Spacer z psem — dwa razy dziennie w naszym domu — jest zwykle główną atrakcją mojego dnia. Uwielbiam spokojne spędzanie czasu na świeżym powietrzu z naszymi psami i ćwiczenia, jakie zapewniają one mnie i naszym psom.

 

6 najważniejszych powodów, dla których warto regularnie wyprowadzać psa, nie tylko w styczniu

Styczeń to miesiąc Spaceru ze Zwierzakiem, który idealnie pasuje do pory roku, w której wiele osób podejmuje postanowienia, aby być zdrowszym i ruszać się więcej. Regularne spacery z psem mają wiele zalet, z których oboje będziecie się cieszyć.

Oto 6 najważniejszych powodów, dla których warto regularnie wyprowadzać psa na spacer przez cały miesiąc spaceru z zwierzakiem.

 

Regularne spacery to jedna z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić dla ogólnego stanu zdrowia swojego psa (a także swojego!)

Dzieje się tak dlatego, że otyłość, która dotyka aż 56% wszystkich psów, jest największym zagrożeniem dla zdrowia naszych pupilów.

Nadwaga lub otyłość zwiększają ryzyko wielu poważnych chorób, w tym choroby zwyrodnieniowej stawów, cukrzycy, chorób nerek, niewydolności serca i innych.

Regularne ćwiczenia pomagają utrzymać zdrową wagę psa (a niezliczone badania dowiodły, że są one skuteczne również w utrzymaniu prawidłowej wagi!).

 

Regularne spacery są idealne dla psów z zapaleniem stawów lub zagrożonych rozwojem zapalenia stawów.

Oprócz pomagania w utrzymaniu wagi i kondycji ciała w idealnym stanie, udowodniono, że regularne ćwiczenia o niewielkim wysiłku zmniejszają oznaki bólu u psów z zapaleniem stawów.

Chodzenie pomaga zachować zdrowe stawy i poprawia siłę mięśni, dzięki czemu mogą dłużej pozostać aktywne, zdrowe  – a ty mozesz cieszyć się ich obecnością.

Zapalenie stawów jest główną przyczyną przewlekłego bólu u psów, a regularne ćwiczenia są ważną częścią kompleksowego podejścia do radzenia sobie z bólem.

 

Chodzenie pomaga uwolnić się od nudy!

Znudzone psy zaczynają rozrabiać i mogą rozwijać destrukcyjne zachowania. Regularne spacery pobudzają umysł i spalają nadmiar energii.

 

Spacery z psem wzmacniają więź

Regularne wspólne spacery utrwalają miejsce  psa w Twoim stadzie i pomagają Ci poprawić sposób komunikowania się.

 

Spacery z psem pomogą Ci poznać nowych ludzi!

W dzisiejszym świecie całodobowych interakcji online nawiązywanie kontaktów twarzą w twarz poza biurem może być trudne.

Regularne spacery z psem pomogą Ci poznać okolicę i nawiązać nowe znajomości, nawet jeśli ludzie na początku chcą tylko porozmawiać z psem!

Uwaga: spacery z psami to także świetny sposób na poznawanie ludzi podczas podróży. Nie wiem, z iloma pracownikami hotelu, personelem restauracji, plażowiczami i innymi podróżnikami rozmawialiśmy na naszych spacerach z pupilami podczas podróży –  interakcji z lokalnymi mieszkańcami, którymi nigdy nie cieszylibyśmy, gdyby nie nasze spacery z psiakami!

 

To naturalny sposób na złagodzenie stresu i poprawę ogólnego samopoczucia.

Wielokrotnie udowodniono, że bycie aktywnym i ruszanie się pomaga złagodzić stres, z którym większość z nas ma do czynienia na co dzień. Kiedy wychodzisz na zewnątrz ze swoim najlepszym przyjacielem, emocjonalne, fizyczne i psychiczne korzyści są spotęgowane. Miesiąc Spacerów ze Swoim Zwierzakiem to doskonała okazja do wyrobienia sobie zdrowego nawyku zarówno dla Ciebie, jak i Twojego psa.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Zaparcie u psów (ogólne informacje)

Zaparcie u psów (ogólne informacje)

Wiele psów lubi podjadać przedmioty, które nie są przeznaczone do spożycia. Są to obce „ciała”, które mogą utknąć w przewodzie pokarmowym. Zaparcie jest stanem zagrażającym życiu psów i niestety jest bardziej powszechne, niż wielu sądzi. Nasz artykuł ma tylko...

czytaj dalej
Niezależnie zweryfikowany
1024 opinie