Pytający:

Już od dwóch lat zamawiam od Państwa suchą karmę dla psów Ted z ryżem i jagnięciną oraz konserwy dla mojego wyżła, który ma teraz 3 lata. Bardzo lubi oba te produkty. Mój problem polega na tym, że nie wiem, dlaczego mimo to je trawę. Dużo się bawimy, dostaje również witaminy. Czasami daję mu marchewkę, cukinię, ale i tak „pasa się”. Niestety czasami próbuje również swoich odchodów. Dziękuję za odpowiedź. Miłego dnia.

 

Odpowiedź Imre Vargyasa, założyciela naszej firmy i eksperta:

✔️ ️Psi dietetyk, który poświęcił swoje życie profilaktyce chorób alergicznych u psów
✔️ Ponad 5 lat pośredniego doświadczenia w produkcji karmy dla psów, odpowiedzialny za karmę dla prawie 20 000 psów rocznie
✔️ Specjalista ds. żywienia psów, uznany przez renomowaną brytyjską CPD

——————–

Drogi Opiekunie!

Zjadanie trawy przez psa to stosunkowo częste zachowanie, które może mieć kilka przyczyn i zazwyczaj nie jest powodem do niepokoju, chyba że pies zjada trawę nadmiernie lub jeśli zjadanie trawy wywołuje wymioty. Badania i doświadczenia pokazują, że zjadanie trawy jest często naturalnym zachowaniem, które może służyć pomocą w trawieniu, poszukiwaniu składników odżywczych lub może być po prostu wynikiem ciekawości. Czasami psy zwracają się ku trawie z nudów, dla zabawy lub po prostu dla smaku. W niektórych przypadkach zjadanie trawy może pomóc oczyścić układ trawienny, na przykład gdy próbują usunąć z żołądka kłębek sierści.

Jeśli pies nie jadł przez dłuższy czas, a spacer odbywa się dopiero później, może zdarzyć się, że będzie musiał się ruszać na pusty żołądek, co może go skłonić do zjadania trawy. W takich przypadkach warto zabrać ze sobą na spacer kilka psich ciasteczek Friky z jagnięciną. Te małe, odżywcze przekąski nie tylko mogą pomóc zmniejszyć uczucie nieprzyjemnej pustki w żołądku, ale mogą być praktycznym rozwiązaniem w zapobieganiu zjadaniu trawy. Podawanie ciasteczek tuż przed spacerem lub nawet w trakcie może pomóc odwrócić uwagę naszego pupila, co pozwoli uniknąć niechcianego zjadania trawy.

Zjadanie przez psa własnych odchodów (koprofagia) może być powodem do zmartwień, szczególnie jeśli jest to nowe zachowanie. Może to wskazywać na niedobory żywieniowe, problemy z trawieniem lub nawet nudę. Warto skonsultować się z weterynarzem, ponieważ w niektórych przypadkach może to wskazywać na obecność wewnętrznych pasożytów lub inne problemy zdrowotne. Lekarz może pomóc wykluczyć zaburzenia trawienia, niedobory składników odżywczych lub inne problemy zdrowotne, które mogą być przyczyną.

Sucha karma dla psów Ted z ryżem i jagnięciną to doskonały wybór dla młodego wyżła. Uzupełniona witaminami i warzywami, zapewnia kompletną, zbilansowaną i zdrową dietę. Rozważenie włączenia do diety probiotyków również może być dobrym pomysłem. Probiotyki mogą pomóc utrzymać równowagę flory bakteryjnej w jelitach, poprawić trawienie i zmniejszyć występowanie takich problemów behawioralnych jak zjadanie trawy czy zajmowanie się własnymi odchodami.

W celu zapobiegania tego typu zachowaniom zaleca się zwiększenie aktywności fizycznej i stymulacji umysłowej psów. Może to zmniejszyć problemy behawioralne wynikające z nudów lub stresu, w tym zjadanie trawy i odchodów. Ponadto, regularne wizyty kontrolne u weterynarza pomagają zachować zdrowie psów i rozwiązywać problemy na czas.

Podsumowując, chociaż jedzenie trawy i odchodów może być w pewnych okolicznościach normalnym zachowaniem, ważne jest, aby monitorować stan zdrowia i nawyki naszego pupila, aby zapewnić mu najlepszą możliwą jakość życia.

Niezależnie zweryfikowany
1036 opinii