Letnie upały mogą być ciężkie dla każdego, zwłaszcza jeśli nie masz klimatyzacji. Ponieważ psy noszą futro przez cały rok i mogą pocić się tylko przez opuszki łap, są bardziej podatne na przegrzanie niż ludzie. Na szczęście jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby pomóc swojemu psiakowi pokonać letnie upały. Oto 6 prostych sposobów, aby zapewnić psu chłód w gorące letnie miesiące.

#1 – Unikaj Spacerów W Ciągu Dnia

Jeśli Twój pies koniecznie musi codziennie iść na długi spacer, aby nie zwariować, upewnij się, że idziecie rano lub wieczorem, kiedy nie jest tak gorąco. Najpierw należy sprawdzić, jak gorący jest chodnik – jeśli jest zbyt gorący dla twojej gołej ręki, jest również zbyt gorący dla łapek psa. Zabierz ze sobą butelkę z wodą i składaną miskę na wodę, aby po drodze nawodnić pupila.

#2 – Upewnij Się, Że Pies Jest Nawodniony

Również w domu pies powinien mieć stały dostęp do czystej, świeżej i najlepiej chłodnej wody. Możesz dodać kostki lodu do miski na wodę swojego psa, a może nawet rozważyć zrobienie psu mrożonych smakołyków. Możesz zamrozić codzienne smakołyki pupila i podawać je w kostkach lodu. Również zabawkę można wypchać masłem orzechowym lub olejem kokosowym i zamrozić. Wypróbuj ten przepis na mrożonki od Proud Dog Mom!

#3 – Stwórz Chłodne Miejsca W Swoim Domu

Podłogi z płytek, winylu, cementu, a nawet z twardego drewna będą dla Twojego psa chłodniejsze niż dywan lub dywaniki. Ulepsz ulubione, chłodne miejsce swojego psa używając wentylatora i woreczka z lodem owiniętego w koc, aby stworzyć chłodną przystań, do której pies będzie mógł uciec przed upałem.

#4 – Wyczesuj Swojego Pupila

Wiele ras psów ma gruby podszerstek, który pomaga utrzymać je w cieple zimą. Pupila należy jednak wyczesywać wiosną i latem, aby mógł zaznać nieco więcej chłodu . Dodatkową korzyścią częstego szczotkowania psów jest to, że nie będziesz takich ilości futra fruwającego po domu. Podczas gdy psy o podwójnej sierści nie powinny być golone latem, psy o stale rosnącej sierści mogą odnieść korzyści z golenia. Będziesz też chciał je wyczesać, ponieważ matowienie spowodowane splątaną sierścią również przyczynia się do nadmiernego nagrzania zwierzaka. Zapytaj swojego zaufanego psiego fryzjera lub weterynarza o zalecenia, jak obchodzić się z sierścią Twojego pupila.

#5 – Kup basen dla dzieci

Jeśli masz podwórko i psa, który lubi wodę, basen dla dzieci może być świetnym sposobem, aby pomóc mu zaznać ochłodzenia podczas letnich upałów. Zraszacze też działają dobrze, a twoje ludzkie dzieci również będą cieszyć się wspólnym pluskaniem z psiakiem.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Psy i alergie: rozpoznanie i skuteczne metody leczenia

Psy i alergie: rozpoznanie i skuteczne metody leczenia

Psy, podobnie jak ludzie, mogą cierpieć na różne alergie, które mogą poważnie wpływać na jakość ich życia. Odpowiednie rozpoznanie i leczenie są niezbędne, aby nasi czworonożni przyjaciele mogli prowadzić szczęśliwe i zdrowe życie. W tym wpisie przedstawiamy, jak...

czytaj dalej
Bella nie chce jeść suchej karmy. Od małego zawsze dostawała karmę mokrą i teraz chcielibyśmy przejść na karmę suchą. Kupiłem jej kilka rodzajów, ale nie chce nawet ich tknąć. Jak mogę ją przyzwyczaić? Bella to dwuletnia suka rasy ridgeback. Co byś polecił?

Bella nie chce jeść suchej karmy. Od małego zawsze dostawała karmę mokrą i teraz chcielibyśmy przejść na karmę suchą. Kupiłem jej kilka rodzajów, ale nie chce nawet ich tknąć. Jak mogę ją przyzwyczaić? Bella to dwuletnia suka rasy ridgeback. Co byś polecił?

Pytający: Bella nie chce jeść suchej karmy. Od małego zawsze dostawała karmę mokrą i teraz chcielibyśmy przejść na karmę suchą. Kupiłem jej kilka rodzajów, ale nie chce nawet ich tknąć. Jak mogę ją przyzwyczaić? Bella to dwuletnia suka rasy ridgeback. Co byś polecił?...

czytaj dalej
Niezależnie zweryfikowany
1036 opinii