Co się dzieje, gdy pytasz psa, czy chce iść na spacer? Czy jest podekscytowany? To podekscytowanie mówi ci wszystko, co musisz wiedzieć o tym, jak czuje się Twój pupil na myśl o spacerach. Ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego tak się tym ekscytuje? Dzisiaj przyjrzymy się codziennym spacerom z psami i wyjaśnimy, dlaczego jest to tak ważna część w codziennym życiu Twojego psa. Oto 5 powodów, dla których warto codziennie wyprowadzać psa na spacer.

Ćwiczenia fizyczne

Codzienne spacery z psem to świetny sposób, aby pomóc mu zachować sprawność i aktywność. Utrzymanie prawidłowej wagi może zmniejszyć ryzyko wystąpienia u psa wielu schorzeń, takich jak nadciśnienie, choroby wątroby i cukrzyca. Jednym z najłatwiejszych sposobów utrzymania sprawności u psa są właśnie codzienne spacery. Pomagają utrzymać mięśnie i stawy w dobrym stanie i są świetnym sposobem na zrzucenie dodatkowych kilogramów, jeśli Twój pies cierpi na nadwagę. A regularne ćwiczenia cardio, które zapewnia codzienny spacer, może poprawić jego nastrój i poziom energii.

Ćwiczenia umysłowe

Codzienny spacer to czasem jedyna okazja, aby Twój pies miał okazję wyjść i zwiedzić okolicę. A ponieważ psy eksplorują nosem, nie zapomnij dać mu ku temu szansy. Kiedy wychodzisz na spacer, daj pupilowi trochę czasu na węszenie w celu dodatkowej stymulacji umysłu i wzbogacenia doznań. Zawsze rezerwuję sobie kilka wyznaczonych „przerw na węszenie” dla Łajki podczas naszych spacerów. Daję jej wskazówkę „idź powęszyć” i pozwalam jej robić swoje. Kiedy nadchodzi czas powrotu, używam wskazówki „idziemy dalej” i wracamy na szlak. Aby spacery z psem były przyjemne, pamiętaj, aby od czasu do czasu zmieniać rutynowa trasę, udając się do innej dzielnicy lub odwiedzając nowy park, czy szlak. Raz w tygodniu lubię zabierać Łajkę do lokalnego parku lub na zwiedzanie – pomaga to zapewnić nam obu rozrywkę.

Zwiększa poczucie pewności siebie

Innym powodem, dla którego warto codziennie wyprowadzać psa na spacer, jest to, że daje mu to poczucie pewności siebie. Codziennie powtarzane czynności pomagają zwiększyć pewność siebie psa, a codzienny spacer jest dużą częścią tej struktury. Codzienna rutyna zapewni Twojemu psu poczucie planu i stabilności, a tego rodzaju poziom przewidywalności znacznie zwiększa pewność siebie, szczególnie u psów nieśmiałych lub bojaźliwych. Jednym z najlepszych sposobów, aby Twój pies był szczęśliwy i pewny siebie, jest stworzenie codziennej rutyny dla psa, która obejmuje zabawne zajęcia, takie jak spacer, czy interaktywna zabawa.

Socjalizacja

Spacerowanie z psem pomaga również w jego socjalizacji, wystawiając go na różne osoby, inne psy i sytuacje. Chociaż większa część socjalizacji ma miejsce, gdy Twój pies jest szczenięciem, ważne jest, aby utrwalać takie umiejętności, nieustannie przedstawiając psa nowym ludziom i sytuacjom. Zmiana trasy, na przykład udanie się do innej okolicy, na inny szlak lub do innego parku, da Twojemu psu szansę na poznanie różnych środowisk i sytuacji. W przypadku nieśmiałych lub przerażonych psów pamiętaj, aby nie spieszyć się i unikać nadmiernego pobudzenia.

Wzmacnia Twoją więź z pupilem

Innym powodem codziennych spacerów z psem jest to, że jest to świetny sposób na wzmocnienie więzi, jaką masz z psem. To jedna ze stosunkowo najłatwiejszych rzeczy, którą możesz zrobić każdego dnia i jaka przynosi Twojemu psu tyle radości. Spędzanie czasu z psem wzmacnia tę więź, a codzienny spacer jest jednym z najbardziej satysfakcjonujących zajęć. Zaufanie jest dużą częścią procesu budowania więzi, a spacerując z psem każdego dnia, pokazujesz mu, że jesteś kimś, na kim może polegać i komu można ufać w realizowaniu codziennych potrzeb.

Chociaż spacerowanie jest szczególnie ważne, jest coś jeszcze, na co trzeba zwracać baczną uwagę. To karma Twojego psa. Nigdy nie pozwól swojemu psu jeść słabej jakości karmy. Wybierz super premium od CricksyDog. Jeśli Twój pupil jest średniej lub dużej wielkości, wybierz hipoalergiczną karmę dla psów z jagnięciną Ted. Ale jeśli jest mały, możesz wybrać suchą karmę hipoalergiczną z wołowiną Juliet.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Pamika, wybredny bichon

Pamika, wybredny bichon

Pytający: Chciałbym zapytać, co mogę zrobić z moim bardzo wybrednym psem, który ma problemy z jedzeniem. Pamika to bichon havanese, który mieszka z dwoma zwykłymi kotami. Nie ma ulubionego jedzenia, a często nawet nie chce jeść tego samego jedzenia drugi raz. Nigdy...

czytaj dalej
Niezależnie zweryfikowany
1065 opinii