Czy Twój pies się nudzi? Szukasz prostych sposobów na zajęcie psa? Kiedy psy się nudzą, mogą rozwinąć pewne destrukcyjne zachowania. Od tysięcy lat hodujemy psy, które współpracują z nami, więc rozwinęły całkiem niezłą etykę pracy.

Problem polega na tym, że większość z nas nie jest w stanie oferować konkretnego zajęcia naszym pupilom. Nie muszą pracować, by zdobyć jedzenie, by zwrócić na siebie uwagę i dostać zabawki – mają to wszystko za darmo. Zdobywanie rzeczy za darmo jest świetne, ale wiele z naszych pupili nudzi się bez braku zajęcia.

Co takiego się dzieje, gdy nasze psy się nudzą? Wpadają w kłopoty. Jeśli nie będziemy ich psychicznie symulować lub wymyślaj zajęć, znajdą własne sposoby na ciekawe spędzenie czasu – tylko, że prawdopodobnie ich pomysł na dobrą zabawę nie przypadnie do gustu Tobie.

Na szczęście istnieje kilka prostych sposobów, aby Twój pies był zajęty, korzystał z rozrywki i nie pakował się w kłopoty. Oto 25 szybkich i łatwych sposobów na złagodzenie psiej nudy.

 

Znudzone psy zaczynają niszczyć rzeczy

Czy twój pies się nudzi? Psy, które się nudzą, wpadają w kłopoty, szukając sposobów na rozrywkę. Nuda może prowadzić do nadmiernego żucia różnych przedmiotów, szczekania, kopania i innych destrukcyjnych zachowań. Nasze psy zostały wyhodowane do pracy z ludźmi, więc bez odpowiedniej stymulacji łatwo się nudzą. Zamiast wykonywać pracę, większość naszych psich towarzyszy zostaje sama, gdy my idziemy do pracy – a kiedy wracamy do domu, wręczamy im darmowy posiłek. To jest oczywiście idealna sytuacja dla leniuchów, ale pod koniec dnia wiele naszych psów gromadzi w sobie nadmiar energii. Potrzebują czegoś, co tę nudę zniweluje i zajęć, które zajmą zarówno ich ciała, jak i umysły.

Na szczęście istnieje kilka prostych zabaw, w które możesz grać, zabawek, które możesz wypróbować, smakołyków, które możesz zrobić, i sztuczek, których możesz nauczyć, aby szybko uwolnić swoje psy od nudy.

 

Psy potrzebują interaktywnych gier i zabaw

Aby Twój pies był sprawny fizycznie i psychicznie, musisz wymyślić kilka interaktywnych zajęć i zabaw dla psa, którymi możecie cieszyć się wspólnie. Niezależnie od tego, czy masz młodego, czy starego psa, dużego czy małego – potrzebuje rozrywki. Od prostej gry w aportowanie, pracę nad posłuszeństwem lub wycieczkę do lokalnego parku – to zależy od Ciebie.
Niedawno przeprowadzone badania wykazało, że psy, które nie angażują się w różne zabawy, wykazują więcej problemów behawioralnych, takich jak lęk i agresja.

Psy są zwierzętami towarzyskimi i naprawdę lubią przebywać z nami. Zabawa jest dobra dla Twojego psa pod kątem fizycznym, psychicznym, jak i emocjonalnym. Twój pupil ćwiczy, pracuje nad mózgiem i buduje więź z właścicielem. Wszyscy odnoszą korzyści z zabawy. – Moc zabawy: jak wspólne zabawy otworzyły nowy świat przed moim strachliwym psiakiem

 

Zapewnienie psu zajęć prowadzi do lepszego zachowania

Przy tak wielu wspaniałych i prostych wyborach wystarczy znaleźć kilka, które pasują do Twojego stylu życia – i podjąć odpowiednie zobowiązania. Istnieje wiele możliwości wyboru: od zabawek, które zapewnią zajęcie Twojemu psu po zmianę trasy przeznaczonej na spacery.

Zauważam ogromną różnicę w zachowaniu moich psów po prostym treningu posłuszeństwa – nie zajmuje to dużo czasu i jest przyjemne dla nas obojga. Aktywny, pobudzony umysłowo pies będzie dobrze funkcjonującym, szczęśliwym i mniej destrukcyjnym towarzyszem.

Jeśli uważasz, że psy nie potrafią liczyć, spróbuj włożyć do kieszeni trzy psie ciastka, a następnie daj mu tylko dwa. – Phil Pastoret

 

25 sposobów na złagodzenie nudy u psa

Czy twój pies się nudzi? Zapoznaj się z listą 25 łatwych sposobów na zajęcie psa i złagodzenie nudy:

 

Zagraj w kilka gier angażujących nos psa

Ukrywanie smakołyków w domu lub zabawa w chowanego z psem to świetny sposób na dodanie dodatkowej stymulacji umysłowej do jego codziennych czynności. To jedna z najbardziej wszechstronnych gier, jakich możesz nauczyć swojego psa. Zacznij od prostej gry „zgadnij, która ręka”, aby rozpocząć zabawę. Można w nią grać wszędzie, używając zabawek lub smakołyków, które już masz.

 

Zagraj w przeciąganie liny ze swoim psem

To świetny sposób na psychiczne i fizyczne wyzwanie dla psa. Krótkie zabawy związane z szarpaniem jakiegoś przedmiotu czynią cuda i potrafią zmęczyć naszych psich przyjaciół. Przyjemna gra w przeciąganie jest jedną z najbardziej wymagających fizycznie i psychicznie zabaw, jakie możesz zaproponować pupilowi. I wbrew mitowi zabawa w przeciąganie liny/szarpanie z psem nie uczyni go agresywnym. Jeśli nie masz zabawki do ciągnięcia, możesz zrobić własną, używając starej polarowej bluzy lub t-shirtów.

Wskazówka: Szarpanie to świetna interaktywna gra dla psów, ale istnieje kilka podstawowych zasad, których należy przestrzegać, aby była bezpieczna i przyjemna.

 

 Zmień trasę spacerów

Codzienne spacery mogą stać się trochę przyziemne, jeśli codziennie idziesz tą samą trasą. Zmień to, odkrywając nowe okolice i zmieniając tempo. Pozwalanie psu na wąchanie otoczenia zapewnia psychiczną stymulację. To nie są stworzenia, którym do szczęścia potrzebne są tylko doznania wizualne- uczą się bardzo wiele również dzięki wszystkim interesującym zapachom dookoła. Danie im okazji do węszenia rozwija ich umysł.

 

Użyj interaktywnych zabawek dla psów

Używanie zabawek do dozowania jedzenia, takich jak Kong Wobbler i Bob-A-Lot, to łatwy sposób na bardziej psychiczne pobudzenie i złagodzenie psiej nudy. Jest też wiele świetnych zabawek do samodzielnego wykonania, które możesz zrobić z przedmiotów dostępnych w domu – na przykład wspaniała gra w butelkę dla psów. Interaktywne zabawki dla psa to świetny sposób na zajęcie i stymulację psychiczną psa.

 

Popracuj nad prostym treningiem posłuszeństwa

Nauczenie psa nowego polecenia zapewnia jego mózgowi trening. Kilka 10-minutowych sesji dziennie pracy z psem nad nowymi sztuczkami lub poleceniami zużywa mnóstwo energii. Nauczenie psa niezawodnego przywoływania i praca nad kontrolą impulsów to jedne z ważnych, niezbędnych do opanowania podstaw – to zawsze świetny punkt wyjścia. Siad, połóż się, podaj łapę, zostań i chodź tutaj to podstawowe polecenia, od których należy zacząć.

 

 Daj swojemu psu proste zadania do wykonania

Niech pomagają przy obowiązkach lub codziennych czynnościach. Nauczyłem mojego psa Łajkę, jak wykonywać niektóre prace domowe. Pomaga mi ładować kosz na pranie, wie, jak posprzątać swoje zabawki, potrafi przynieść kije i kłody do naszego stosu drewna przed domem. Włączenie psa do codziennych zadań może pomóc złagodzić nudę. Pomaga również budować mu pewność siebie. Pies, który czuje się przydatny, jest psem szczęśliwym, pewnym siebie.

 

Daj swojemu psu bardziej skomplikowane zadania do wykonania

Znajdź pracę dla swojego psa, która odpowiada jego skłonnościom związanym z rasą. Retrievery zazwyczaj uwielbiają aportować, a border collie wyróżniają się zwinnością. Dowiedz się, co Twój pies uwielbia robić i wybieraj zadania pod tym kątem. Osobiście uwielbiam pogoń za przynętą – możesz nawet ustawić prosty tor na własnym podwórku. To świetny sposób na spalenie dużej ilości energii psychicznej i fizycznej, a jeśli Twój pies uwielbia gonić, z pewnością spodoba mu się taka zabawa. Jeśli Twój pies lubi ciągnąć, a ty masz zdolności stolarskie rozważ zbudowanie dla niego wózka.

 

Zorganizuj zabawę z innym psem

Zapewnij swojemu psu towarzyskie interakcje, organizując zabawę z innym przedstawicielem jego gatunku angażując w to przyjaciół lub rodzinę. Jeśli w Twojej okolicy jakieś przyjazne psy, to nawet lepiej – nie ma potrzeby robienia żadnych specjalnych przygotowań.

 

Zbuduj kojec, w którym Twój pupil może kopać doły

Jeśli Twój pies uwielbia kopać, zbuduj mu własną skrzynię do kopania na swoim podwórku. Zakop w niej zabawki i pozwól mu je znaleźć. Niektóre psy uwielbiają kopać tak bardzo, że mogą bawić się przez wiele godzin.

 

Daj swojemu psu piłkę z uchwytem

Każda duża piłka może okazać się świetną zabawą, a taka z uchwytem jest po prostu bardziej wytrzymała niż piłka footballowa (jeśli Twój pies uwielbia żuć, upewnij się, że masz taką bez uchwytu). Niektóre psy uwielbiają bawić się nimi samodzielnie, ale oczywiście zawsze można uczynić grę bardziej interesującą, bawiąc się z nimi. Nie do końca rozumiem urok tych magicznych przedmiotów, ale Łajka oszalała na punkcie swojej czerwonej piłki.

 

Pracuj nad szkoleniem psa przy pomocy klikera

Kliker do szkolenia psa może być używany do nauczenia go nowych zachowań i nagradzania tych, o które nawet nie prosiłeś. Jest to sposób na wyraźne komunikowanie się z psem dokładnie w momencie, gdy wykona on pożądane zachowanie. Cała dodatkowa stymulacja psychiczna sprawia, że pies będzie zmęczony. Psy zawsze się od nas uczą – już samo nauczenie ich, gdzie mają usiąść podczas przygotowywania obiadu, jest stymulujące psychicznie i wymusza dobre maniery.

 

Poćwicz dowolne gry w kształtowanie

Kształtowanie to budowanie określonego zachowania za pomocą szeregu małych kroków, aby pomóc je łatwiej osiągnąć. Pozwalanie psu na dokonywanie własnych wyborów spala niesamowitą ilość energii psychicznej i pomaga psu rozwinąć zachowania związane z uczeniem się. Badania wykazały, że stosowanie pozytywnych technik treningowych, takich jak kształtowanie, pomaga psu w nauce podejmowania lepszych decyzji w przyszłości.

 

Przedstaw swojego psa nowym ludziom i miejscom

Wystawianie psa na kontakt z nowymi ludźmi i miejscami jest ważną częścią socjalizacji szczeniąt. Świetnie nadaje się też dla starszych psów. Pies który nie jest wystawiony na nowe widoki, dźwięki i miejsca, może się nieco cofnąć w rozwoju. Od czasu do czasu popracuj nad ich umiejętnościami społecznymi z nowymi psami i ludźmi.

 

Użyj wypchanego Konga, aby Twój pies był zajęty

Kiedy zostawiasz psa w domu, daj mu pluszowego Konga lub inną twardą interaktywną zabawkę, aby zająć jego myśli. Jedną z ulubionych rzeczy Łajki jest mrożony Kong wypełniony masłem orzechowym. Kiedy wychodzę, nawet nie podnosi wzroku, jest zbyt zajęta rozpracowywaniem zabawki. Polecam Konga każdemu, kto szuka prostej zabawki, która zapewni psu zajęcie.

 

Skorzystaj z basenu dla dzieci lub wybierz się na wycieczkę nad jezioro

Wiele psów z natury kocha wodę. W letnie dni psy uwielbiają pluskać się i brodzić w płytkim basenie. Jeśli mieszkasz przy plaży lub jeziorze przyjaznym psom, jeszcze lepiej. Wiele psów uwielbia dobrą kąpiel – nie tylko labradory. To doskonałe ćwiczenie dla psów z zapaleniem stawów, ponieważ nie obciąża ich nadmiernie.

 

Zatrudnij osobę, która będzie wyprowadzać psa

Jeśli Twój pies przebywa sam w domu przez długi czas, rozważ wynajęcie osoby, która go wyprowadzi na spacer. Jeśli nie chcesz zatrudniać nieznajomego, zobacz, czy któryś z Twoich sąsiadów, krewnych lub przyjaciół zechciałby wpaść raz na jakiś czas, aby zabrać pupila na przyjemny spacer lub zapewnić zabawę w szarpanie.

 

Przygotuj mrożone smakołyki dla swojego psa

Możesz zamrozić psie smakołyki w lodzie lub zrobić kostki lodu z bulionu. Podobnie jak pluszowy Kong, mrożone smakołyki dla psa to świetny sposób na skupienie jego uwagi, gdy wychodzisz z domu lub musisz wykonać jakieś prace. Jeśli masz pełnowymiarowego Konga, to będziesz zdziwiony, na jak długo potrafi zająć psa.

 

Poświęcaj psu więcej czasu

Psy są istotami społecznymi, więc przyjemna sesja masażu brzucha lub pielęgnacji sierści to najłatwiejsza metoda na stworzenie dobrej interakcji z psem. To świetny sposób, aby stworzyć więź i jednocześnie zająć psa.

 

Zmieniaj zabawki, aby utrzymać zainteresowanie psa

Według badań psy nudzą się tymi samymi starymi zabawkami. Aby Twój pies utrzymał zainteresowanie, daj mu dostęp tylko do kilku naraz. Mój pies Łajka ma dostęp tylko do paru zabawek w tym samym czasie – kiedy wymieniamy je, jej entuzjazm dla starszych „nowych” zabawek jest ogromny. Spraw, by były interesujące, grając w prostą grę polegającą na aportowaniu lub szarpaniu, interakcja zawsze sprawi, że zabawka będzie bardziej pożądana.

Jeśli Twój pupil lubi żuć tak jak mój, rozważ zabawki Kong lub West Paw Zogoflex – to jedyne zabawki, których mój pies nie był w stanie przeżuć do końca. Jeśli robi się ciemno, zanim wrócisz z pracy do domu, zapewnij mu zabawki świecące w ciemności.

 

Zapewnij swojemu psu ładny widok

Psy lubią wiedzieć, co dzieje się na zewnątrz, więc daj im szansę zajrzeć na podwórko. Wiele psów uwielbia drzemać w ciepłym słońcu pod oknem. Oczywiście, jeśli masz koty, być może będą musiały konkurować o najbardziej nasłonecznione miejsce.

 

Niech twój pies zapracuje na swoje pożywienie

Kiedy przychodzi pora na posiłki pupila, możesz użyć zabawki dozującej smakołyki lub po prostu zmusić go do wykonania kilku sztuczek, aby na nie zapracował. Jeśli karmisz go krokietami, możesz również spróbować ukryć kawałki po całym domu. Badania wykazały, że psy wolą zarabiać na smakołyki niż dostawać je bez wysiłku. Wiąże się to z faktem, że zostały przyuczone do tego, aby pracować razem z nami. Praca to nie tylko zajęcie, ale także cel.

 

Naucz swojego psa się relaksować

Nie wszystkie psy potrafią to robić . Nauki relaksacyjne są przydatną techniką do nauki poleceń „zostań” i „siad” w różnych sytuacjach. Czasami wystarczy miły, prosty masaż po brzuchu, aby uspokoić i zrelaksować psa – to także wspaniałe doświadczenie budujące więź.

 

Zrób flirt pole dla psów, które rozpiera energia

To wędka z przynętą na końcu, a wiele psów uwielbia za nią gonić. Możesz zrobić swoją własną z rurki PVC, linki bungee i zabawki jako przynęty. Słowo ostrzeżenia: flirt pole może być wymagający dla psich stawów, więc sesje powinny być krótkie. Nie baw się w to z psami poniżej 1 roku życia, aby uniknąć obrażeń płytki wzrostowej kości.

 

Zrób prostą zabawkę typu puzzle

Prostym sposobem na złagodzenie psiej nudy jest zrobienie puzzli dla psa. Jeśli masz formę na muffinki i kilka piłek tenisowych, możesz ułożyć układankę dla psa w domu. Oto 6 prostych zabawek dla psa, które możesz zrobić w domu.

 

Daj psu coś do żucia

Zdobądź zabawki do gryzienia, kości lub pałeczki wołowe. Większość psów uwielbia gryźć, ale musisz ich pilnować i upewnić się, że są bezpieczne. Jeśli zaczną je łamać na kawałki, mogą się udławić. Naszymi ulubionymi zabawkami do żucia są Benebones – są trwałe, smaczne i ogólnie tańsze niż poroża czy pałeczki do gryzienia.

 

Stwórz samodzielnie wybieg sprawnościowy

Innym fajnym sposobem na złagodzenie psiej nudy jest stworzenie własnego traktu zręcznościowego. To dobry sposób, aby odświeżyć podstawowe komendy dotyczące posłuszeństwa i jednocześnie nauczyć pupila kilku zabawnych sztuczek. Spraw, by omijał słupki, zrób rampę, tunel lub po prostu nakłoń ulubieńca do skakania.

 

Zapewnij swojemu psu ćwiczenia psychiczne i fizyczne

Aby Twój pies był psychicznie i fizycznie stymulowany, daj mu kilka zabawnych zajęć. Poświęcenie odrobiny dodatkowego czasu zapewnienie, Twojemu pupilowi wartościowych interakcji sprawi, że będzie szczęśliwy i zadowolony.

Psy nie są z natury leniwymi kanapowcami, zostały wyhodowane, aby współpracować z ludźmi. Zlikwiduj psią nudę, dając im coś do zrobienia. Przy odrobinie wyobraźni możesz wymyślić różne sposoby, aby zapewnić mu rozrywkę i zajęcie. Goście często się śmieją, gdy mówię „czas na pranie”, a mój pies natychmiast zrywa się i jest podekscytowany. Nie ma nic złego w angażowaniu psa w codzienne obowiązki. Moja Łajka nawet przynosi mi smycz, kiedy nadchodzi pora spaceru.

Zjada posiłki z Kong Woblera, częściowo dlatego, że szybko pałaszuje jedzenie, ale przede wszystkim po to, by jej umysł był czymś zajęty. Pomaga mi w ogrodzie – świetnie zbiera drewno do paleniska. Proste, małe zadania w ciągu dnia naprawdę przynoszą efekty.

Czy chciałbyś dać swojemu psu wyjątkowo smaczną karmę? Chcielibyśmy zaoferować Ci coś wspaniałego. Hipoalergiczna sucha karma dla psów z jagnięciną Ted zapewni szczęśliwe i zdrowe życie Twemu pupilowi

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Zaparcie u psów (ogólne informacje)

Zaparcie u psów (ogólne informacje)

Wiele psów lubi podjadać przedmioty, które nie są przeznaczone do spożycia. Są to obce „ciała”, które mogą utknąć w przewodzie pokarmowym. Zaparcie jest stanem zagrażającym życiu psów i niestety jest bardziej powszechne, niż wielu sądzi. Nasz artykuł ma tylko...

czytaj dalej
Niezależnie zweryfikowany
1024 opinie