Ponieważ rodzice zwierząt domowych i ich szczenięta są skazane na dłuższe przebywanie w domu, psy prawdopodobnie będą zachowywały się głośniej na podwórku/ w ogrodzie. Poniżej znajdują się cztery wskazówki, które pomogą Twoim szczeniętom stać się dobrymi i grzecznymi sąsiadami:

Wskazówka 1: Upewnij Się, Że Twój Pies Jest Odpowiednio Ćwiczony I Dobrze Się Bawi

Wiele osób zakłada, że ponieważ pies jest na podwórku, oznacza to, że będzie miał wystarczająco dużo aktywności lub sam znajdzie sobie produktywne rzeczy do zrobienia. To nieprawda! Nawet psy, które mają dostęp do dużego podwórka muszą codziennie chodzić lub biegać przez co najmniej 60 minut. Upewnij się, że wyposażyłeś swojego pupila w interaktywne zabawki, takie jak kostki jedzenia i kości do gryzienia. Jeśli twój pies jest zmęczony i ma zabawki, którymi może się zająć, będzie mniej skłonny do szczekania na sąsiada.

Wskazówka 2: Nie Zachęcaj Niechcący Psa do Szczekania

Często, gdy pies zaczyna szczekać, opiekunowie krzyczą z domu, aby był cicho. Zgadnij, co myśli pies? Szczekał, potem szczekali rodzice i nagle szczenię zyskuje o wiele więcej uwagi niż wtedy, gdy był spokojny. Dla psa szczekanie to wspaniała rzecz!

Wskazówka 3: Wsłuchuj się w Momenty, Kiedy Pies Nie Szczeka – Wyjdź Na Zewnątrz i Pochwal Swojego Szczeniaka

Spędzaj więcej czasu na podwórku, kiedy bardziej prawdopodobne jest, że Twój pies usłyszy sąsiadów lub inne odgłosy, które sprawią, że zacznie szczekać. Gdy tylko pies usłyszy hałas, ale ZANIM zacznie szczekać, pochwal go i daj przysmak za milczenie. Pupil wkrótce nauczy się, że „milczenie jest złotem” i zacznie mniej szczekać.

Wskazówka 4: Chcesz Nauczyć Psa, Jak Przestać Szczekać Na Polecenie?

Oto jak to zrobić:

  • Idź na podwórko ze swoim szczeniakiem.
  • Gdy pies usłyszy dźwięk i zacznie szczekać, pozwól mu szczeknąć kilka razy, a następnie powiedz „cicho” stanowczym, ale miękkim tonem
  • Jeśli Twój szczeniak przestanie szczekać, nawet na sekundę, pochwal go i daj mu smakołyk mówiąc „dobrze-cicho”
  • Jeśli szczenię cię ignoruje i nadal szczeka, wydaj dźwięk lub wykonaj jakiś ruch, aby skupił się na tobie
  • Kiedy twój pies zareaguje, powiedz „dobrze-cicho” i podaj mu przysmak (nasze karmy i smakołyki są do tego idealne!), a następnie powtórz!

Jeśli odgłosy, które powodują szczekanie psa, pojawiają się nieregularnie, zacznij ćwiczyć polecenie „cicho” z dźwiękiem, który możesz kontrolować, takim jak pukanie do drzwi wejściowych lub dzwonek do drzwi. Gdy twój pies zrozumie „cicho” w domu, możesz używać tego słowa, aby powstrzymać szczenię przed szczekaniem na podwórku.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

10 najlepszych wskazówek dla utrzymania psa zdrowym

10 najlepszych wskazówek dla utrzymania psa zdrowym

Wszyscy chcemy, aby nasze psiaki żyły długo, szczęśliwie i zdrowo, a każdy psi rodzic może zrobić wszystko, aby tak się stało. Oto 10 wskazówek, które pomogą każdemu psu poczuć się szczęśliwszym i zdrowszym.   1. Wykastruj lub wysterylizuj Steryzlizacja zapobiega...

czytaj dalej