Czy kiedykolwiek miałeś problem na spacerze, kiedy Twój pies przestaje nagle chodzić i nie chce się ruszyć? Jeśli tak, nie jesteś sam. Skorzystaj z pomocy naszego eksperta:

„Moja uratowana suczka, którą miałam przez trzy lata jest bardzo niepewna i ma dominujący charakter. Kiedy ją prowadzę, idzie jej dobrze, bez względu na to, jak daleko zmierzamy, ale gdy wracamy, często się zatrzymuje, a czasami kładzie się  i po prostu nie chce kontynuować.

To tak, jakby nie chciała wracać do domu. Czy to ma coś wspólnego z tym, że pochodzi z nielegalnej hodowli dla szczeniąt?”

Jeśli ostatnio nie badał jej weterynarz, gorąco polecam to zrobić.

Może mieć dysplazję stawu biodrowego, wczesne zapalenie stawów lub inne problemy zdrowotne, które są problematyczne i ograniczają jej zdolność chodzenia bez odczuwania dyskomfortu i bólu.

Czy zachowuje się tak samo podczas krótszych spacerów? Obserwuj jej chód, spacerując i bawiąc się z nią. Miałem czystej krwi owczarka niemieckiego o imieniu Katie, u której w wieku dwóch lat zdiagnozowano dysplazję stawu biodrowego.

Pewnego dnia w swoim bardzo młodym życiu przestała skakać i bawić się tak żywiołowo jak kiedyś i wykazywała bardzo podobne zachowanie do Twojego pupila. Po prostu „opadała” podczas spaceru i „odmawiała” wstawania.

Nasz weterynarz ocenił jej stan, prześwietlił biodra i przepisał leki, co złagodziło jej dyskomfort i ból. Owczarki niemieckie, rottweilery i wiele innych ras psów jest podatnych na dysplazję stawów biodrowych.

Z pewnością jej pochodzenie i wcześne miesiące w nielegalnej hodowli mogły przyczynić się do jej stanu i osobowości.

 

Nagrodź swego pupila

Jeśli twój pies zachowuje się tak, jak chcesz i dobrze współpracuje, to czas na jakąś nagrodę! Daj mu najlepsze jedzenie, jakie mamy i rozpieszczaj futrzane dziecko rodziny. Karma Ted jest przeznaczona dla średnich psów, a Juliet dla małych. Twój pies na pewno to pokocha!

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

10 najlepszych wskazówek dla utrzymania psa zdrowym

10 najlepszych wskazówek dla utrzymania psa zdrowym

Wszyscy chcemy, aby nasze psiaki żyły długo, szczęśliwie i zdrowo, a każdy psi rodzic może zrobić wszystko, aby tak się stało. Oto 10 wskazówek, które pomogą każdemu psu poczuć się szczęśliwszym i zdrowszym.   1. Wykastruj lub wysterylizuj Steryzlizacja zapobiega...

czytaj dalej