Niezależnie od tego, czy zawozisz pupila do psiego przedszkola, czy zabierasz go na wizytę u weterynarza, ważne jest, aby wiedzieć, jak odpowiednio unieruchomić psa, aby zapewnić mu bezpieczeństwo w samochodzie.
Właściwe Ograniczenia Są Ważne
Nie wszystkie ograniczenia są sobie równe. Niektóre mogą być dobre do codziennej jazdy, podczas gdy inne zostały znacznie lepiej ocenione w testach zderzeniowych. Pies powinien zawsze znajdować się na tylnym siedzeniu lub w przestrzeni ładunkowej SUV-a.
Dobry Sposób
Każde ograniczenie jest lepsze niż brak ograniczenia. Pies, który może poruszać się całkiem swobodnie w samochodzie, może odwrócić uwagę opiekuna podczas jazdy, łatwo wyskoczyć, gdy człowiek otworzy drzwi samochodu, a w najgorszym razie stać się rozpędzonym pociskiem w momencie wypadku samochodowym. Jest to niebezpieczne dla psa i wszystkich innych osób w samochodzie.
Opiekun może przywiązać smycz psa do zagłówka, założyć szelki lub obrożę d-ring na podłodze pojazdu. Minusem jest to, że smycz może być trudna do zawiązania na odpowiednią długość, aby zapewnić Twojemu psu miejsce wygodne, ale nadal odpowiednio zabezpieczone. Smycz może się również rozplątać podczas podróży.
Lepszy Sposób
Pasy przymocowane do siedzenia lub włożone w zaczep pasa bezpieczeństwa. Pozwala to opiekunowi pupila szybko i łatwo zabezpieczyć psa w samochodzie. Smycz powinna również być założona na zwierzaka.
Skrzynie i transportery, które są bezpiecznie zamocowane w samochodzie. Pies powinien mieć zapiętą smycz nawet w klatce lub transporterze, chyba że wewnątrz są specjalne pasy. Dzięki temu nie może się uwolnić, gdy drzwi klatki lub transporter zostaną otwarte.
Najlepszy Sposób
Przetestowane pod kątem zderzenia klatki i uprzęże są ZAWSZE najlepszą opcją do przytrzymywania psów w samochodzie. Centrum Bezpieczeństwa Zwierząt Domowych przetestowało i niezależnie certyfikowało kilka produktów, w tym 3 uprzęże bezpieczeństwa, 2 nosidełka i 4 różne skrzynie podróżne.
Wskazówki Treningowe Dla Opiekunów Zwierząt Domowych
Przymocuj psa do szelek, wsadź do nosidełka lub klatki przed umieszczeniem go w samochodzie.
Monitoruj swojego psa, aby upewnić się, że nie gryzie pasa. Spryskanie pasa środkiem odstraszającym żucie przed każdym użyciem pomoże powstrzymać ten problem.
ZAWSZE przypinaj pas do uprzęży. Jeśli nie jest to możliwe, przypnij pas do obroży na brzuchu. NIGDY nie przypinaj pasa do obroży na głowie, obroży treningowej lub kagańca.
Może cię kusić, by nowy szczeniak siedział na kolanach podczas jazdy samochodem, ale wówczas będzie mu trudniej nauczyć się siedzenia z tyłu samochodu. Wprowadź prawidłowe zachowanie, gdy jest jeszcze mały, bezpiecznie zamykając go na tylnym siedzeniu lub w bagażniku od pierwszego dnia.
Artykuły, które mogą Cię zainteresować
Grzybicze choroby skóry u psów – przewodnik
Odkryj sposoby leczenia i zapobiegania grzybiczym chorobom skóry u psów. Nasz przewodnik pomoże Ci zadbać o zdrowie Twojego pupila.
Olej z łososia na wypadanie sierści – Sprawdzone Działanie
Poznaj właściwości olej z łososia na wypadanie sierści i zadbaj o zdrowy wygląd futra Twojego pupila. Naturalne rozwiązanie dla zwierząt.
Jak zadbać o tłustą sierść psa – Porady ekspertów
Odkryj skuteczne metody pielęgnacji i najlepsze produkty do walki z tłustą sierścią psa. Z nami zapewnisz swojemu pupilowi zdrowy wygląd.