środek do czyszczenia zębów

Używaj również środka do czyszczenia zębów Twojego psa! Nie pozwól, by zaszło to zbyt daleko!

Płytka nazębna u psów: Płytka nazębna powstaje, gdy resztki jedzenia przyklejone wzdłuż linii dziąseł nie są usuwane. Płytka nazębna może łatwo stwardnieć i przekształcić się w kamień nazębny w ciągu kilku dni.

Kamień nazębny u psów: Kiedy płytka nazębna wchodzi w kontakt z minerałami obecnymi w ślinie i twardnieje, tworzy się kamień nazębny. Jeśli materiał utwardzający osiada wzdłuż linii dziąseł, dziąsła stają się podrażnione i z czasem ulegają zapaleniu. Nazywa się to zapaleniem dziąseł.

Choroby przyzębia u psów: Jeśli kamień nazębny nadal nie zostanie usunięty, będzie wciąż gromadził się wzdłuż i pod dziąsłami. W końcu dziąsła odsuną się od zębów, tworząc otwór między zębami a dziąsłami. Płytka nazębna nadal będzie gromadzić się w tym otworze, co sprzyja rozwojowi bakterii.

Jeśli stan dziąseł  bardzo się pogorszy, pies będzie cierpiał na choroby przyzębia. Od tego czasu uszkodzenie dziąseł i zębów jest nieodwracalne. Zęby rozluźniają się i ostatecznie wypadają. Ten stan jest często bardzo bolesny dla pupila. Mogą również wystąpić inne powikłania (takie jak ropień).

Kliknij na jeden z obrazków i już teraz ciesz się szczęśliwą i zdrową przyszłością swojego psa!

 

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Niezależnie zweryfikowany
1081 opinii