Pytający:

CoCo w przyszłym miesiącu skończy rok. Jego rasa to węgierski wyżeł krótkowłosy. Uwielbia wodę, mamy przydomowe oczko wodne, w którym uwielbia pływać. Czy trzeba go specjalnie kąpać, a jeśli tak, to jak często? (Mam na myśli kąpiel przeprowadzoną przez nas.) Nasz pupil zazwyczaj mieszka w ogrodzie.

Kolejne pytanie brzmi: kiedy i jak powinien przejść na karmę dla dorosłych psów?

 

Odpowiedź Imre Vargyasa, założyciela naszej firmy i eksperta:

✔️ ️Psi dietetyk, który poświęcił swoje życie profilaktyce chorób alergicznych u psów
✔️ Ponad 5 lat pośredniego doświadczenia w produkcji karmy dla psów, odpowiedzialny za karmę dla prawie 20 000 psów rocznie
✔️ Specjalista ds. żywienia psów, uznany przez renomowaną brytyjską CPD

——————–

Nie jest konieczne kąpanie psa, należy to robić tylko wtedy, gdy sierść jest brudna. Ze względu na wiszące uszy zbyt częste kąpiele mogą doprowadzić do zapalenia przewodu słuchowego, dlatego zalecam nie kąpać psa częściej niż 1-2 razy w miesiącu. Z drugiej strony psy z linii myśliwskich są dość tolerancyjne wobec wody. W przypadku wyżła węgierskiego krótkowłosego czesanie 1-2 razy w tygodniu i regularne, dokładne ręczne skanowanie futra w poszukiwaniu pasożytów itp. jest konieczne.

Niestety węgierski wyżeł węgierski krótkowłosy jest jedną z ras najbardziej podatnych na różnego rodzaju nowotwory, dlatego regularne badania powierzchni ciała mogą pomóc we wczesnym wykryciu guzów skóry. Aby im zapobiec, możesz również użyć naszego wzmacniacza odporności Twinky Vitamin Magic. Potem możesz, przez okres około 7 dni, przechodzić na karmę dla dorosłych psów, zastępując (stopniowo) starą karmę nową. Ogólnie wystarczy karmić wyżła węgierskiego dwa razy dziennie od 6 miesiąca życia, od 1 roku większość wyżłów węgierskich może być karmiona raz dziennie, ale od 7 roku życia warto wrócić do karmienia dwa razy każdego dnia. Polecam karmę w postaci większych chrupek, aby ułatwić żucie, a hipoalergiczna seria jest niezbędna ze względu na skłonność tej rasy do alergii. Z hipoalergiczną suchą karmą Ted z łososiem/jagnięciną/wołowiną na pewno znajdziesz takę, która najlepiej odpowiadać będzie jego upodobaniom!

Niezależnie zweryfikowany
1081 opinii