Pytający:

Masni to 11-letni pies rasy Puli, który jest uczulony na kurczaka. Cierpi na refluks. Chciałbym wiedzieć, czy może jeść indyka, który jest zalecany w formie karmy dla psów. Dziękuję za odpowiedź.

 

Odpowiedź Imre Vargyasa, założyciela naszej firmy i eksperta:

✔️ ️Psi dietetyk, który poświęcił swoje życie profilaktyce chorób alergicznych u psów
✔️ Ponad 5 lat pośredniego doświadczenia w produkcji karmy dla psów, odpowiedzialny za karmę dla prawie 20 000 psów rocznie
✔️ Specjalista ds. żywienia psów, uznany przez renomowaną brytyjską CPD

——————–

Refluks jest poważnym objawem u psów i powinien zostać dokładnie zbadany przez lekarza weterynarii, ponieważ leczenie polega na wyeliminowaniu przyczyny refluksu. Niestety bez dokładnej diagnozy nie jestem w stanie podać optymalnych zaleceń żywieniowych. Wspomniałeś jednak, że Twój pies jest również uczulony na kurczaka, więc drób powinien być w zasadzie zastąpiony inną karmę.

Dieta oparta na białku łososiowym, a tym bardziej na owadzim, byłaby dla niego o wiele bezpieczniejsza niż dieta oparta na mięsie z indyka. Zdecydowanie warto przetestować taką dietę przez 12 tygodni. W ciągu tych 12 tygodni pies nie powinien otrzymywać żadnego innego białka zwierzęcego. Nasze hipoalergiczne karmy dla psów CricksyDog nie zawierają mięsa drobiowego. Jeśli chodzi o refluks, proszę zabrać go do lekarza weterynarii.

Nasze hipoalergiczne karmy dla Twojego psa:

Niezależnie zweryfikowany
1081 opinii