W tym roku 21 czerwca Dzień Weź ze Sobą do Pracy Psa był jednym z ulubionych dni w roku! Kto nie chciałby widzieć swoich współpracowników, którzy zachwycają się Twoim psiakiem? Lecz zanim wczujesz się w sytuację, że zabierasz psa do praca, zapoznaj się z 5 wskazkówkami, które sprawią, że ten dzień będzie przyjemny dla Ciebie, jak i Twoich współpracowników.

Czy pracujesz w miejscu przyjaznym dla psów?

Dzień Weź ze Sobą do Pracy Psa zainaugurowali w 1999r. Międzynarodowi Opiekunowie Zwierząt (Pet Sitters International), w tym celu, aby psy były postrzygane jako przyjaciele człowieka oraz aby zachęcić ludzi do adopcji zwierząt. Chociaż ten dzień nie jest prawnie wiążącą umową dla wszystkich pracowników, dlatego należy zapytać w miejscu pracy, czy możesz zabrać ze sobą swojego małego ulubieńca do pracy.

Nim weźmiesz udział w tej inicjatywie, zapytaj również swoich współpracowników, czy nie mają jakiejś poważnej alergii lub nie boją się psów.

W wyprawce Twojego psa powinno znaleźć się 7 rzeczy:

  1. Smycz – Abyś mógł iść z nim na spacer, ponieważ często będą mu potrzebne przerwy na zewnątrz.
  2. Karma dla psa – W miarę możliwości sucha karma dla psa, ponieważ jej zapach jest mniej nieprzyjemny niż konserw.
  3. Miseczki dla psa – zawierz ze sobą 2 miseczki: jedną na karmę, drugą na wodę.
  4. Zdrowe przysmaki –Będzie się cieszyć, jeśli będziesz mieć pod ręką przysmak, kiedy Twoi współpracownicy przedstawią się Twojemu psu. Zdrowy przysmak zawsze „przełamuje lody”.
  5. Zabawki – Czy Twój pies ma niehałaśliwe zabawki, które go zajmują, sprawiają, że jest szczęśliwy? Zabierz je również, aby cieszył się dniem, kiedy po południu zrobi się nudno.
  6. Poduszka – Jeśli w biurze jest wystarczająco dużo miejsca, weź ze sobą legowisko dla psa lub jego poduszkę, aby wygodnie mógł odpoczywać w ciągu dnia.
  7. Środki czyszczące – Na tę ewentualność, jeśli zdarzy się „wypadek”, miej przy sobie środki czyszczące, abyś mógł zaraz posprzątać.

Wykąp go

Poprzedniego wieczoru doprowadź swojego psa do porządku, wykąp go, aby miał przyjemny zapach, wyczesz, aby zmniejszych możliwość lnienia, umyj mu zęby, aby zniwelować charakterystyczny dla psów zapach z jamy ustnej, do którego Twoi współpracownicy mogą nie być przyzwyczajeni.

Jeśli u Twojego psa pojawiają się objawy wskazujące na chorobę, takie jak kichanie, stan letargu lub nie je, nie zabieraj go ze sobą do pracy. Ostatnia rzecz, jaka nam jest potrzebna, to to, żeby pies zaraził inne znajdujące się w biurze psy. Ponadto nieznane środowisko może jeszcze bardziej stresować chorego psa.

Podziel swój dzień

Niezależnie od tego, jak bardzo uroczy jest Twój pies, musisz z pełną odpowiedzialnością wykonywać swoją pracę. Spróbuj tak rozłożyć przerwy i przerwę obiadową, abyś mógł wtedy nakarmić swojego ulubieńca i wyjść z nim, aby mógł załatwić swoje potrzeby.

Pamiętaj, że w niektóryych biurach działa wentylacja (w klimatyzowanych pomieszczeniach), z powodu których powietrze może być bardziej suche, niż to, do którego przyzwyczajony jest pies. Z tego powodu będzie potrzebował więcej wody, co oznacza, że częściej musi wychodzić na przerwę na sikanie. Uważaj na niego i wyprowadzaj swojego ulubieńca, kiedy będzie taka potrzeba.

Strategia wyjścia

Może się zdarzyć, że Twojemu psu nie spodoba się dzień Weź ze Sobą do Pracy Psa. Niewiadomo czy Twój pies odnajdzie się w sytuacji, gdy spotka w Twoim biurze dużo nieznajomych w nieznanym środowisku. Jeśli będzie niezadowolony, spróbuj skończyć pracę wcześniej. Nie ma sensu narażać go na zbyt duży stres.

Wszystko jedno, kiedy opuścisz biuro z psem, istotne jest to, aby zostawić pomieszczenie w takim stanie, w jakim było. Zabierz do domu pozostałe rzeczy i posprzątaj, jeśli trzeba. Miejmy nadzieję, że ten dzień będzie równie udany dla Twoich współpracowników jak i dla Ciebie i Twojego psa!

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

5+1 Wskazówki na Wielkanoc dla właścicieli psów!

5+1 Wskazówki na Wielkanoc dla właścicieli psów!

Wraz z nadejściem Wielkanocy każdy właściciel psa wchodzi w ekscytujący okres, ponieważ to czas, kiedy możemy przygotowywać się do najweselszego święta wiosny razem z naszymi pupilkami. W tym okresie szczególnie ważne jest, aby nie skupiać się wyłącznie na...

czytaj dalej
Idealna Strategia Żywieniowa na Wiosenne Odrodzenie

Idealna Strategia Żywieniowa na Wiosenne Odrodzenie

Z nadejściem wiosny i zmianą pogody, potrzeby żywieniowe naszego psa również mogą ulec zmianie. Dłuższy czas spędzony na świeżym powietrzu, zwiększona aktywność mają wpływ na zdrowie i zapotrzebowanie energetyczne naszego pupila. W tym artykule zebraliśmy wskazówki...

czytaj dalej
Niezależnie zweryfikowany
1007 opinii