Pytający:

Nasz 4-miesięczny hiszpański pies dowodny uwielbia jeść rzeczy, które nieprzyjemnie pachną, nawet te, które nie są jadalne. Na przykład chusteczki papierowe lub odchody innych zwierząt. Zjada te rzeczy natychmiast po jedzeniu. Czy może to wskazywać na niedobór witamin lub składników mineralnych, nieodpowiednie odżywianie? Chcielibyśmy przejść na wasze produkty. Jaką karmę i suplement polecacie w tym przypadku? Bardzo dziękuję za odpowiedź!

 

Odpowiedź Imre Vargyasa, założyciela naszej firmy i eksperta:

✔️ ️Psi dietetyk, który poświęcił swoje życie profilaktyce chorób alergicznych u psów
✔️ Ponad 5 lat pośredniego doświadczenia w produkcji karmy dla psów, odpowiedzialny za karmę dla prawie 20 000 psów rocznie
✔️ Specjalista ds. żywienia psów, uznany przez renomowaną brytyjską CPD

——————–

Ta ciekawość co do dziwnych przedmiotów wynika z wieku szczenięcego i ząbkowania i może być bardziej intensywna, dopóki pies nie skończy co najmniej 6 miesięcy! Musisz odwrócić uwagę psa, aby nie myślał za dużo o psikusach podczas Twojej nieobecności. Czas na bardziej skomplikowane sztuczki i okres tresury psa (jeśli już zaszczepiłeś swojego pupila). Zjadanie odchodów może być również spowodowane przez robaki, brak błonnika lub pierwiastków śladowych, stres lub inercję behawioralną.

Wskazane jest odrobaczanie szczeniaka co miesiąc (nawet jeśli jest to produkt chroniący przed robaczycą serca). Aby uniknąć niedoboru błonnika lub pierwiastków śladowych, zalecam podawanie Twojemu pupilowi karmy pełnoporcjowej. Na początek polecam naszą hipoalergiczną suchą karmę dla szczeniąt Chucky z wołowiną, podawaną do 1 roku życia. Alternatywnie, ze względu na intensywny wzrost  w tym czasie, nasze tabletki do ochrony stawów Twinky z ekstraktem z zielonych małż nowozelandzkich byłyby szczególnie korzystne dla zdrowego rozwoju.

Niezależnie zweryfikowany
1081 opinii