Spędzanie czasu w domu zaowocowało większą liczbą osób dzwoniących do drzwi, niezależnie od tego, czy jest to dostawa ze sklepu spożywczego, zamówienie karmy dla psów na naszej stronie internetowej CricksyDog, czy dostawa jedzenia na wynos. Izolacja w domu oznacza, że Twój pies ma mniejsze możliwości socjalizacji, co skutkuje rzadszym spotykaniem nowych osób. Chociaż szczekanie jest formą komunikacji dla twojego szczeniaka, może być uciążliwe i sprawić, że osoby po drugiej stronie drzwi będą czuły sie niekomfortowo. Zapoznaj się z tymi wskazówkami, aby pomóc Twojemu psu zachować spokój przy drzwiach wejściowych.

Nagradzaj Spokój

Kiedy pies wyczuje czyjąś obecność pod twoimi drzwiami, postrzega tę osobę jako intruza i natychmiast chce cię o tym powiadomić. Daje o tym znać przez nieustanne szczekanie. Naucz swojego szczeniaka, że nie musi szczekać za każdym razem, gdy ktoś jest przy drzwiach wejściowych. Kiedy przestaje szczekać, nagradzaj go ulubioną przekąską i chwal za bycie dobrym psem. To uczy pupila, że nie szczekanie oznacza coś dobrego. Konsekwencja jest tu kluczowa, więc pamiętaj, aby wzmocnić to zachowanie, niezależnie od tego, czy to ty, twoje dzieci czy współlokator otwieracie drzwi.

Zignoruj Szczekanie

To naturalne, że chcesz nauczyć psa, że jego zachowanie jest niepożądane, rozmawiając z nim, ale w przypadku szczekania najlepiej jest je ignorować. Jeśli twój szczeniak szczeka na dźwięk pukania lub dzwonka do drzwi, nie reaguj na jego zachowanie rozmawiając z nim lub upominając go. Kiedy podnosisz głos, twój pies myśli, że dołączasz do ekscytacji i będzie nadal szczekać. Jeśli szczekanie trwa, spróbuj odwrócić się plecami do szczeniaka, aby zrozumiał, że hałas nie wywołuje reakcji. Chociaż twoim instynktownym zachowaniem będzie otwarcie drzwi, aby powstrzymać szczekanie, w rzeczywistości nagradza to tylko złe zachowanie. Nie poddawaj się! Nie otwieraj drzwi, dopóki nie zapanuje cisza. Za każdym razem, gdy szczekanie ustanie, natychmiast nagradzaj psa poklepaniem po głowie lub powiedz mu „dobry chłopiec/ dobra dziewczynka”.

Zajmij Czymś Uwagę Psa

Odwróć uwagę psa od osoby stojącej przy drzwiach. Czy Twój szczeniak ma ulubioną zabawkę? Trzymaj ją w pobliżu, abyś mógł poprosić szczeniaka o to, by ją przyniósł, nie tylko po to, aby zająć jego uwagę, ale także powstrzymać go od szczekania. Naucz szczeniaka reagować na bodźce, skupiając się na innej czynności, takiej jak leżenie na łóżku. Zrób to, kładąc smakołyk na jego legowisku mówiąc „idź na posłanie”. Gdy pies na to zareaguje, spróbuj otworzyć drzwi, gdy leży na posłaniu, ale jeśli wstanie, natychmiast zamknij je ponownie. Kontynuuj, aż przestanie reagować na otwieranie drzwi. Potem twój pupil będzie już witał gości w spokojny sposób.

Zmęcz go

Zmęczony pies to dobry i szczęśliwy pies! Upewnij się, że Twoje szczenię codziennie otrzymuje wystarczającą ilość ćwiczeń fizycznych i stymulacji umysłowej. Spowoduje to mniej szczekania z nudów, frustracji lub stłumionej energii. Aktywność, jakiej potrzebuje, będzie zależeć od rasy, wielkości, wieku i stanu zdrowia.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Niezależnie zweryfikowany
989 opinii