Szukasz łatwych sposobów, aby Twój pies był zajęty i miał zapewnioną rozrywkę?

Zapewnienie rozrywki Twojemu psu może być wyzwaniem. A próby wymyślania nowych sposobów na zajęcia dla psa mogą być bardziej wyczerpujące niż samo ich wykonanie. Aby Ci pomóc, przygotowałem listę 33 prostych sposobów, aby Twój pies miał w domu zajęcie.

 

Korzyści płynące z tego, by pupil miał zajęcie

Znudzone psy wpadają w kłopoty. Jesteśmy ich głównym źródłem rozrywki, więc jeśli nie damy im jakiś rzeczy do zrobienia, wymyślą własne zajęcia – a wtedy skończymy z pogryzionymi butami i zasłonami.

Bawiąc się z psem kilka razy dziennie, możesz zmniejszyć prawdopodobieństwo rozwinięcia przez niego destrukcyjnych nawyków, takich jak nadmierne szczekanie czy żucie przedmiotów.

Wśród naukowców panuje zgoda co to tego, że zabawa jest bardzo, bardzo ważna, a jej rodzaj i częstotliwość są naprawdę dobrym wskaźnikiem jakości życia psa. – Mark Evans, były główny lekarz weterynarii RSPCA

 

33 proste sposoby, aby Twój pies miał w domu co robić

Z pomocą mojego psa Łajki opracowaliśmy dużą listę zabawnych zajęć dla psów możliwych do zrealizowania w domu. Jeśli więc szukasz pomysłów na zabawy z psem w zamkniętych pomieszczeniach, to jesteś we właściwym miejscu. Oto lista 33 sposobów na zajęcie psa w domu.

 

1. Zagraj w grę „Znajdź przysmaki”

Gry polegające na pracy z węchem to jeden z najłatwiejszych sposobów na zmęczenie psa. Kiedy uczysz swojego psa podstawowych gier związanych z węszeniem, takich jak „znajdowanie smakołyków”, męczysz go psychicznie i pomagasz mu doskonalić niektóre z jego naturalnych umiejętności. (posiekana marchewka to mój ulubiony wybór w tej grze)
Złap parę smakołyków i spraw, by pies patrzył, jak układasz je w pokoju. Daj mu sygnał, aby „znalazł smakołyki” i zachęć go, aby je podniósł, pamiętając o chwaleniu go za każdym razem, gdy je znajdzie. Gdy upewnisz się, że Twój pies rozumie, co oznacza „znajdź smakołyki”, możesz uczynić zabawę nieco trudniejszą. Niech Twój pupil znajduje się w innym pokoju, gdy będziesz chować smakołyki, i zacznij je ukrywać w miejscach, gdzie będzie musiał je wywęszyć – na przykład pod dywanikiem.

 

2. Gra w trzy kubki

Gra w trzy kubki to prosta gra polegająca na rozwiązywaniu problemów. Aby zagrać w nią z psem pozwól mu patrzeć, jak kładziesz smakołyk pod jednym z trzech kubków. Następnie potasuj kubki i zachęć pupila, aby „znalazł smakołyk”. Zabawa w 3 kubki zapewni Twojemu psu dużo psychicznej stymulacji i pomoże mu pracować nad umiejętnościami rozwiązywania problemów. Nie pozwól, by kot zawstydził Twojego psa:

 

3. Naucz psa sprzątać swoje zabawki

Jeśli zabawki Twojego psa są trzymane w pojemniku, możesz nauczyć go odkładania zabawek. Wiem, że to dziwne, aby nauczyć psa sprzątania po sobie, ale w rzeczywistości to świetna zabawa. Nauczenie psa nowych umiejętności zwiększa jego pewność siebie i jest świetnym sposobem na zwiększenie stymulacji umysłowej.

Jeśli Twój pies zna już polecenie, „puść to”, poproś go, aby podniósł zabawkę i wydaj polecenie upuszczenia, gdy stanie nad pojemnikiem. Pochwal go, a następnie powtórz polecenie. W końcu, dzięki byciu konsekwentnym będziesz mieć psa, który będzie potrafił posprzątać po sobie.

 

4. Użyj wypchanej zabawki aby zapewnić rozrywkę Twojemu psu

Wypchane zabawki są moim ulubionym sposobem łagodzenia psiej nudy, ponieważ są łatwe do przygotowania. Jeśli chcesz, aby Twój pies był przez jakiś czas zajęty, spróbuj wypchać zabawkę jego ulubionymi smakołykami. Możesz zamrozić w środku masło orzechowe lub rosół, albo po prostu włożyć do niej smakołyki i dać swojemu psu coś nad czym musi trochę popracować. Jeśli nie wiesz, czego użyć, oto lista 39 zdrowych smakołyków, które świetnie nadają się do nadziewania zabawki.

Stosowanie tego rodzaju zabawki to świetny sposób na zajęcie psa, gdy Ty jesteś w pracy. Umieść wypchaną zabawkę w zamrażarce na noc i daj swojemu psu rano, kiedy wychodzisz. Zamrożona zabawka większości psów wystarczy na ponad 30 minut – lub znacznie dłużej, jeśli całkowicie ją wypełnisz.

Uwielbiam używać klasycznych zabawek firmy Kong, ponieważ są nietoksyczne, niezniszczalne i można je myć w zmywarce. Jeśli szukasz świetnej alternatywy dla Konga, która będzie równie trwała, sprawdź zabawkę West Paw Toppl: są dostępne w dużych i małych rozmiarach i równie łatwe do czyszczenia jak Kong.

 

5. Pobaw się w przeciąganie liny/ szarpanie

Zabawa w przeciąganie liny to jeden z najlepszych sposobów na sensowną zabawę z naszymi psami. To świetny sposób na psychiczne i fizyczne ćwiczenie dla psa. A ponieważ nie wymaga mnóstwa miejsca, możesz bawić się w pomieszczeniu. W przeciwieństwie do tego, co niektórzy mówią, gra w szarpanie nie sprawi, że Twój pies stanie się agresywny, a pozwolenie mu na wygraną nie sprawi, że będzie nad Tobą dominował. Jeśli pozwolisz swojemu psu wygrać, gra będzie dla niego przyjemniejsza i zachęci go do częstszej zabawy. Okazuje się, że psy, które bawią się w szarpanie/ przeciąganie ze swoimi właścicielami, są bardziej posłuszne i charakteryzuje je większa pewność siebie. Przeciąganie liny to świetny sposób na ćwiczenie psa, o ile przestrzega kilku podstawowych zasad, takich jak „gra kończy się, gdy zęby dotkną mojej dłoni”.

 

6. Naucz psa pomagać w obowiązkach domowych

Psy uwielbiają mieć jakieś zajęcie, nawet jeśli jest to coś tak prostego jak przyniesienie Ci kapci. Możesz sprawić, że poczują się jeszcze bardziej przydatne, ucząc je nazw niektórych przedmiotów, które chciałbyś, by ci przyniosły. Jeśli chcesz zaimponować wszystkim znajomym, naucz psa przynosić Ci coś z lodówki. Ucząc psa otwierania lodówki, zawiąż ręcznik wokół uchwytu, aby mógł łatwo otworzyć drzwi. A jeśli już płyniesz na tej fali, możesz nauczyć psa pomagać w codziennych obowiązkach.

 

7. Graj w gry interaktywne

Aby mój pies miał zajęcie w deszczowe dni, uwielbiam wybierać zabawy, które wymagają interakcji, takie jak szarpanie, znajdowanie smakołyków, układanki i aportowanie. Gry interaktywne to łatwy sposób na zapewnienie psu dużej stymulacji umysłowej. Mogą również pomóc ograniczyć problematyczne zachowania, takie jak nadmierne żucie przedmiotów lub szczekanie.

Uwierz mi jednak – jeśli masz zamiar bawić się w aportowanie w pomieszczeniu, użyj lekkiej piłki, aby uniknąć zniszczenia wszystkiego dookoła (tej lekcji już się nauczyłem). Zabawa w przeciąganie to świetna rozrywka dla psów i doskonały sposób na poprawę manier i kontrolę nad impulsami. To także całkiem niezły trening. To jedna z bardziej wymagających fizycznie gier, w które się bawimy.

 

8. Spraw, aby Twój pies zapracował na swoją karmę

Zapewniamy naszym psom przyjemne, wygodne życie – otrzymują ciepłe posłanie, dużo uwagi, a wszystkie posiłki są gratis. Ale nasze psy zostały wyhodowane, aby współpracować z nami, a wiele z nich nie wykonuje niektórych czynności stymulujących umysł. Są naturalnymi padlinożercami, więc praca w zamian za pożywienie nie jest dla nich czymś nieprzyjemnym lub niezwykłym – jest raczej normalnym i stymulującym psychicznie zjawiskiem.
Jednym z najłatwiejszych sposobów rzucenia wyzwania umysłowi psa jest zmuszenie go do pracy przy posiłkach. Możesz nakłonić swojego psa do wykonania kilku sztuczek, zanim dostanie obiad, lub możesz poprosić go o zjedzenie z zabawki dozującej karmę.

 

9. Naucz swojego psa nazw jego zabawek

Czy widziałeś kiedyś Chaser rasy Border Collie? Zna ponad 1000 słów i słysząc nazwę jest w stanie wybrać dowolną zabawkę spośród 800. Nie wszyscy będziemy w stanie osiągnąć takie wyniki jak Chaser, ale możemy nauczyć nasze psy nazw ich zabawek i zrobić z tego zabawę.

Zacznij od jednej konkretnej zabawki i nadaj jej nazwę. Po kilku ćwiczeniach i pochwałach pies będzie umiał powiązać nazwę z daną zabawką. Gdy Twój pupil nauczy się tej konkretnej nazwy, możesz przetestować jego umiejętności, sprawdzając, czy potrafi ją wybrać spośród innych zabawek.

 

10. Naucz swojego psa „szukać” swoich zabawek

Gdy Twój psiak pozna już nazwy niektórych zabawek, naucz go polecenia „szukaj”. Trzymaj zabawki w stosie lub pojemniku i powiedz pupilowi, żeby „poszedł znaleźć” ulubioną zabawkę. W miarę upływu czasu, gdy psu zabawa ta będzie szła coraz lepiej, możesz uczynić ją trudniejszą, zwiększając liczbę zabawek, które musi przeglądać. Spraw psu radość, sowicie nagradzając smakołykiem lub szybką grą w przeciąganie, gdy mu się uda. Ta gra zapewni Twojemu ulubieńcowi wspaniały trening umysłowy.

 

11. Naucz swojego psa nowej sztuczki

Czy Twój pies wie, jak przechodzić pomiędzy nogami i przeskakiwać przez obręcz? Zawsze znajdzie się jakaś nowa sztuczka, której możesz nauczyć swojego psa. Zaufaj mi, kiedy mówię, że nauczenie psa, jak przechodzić między nogami, jest o wiele łatwiejsze niż się wydaje.

Czy Twój pupil zna już kilka sztuczek? Jedną z najlepszych rzeczy w treningu jest to, że zawsze jest miejsce na improwizację i sprawienie, że sztuczka będzie trudniejsza do wykonania. Gdy Twój pies pozna kilka sztuczek, możesz podnieść poziom i połączyć jego wyuczone zachowania w zupełnie nowe sztuczki.

 

12. Popracuj nad treningiem połączonym z klikerami

Jedną z moich ulubionych wskazówek, jeśli chodzi o szkolenie psów, jest użycie klikera. To małe pudełko z dźwignią, które wydaje dźwięk, gdy je naciskasz. Służy do oznaczania dokładnego momentu, w którym pies przejawia pożądane zachowanie. Uwielbiam go używać, ponieważ jest to łatwy sposób na upewnienie się, że poinformuję mojego psa, że robi to, co należy.

Jeśli nie masz klikera, radzę go kupić następnym razem, gdy będziesz w sklepie zoologicznym. Podczas szkolenia psa liczy się każda sekunda, a bardzo łatwo jest przegapić okazję do zakomunikowania czegoś natychmiast, gdy zacznie zachowywać się tak, jak chcesz. Korzystając z klikera, możesz zaznaczyć dokładny moment, w którym Twój pies dokonał właściwego wyboru.

 

13. Zagraj w grę ” w której ręce”

Jeśli myślałeś o nauczeniu swojego psa kilku gier związanych z zapachem, to ta gra będzie świetna na początek. Jedyne, czego potrzebujesz, to przysmaki dla psów, a jeśli ich nie masz, możesz użyć pokrojonych owoców i warzyw lub zrobić własne domowe smakołyki.

Jak grać w grę „w której ręce”:
Umieść smakołyk w jednej z dłoni.
Zaciśnij pięści i trzymaj je przed psem.
Pozwól psu wybrać, w której ręce znajduje się przysmak
Kiedy Twój pies zaczyna węszyć lub położy łapę na danej dłoni, otwórz ją i daj mu smakołyk.
Jeśli wybierze nieprawidłowo, nie zniechęcaj go, wystarczy kilka prób, aby to złapał
Pomocne będzie delikatne i zachęcające polecenie „dotknij”.

Wskazówka: pokarmy CricksyDog to doskonałe przysmaki do użycia podczas zabaw i treningów związanych z ćwiczeniem węchu. Wypróbuj jeden z nich i zobacz wyniki. Naprawdę dobrym wyborem może być hipoalergiczna sucha karma z jagnięciną Ted

 

14. Zagraj w grę w chowanego

Zabawa w chowanego to zdecydowanie jedna z ulubionych gier Łajki. Być może nie wydaje się nam aż tak skomplikowana lub zabawna, ale wielu psom sprawia prawdziwą frajdę.

Jeśli Twój pies nie ma przećwiczonej komendy „zostań”, możesz poprosić przyjaciela o pomoc, prosząc go o odwrócenie uwagi psa, gdy odchodzisz, by się schować (możesz też najpierw poćwiczyć polecenie „zostań”, zanim zaczniesz).

 

15. Kup zabawki logiczne dla swojego psa

Utrzymuj psychiczną stymulację psa, dając mu łamigłówkę do rozwiązania. Dostępnych jest mnóstwo puzzli dla psów, a także zabawek podających smakołyki, takich jak Kong Wobbler. Jest też mnóstwo świetnych pomysłów możliwych do samodzielnego wykonania. Uwielbiam prostą grę w muffinki – jeśli masz blachę do muffinek i kilka piłek tenisowych, jesteś przygotowany do gry.

Jeśli chcesz dać swojemu psu coś do gryzienia, to polecamy Best Bully Sticks i Benebones. Jeśli jesteś wrażliwy na zapachy, pamiętaj, aby zdecydować się na bezzapachowe sztyfty.

 

16. Opanuj podstawy treningu posłuszeństwa

Czy Twój pies zna wszystkie podstawowe polecenia związane z posłuszeństwem? Czy dobrze reaguje na polecenia „wróć” i „zostań”? Nawet dobrze wyszkolone psy potrzebują od czasu do czasu odświeżającego kursu, aby nie zapomnieć. Wszystkie psy powinny być w stanie spełniać takie komendy jak: ” siad”, „zostań”, ” zostaw”, „chodź tutaj”. Kilka krótkich sesji treningowych (5–10 minut) każdego dnia to świetny sposób, aby pomóc Twojemu psu opanować podstawy i utrzymać psa w stanie psychicznej stymulacji.

 

17. Bawcie się w aportowanie

Większość z nas ma dodatkowe miejsce w domu na prostą grę w aportowanie, ale jeśli mieszkasz na 5 piętrze z bernardynem, prawdopodobnie powinieneś pominąć tę grę. Jeśli chodzi o zabawę w pomieszczeniach, popularne są korytarze, schody i duże salony.

Mój pupil i ja uwielbiamy grać w piłkę nożną w piwnicy jej ulubioną piłką. Uważaj przy stosowaniu ciężkich i twardych zabawek w pobliżu wszystkiego, co jest kruche lub co można przewrócić – zabawa w aportowanie w kuchni prawdopodobnie nie będzie dobrym pomysłem. Jeśli nie podoba Ci się pomysł zabawy w aportowanie w pomieszczeniu, możesz zmienić to w prostą grę w łapanie.

 

18. Opanuj sztukę masażu pieska

Nauka masowania psa wzbogaca zarówno właściciela, jak i psa. Przyjemny masaż może pomóc uspokoić i zrelaksować prawie każdego psa.

Masaże będą świetne dla starszych psów lub cierpiących na zapalenie stawów, ponieważ łagodzą bóle z tym związane. Masaż zmniejsza niepokój, łagodzi stres, poprawia krążenie i tworzy wspaniałą więź między tobą a psem.
Wskazówka: jeśli Twojemu psu trudno jest się uspokoić podczas masażu, możesz poćwiczyć metody relaksacyjne.

 

19. Wypróbuj kilka zabaw związanych ze swobodnym kształtowaniem

Jeśli nie słyszałeś o 101 rzeczach, które można zrobić z pudełkiem, przegapiłeś kilka ciekawych możliwości treningowych. To świetna podstawa do nauki technik swobodnego kształtowania, a wymaga jedynie pudełka i klikera.
Podstawową zasadą zabawy w kształtowanie jest zachęcenie naszych psów do spróbowania czegoś nowego. Mogą podejmować własne decyzje i zwiększać w ten sposób swoją elastyczność psychiczną i fizyczną. Zaczynasz od postawienia na ziemi pudełka i bez żadnych wskazówek pozwalasz swojemu psu zbadać je i zdecydować, co z nim robić.
Kształtowanie można zastosować do każdego przedmiotu, nie tylko do pudełka. Oto świetny film przedstawiający trening kształtowania polegający na czołganiu się pod przedmiotem.

 

20. Zapewnij swojemu psu regularne sesje pielęgnacyjne

Chociaż dla Twojego psa sesja pielęgnacyjna nie jest tak ekscytująca jak zabawa w szarpanie, jest to coś, co należy od czasu do czasu zrobić. Nasze psy wymagają szczotkowania, kąpieli, mycia zębów i przycinania paznokci, gdy te zaczną się robić zbyt długie.

Niektóre psy tolerują taką pielęgnację lepiej niż inne, a im częściej ćwiczysz stosując odpowiednie nagradzanie, tym łatwiej będzie to robić. Nie bój się rozdać sporo smakołyków podczas sesji pielęgnacyjnej – chcesz przecież mieć pewność, że Twój pies skojarzy zwyczaje związane z pielęgnacją z pozytywnym doświadczeniem.

 

21. Bawcie się w berka

Gra w berka to zabawna, interaktywna gra dla psów, ale wymaga partnera. Dwie osoby powinny stać lub siedzieć po przeciwnych stronach pokoju z zabawką lub smakołykami. Na zmianę przywołujcie psa i nagradzajcie go, gdy podejdzie. Upewnij się, że Twój pies otrzymuje dużo pozytywnej zachęty za każdym razem, gdy jest posłuszny. To prosty i przyjemny sposób na wzmocnienie komendy „chodź”.

 

22. Stwórz własny kryty tor przeszkód dla psów

Stwórz własny tor przeszkód w swoim domu. Niech twój pies przeskoczy przez kilka ręczników, lawiruje między zabawkami, a następnie położy się na kocu. Użyj swojej wyobraźni i wymyśl zestaw przeszkód, które Twój pies będzie mógł pokonywać. Gdy Twój pies nauczy się już przeskakiwać przez ręczniki, wprowadź labirynt z zabawek. Opierając się na wcześniejszych trikach, zachęcisz pupila do lepszej stymulacji i zachęcisz do ćwiczenia umiejętności skupiania się.

 

23. Naucz psa gonić bańki mydlane

To moje ulubione zajęcie, które zapewnia zajęcie memu pupilowi, a mnie poprawia humor. To taki prosty sposób, aby mój pies był szczęśliwy, rozbawiony i miał zapewnione ćwiczenia fizyczne.

Nie wiem dlaczego, ale niektóre psy fascynuje łapaniem baniek. Na rynku jest dostępny szeroki wybór zabawek do robienia baniek dla zwierząt domowych. Nie musisz jednak kupować specjalnych zabawek – te dostępne dla dzieci są nietoksyczne. Jeśli masz w domu dziecko, to oto dowód na to, że niemowlęta, psy i bańki to najbardziej urocze rzeczy na świecie.
Jeśli Twój pies nie ma pojęcia, czym są bańki – oto krótki przewodnik, jak nauczyć psa ich ścigania. Serio, kilka 3-5 minutowych sesji pogoni za bąbelkami może zdziałać cuda dla Twojego psa.

 

24. Kup nową zabawkę dla psa, zrób jakąś sam, lub zmieniaj często

Badania wykazały, że psy nudzą się swoimi starymi zabawkami. Możesz kupić swojemu psu nową zabawkę, aby rozbudzić jego entuzjazm, lub je wymieniać. Zamiast zapewniać swojemu psu ciągły dostęp do wszystkich zabawek, daj mu tylko parę przedmiotów. Jeśli po jakimś czasie dorzucisz jedną ze starych zabawek do tego zestawu, pies będzie przejawiał wobec niej entuzjazm, jakby była nowa.

Zawsze możesz uczynić zabawki bardziej ekscytującymi, angażując się samemu w grę, bawiąc w aportowanie lub szarpanie. Zabawki nabiorą zupełnie nowej wartości, gdy sam się zaangażujesz i zaczniesz się nimi bawić. Jest też mnóstwo zabawek do samodzielnego wykonania, które możesz zrobić z artykułów gospodarstwa domowego, takich jak stare koszulki, ręczniki i dżinsy.

 

25. Umów się na spotkanie z innym psem

Czy twój pies ma miłych psich przyjaciół? Zaproś ich na parę chwil wspólnej zabawy. Oglądanie psów bawiące się ze sobą jest bardzo satysfakcjonujące i gwarantuje, że pod koniec dnia Twój pupil będzie szczęśliwy i zmęczony. Będziesz miał również okazję nadrobić zaległości w pracach domowych, podczas gdy psy będą bawić się w zapasy w Twoim salonie.

 

26. Przypomnij kilka starych sztuczek

Tak jak my, nasze psy mogą od czasu do czasu skorzystać z odświeżonej wersji starych zabaw. Kiedy ostatnio poprosiłeś swojego psa, żeby się turlał lub udawał martwego? Jeśli minęło trochę czasu, wyjmij klikera lub smakołyki i rozpocznij trening. Poproś psa, aby przećwiczył wszystkie polecenia, aby upewnić się, że ich nie zapomniał. Jeśli chodzi o trening, pamiętaj, aby był krótki i przyjemny dla zwierzaka. Kilka 5-minutowych sesji dziennie może zdziałać cuda.

 

27. Naucz swojego psa komendy „Idź do”

Czy Twój pies wie, jak podejść do kanapy lub na swoje posłanie? Ta sztuczka jest łatwa do nauczenia i bywa pomocna podczas przygotowywania obiadu lub przyjmowania gości. Jeśli powiesz swojemu psu, żeby poszedł na swoje miejsce podczas przygotowywania obiadu wystarczająco dużo razy, stanie się to nawykiem. Brak psa w kuchni podczas gotowania oznacza, że nie znajdziesz psiej sierści w swojej kolacji.

 

28. Naucz psa chwytać smycz

Zanim pójdziemy na spacer, każę mojej ulubienicy iść i złapać za smycz, a potem musi przynieść mi moje buty i obrożę. Nie jest to bardzo wymagające zadanie, ale wystarczy, żeby była skupiona i zajęta, kiedy ja się przygotowuję. Zanim nauczyłem ją chwytać te przedmioty, kręciła się, jęczała i skakała, podczas gdy ja wszystko przygotowywałem. Jako bonus nauczenie psa, jak przynosić smycz lub obrożę, jest dobrym sposobem na dodatkową stymulację psychiczną.

 

29. Naucz swojego psa włączać / wyłączać światła

Może się to przydać, gdy robi się późno i potrzebujesz więcej światła ale jesteś zbyt leniwy by się ruszyć. Zamiast wstawać i zapalać światło, niech pies zrobi to za Ciebie. Aby zacząć ćwiczenie tej sztuczki, przydatny jest dotykowy drążek lub dobrze wykonywane polecenie „dotknij”. Jeśli masz małego psa, być może będziesz musiał improwizować, aby pies mógł sięgnąć do włącznika światła. Nie próbuj tej sztuczki, jeśli przeszkadzają Ci okazjonalne zadrapania na ścianie.

 

30. Pracuj nad kontrolą impulsów dla lepszych manier

Psy, podobnie jak dzieci, należy uczyć, że nie zawsze mogą od razu dostać to, czego chcą. Od szczenięcia uczącego się powstrzymywania od gryzienia przedmiotów po nauczenie dorosłego psa polecenia „czekaj” – kontrola impulsów chroni nasze psy przed kłopotami i zapewnia im bezpieczeństwo.

Odśwież podstawowe polecenia służące kontrolowaniu impulsów, takie jak „zostaw”, „czekaj”, „zostań”, „spokój” i „waruj”. Te polecenia są ważne, jeśli Twój pies kiedykolwiek uwolni się ze smyczy lub zdecyduje się ścigać wiewiórkę.

 

31. Przygotuj proste przysmaki dla psów

Twój pies może nie być aktywnym uczestnikiem procesu wytwarzania przysmaków dla psów, ale z pewnością odniesie z tego korzyści. Uwielbiam robić własne przysmaki dla psów, zamiast kupować je w sklepie. Fajnie jest wiedzieć dokładnie, co jedzą nasze psy, a kiedy przyrządzasz samodzielnie smakołyki, możesz kontrolować wielkość porcji.

Tworząc własne przysmaki dla psa, nie tylko będziesz mieć pod ręką duży zapas nagród pomagających w szkoleniu, ale także zaimponujesz swojemu psu doskonałą wiedzą kulinarną.

Jeśli nie jesteś dobrym kucharzem, możesz wybrać pyszną karmę CricksyDog dla swojego psa, która jest tak dobra, jak gdybyś wykonał ją sam. Wybierz suchą karmę hipoalergiczną z wołowiną Juliet dla małego psa.

 

32. Naucz psa prosić na siedząco

Czy Twój pies podchodzi do Ciebie i szturcha Cię w rękę, kiedy czegoś chce? Jeśli uważasz, że takie zachowanie nie jest pożądane, naucz psa, że grzeczne siedzenie jest kluczem do zwrócenia Twojej uwagi. Nie bój się uczyć swojego psa, jak ma się zachowywać – bez wskazówek rozwinie złe maniery. Nasze psy cały czas szukają u nas wskazówek, lubią wiedzieć, czego się od nich oczekuje. Nagradzaj grzeczne zachowania, jeśli będziesz konsekwentny pies wyrobi w sobie nawyk grzecznego proszenia o coś.

 

33. Przytulcie się i zrelaksujcie na kanapie

Po miłym treningu lub zabawie nie ma nic lepszego niż odrobina relaksu. Wszyscy potrzebujemy czasu na relaks, a wiele naszych psów uwielbia spędzać czas z nami. Każdego wieczoru przed snem siadam przez chwilę na kanapie razem z Łajką. Nie planowałem tego, ale od jakiegoś czasu, gdy zbliża się o 22:30, wskakuje na kanapę i patrzy na mnie – czekając na nasze wieczorne przytulaski przed snem.

 

Zadbaj o zajęcie i zadowolenie psa dzięki interaktywnej zabawie

Przebywanie w domu nie musi być nudne. Baw w ciekawe gry ze swoim psem lub naucz go czegoś nowego. Psy rozwijają się dzięki zabawie interaktywnej, co ma duży wpływ na ich ogólny stan zdrowia i samopoczucie. Aby Twój pies był zajęty, nie potrzebujesz wielu wymyślnych zabawek ani wyjścia na zewnątrz, potrzebujesz tylko trochę czasu i poświęcenia.

Możemy nie być w stanie zapewnić im pracy w pełnym wymiarze godzin, do której zostały kiedyś wyhodowane – ale możemy dać im coś sensownego do zrobienia za pomocą kilku prostych zabaw i sztuczek. A kiedy spojrzysz na zadowolony pysk swojego pupila po prostej zabawie w przeciąganie, zrozumiesz, dlaczego psy są najlepszym przyjacielem człowieka.

Wołasz psa, a pies jest gotów skręcić sobie kark, po to by do Ciebie przybiec. Nasi ulubieńcy po prostu chcą nas zadowolić. Wołasz kota a cała jego postawa mówi: „Co z tego będę miał?” – Lewis Grizzard

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Psy i alergie: rozpoznanie i skuteczne metody leczenia

Psy i alergie: rozpoznanie i skuteczne metody leczenia

Psy, podobnie jak ludzie, mogą cierpieć na różne alergie, które mogą poważnie wpływać na jakość ich życia. Odpowiednie rozpoznanie i leczenie są niezbędne, aby nasi czworonożni przyjaciele mogli prowadzić szczęśliwe i zdrowe życie. W tym wpisie przedstawiamy, jak...

czytaj dalej
Bella nie chce jeść suchej karmy. Od małego zawsze dostawała karmę mokrą i teraz chcielibyśmy przejść na karmę suchą. Kupiłem jej kilka rodzajów, ale nie chce nawet ich tknąć. Jak mogę ją przyzwyczaić? Bella to dwuletnia suka rasy ridgeback. Co byś polecił?

Bella nie chce jeść suchej karmy. Od małego zawsze dostawała karmę mokrą i teraz chcielibyśmy przejść na karmę suchą. Kupiłem jej kilka rodzajów, ale nie chce nawet ich tknąć. Jak mogę ją przyzwyczaić? Bella to dwuletnia suka rasy ridgeback. Co byś polecił?

Pytający: Bella nie chce jeść suchej karmy. Od małego zawsze dostawała karmę mokrą i teraz chcielibyśmy przejść na karmę suchą. Kupiłem jej kilka rodzajów, ale nie chce nawet ich tknąć. Jak mogę ją przyzwyczaić? Bella to dwuletnia suka rasy ridgeback. Co byś polecił?...

czytaj dalej
Niezależnie zweryfikowany
1036 opinii