubi, jest bogaty w witaminę K, ryboflawinę, kwasy tłuszczowe omega-3, błonnik pokarmowy i niacynę.

#5 – Zielony Groszek

Groszek jest bardzo dobrym źródłem kwasu foliowego, manganu, magnezu, tiaminy i fosforu.

#6 – Zielone Lub Czerwone Jabłka

Aby prawidłowo je przygotować, upewnij się, że są: wydrążone, mają usunięte nasiona i zostały drobno posiekane. Jabłka są bogate w przeciwutleniacze i błonnik. NIE NALEŻY KARMIĆ PSA NASIONAMI.

#7 – Szpinak

Szpinak jest doskonałym źródłem witaminy K, magnezu, kwasu foliowego i manganu, a także kwasów tłuszczowych omega-3 i cynku.

#8 – Brokuły

Brokuły są doskonałym źródłem witamin K, C i A, a także kwasu foliowego i błonnika oraz dobrym źródłem błonnika pokarmowego, fosforu, potasu, magnezu oraz witamin B6 i E.

#9 – Kalafior

To warzywo jest doskonałym źródłem witamin C i K, błonnika, manganu, kwasu foliowego, magnezu, żelaza oraz witamin B1, B2 i B3.

#10- Jagody

Możesz podawać psu świeże lub mrożone jagody, które są doskonałym źródłem witaminy K i są bogate w mangan, witaminę C i błonnik.

#11 – Cukinia

Cukinia jest doskonałym źródłem manganu i witaminy C. Jest również dobrym źródłem magnezu, witaminy A, błonnika pokarmowego, potasu, miedzi, kwasu foliowego i fosforu. Ponadto jest doskonałym źródłem kwasów tłuszczowych omega-3, witamin B1, B2, B6, wapnia, cynku, niacyny i białka.

#12 – Żurawina

Kolejny przysmak, który możesz podać świeży lub mrożony (niesłodzony). Żurawina stanowi znakomite źródło witaminy C i jest bogata w błonnik, mangan, witaminy K i E.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Psy i alergie: rozpoznanie i skuteczne metody leczenia

Psy i alergie: rozpoznanie i skuteczne metody leczenia

Psy, podobnie jak ludzie, mogą cierpieć na różne alergie, które mogą poważnie wpływać na jakość ich życia. Odpowiednie rozpoznanie i leczenie są niezbędne, aby nasi czworonożni przyjaciele mogli prowadzić szczęśliwe i zdrowe życie. W tym wpisie przedstawiamy, jak...

czytaj dalej
Bella nie chce jeść suchej karmy. Od małego zawsze dostawała karmę mokrą i teraz chcielibyśmy przejść na karmę suchą. Kupiłem jej kilka rodzajów, ale nie chce nawet ich tknąć. Jak mogę ją przyzwyczaić? Bella to dwuletnia suka rasy ridgeback. Co byś polecił?

Bella nie chce jeść suchej karmy. Od małego zawsze dostawała karmę mokrą i teraz chcielibyśmy przejść na karmę suchą. Kupiłem jej kilka rodzajów, ale nie chce nawet ich tknąć. Jak mogę ją przyzwyczaić? Bella to dwuletnia suka rasy ridgeback. Co byś polecił?

Pytający: Bella nie chce jeść suchej karmy. Od małego zawsze dostawała karmę mokrą i teraz chcielibyśmy przejść na karmę suchą. Kupiłem jej kilka rodzajów, ale nie chce nawet ich tknąć. Jak mogę ją przyzwyczaić? Bella to dwuletnia suka rasy ridgeback. Co byś polecił?...

czytaj dalej
Niezależnie zweryfikowany
1036 opinii