Czy kiedykolwiek miałeś problem na spacerze, kiedy Twój pies przestaje nagle chodzić i nie chce się ruszyć? Jeśli tak, nie jesteś sam. Skorzystaj z pomocy naszego eksperta:

„Moja uratowana suczka, którą miałam przez trzy lata jest bardzo niepewna i ma dominujący charakter. Kiedy ją prowadzę, idzie jej dobrze, bez względu na to, jak daleko zmierzamy, ale gdy wracamy, często się zatrzymuje, a czasami kładzie się  i po prostu nie chce kontynuować.

To tak, jakby nie chciała wracać do domu. Czy to ma coś wspólnego z tym, że pochodzi z nielegalnej hodowli dla szczeniąt?”

Jeśli ostatnio nie badał jej weterynarz, gorąco polecam to zrobić.

Może mieć dysplazję stawu biodrowego, wczesne zapalenie stawów lub inne problemy zdrowotne, które są problematyczne i ograniczają jej zdolność chodzenia bez odczuwania dyskomfortu i bólu.

Czy zachowuje się tak samo podczas krótszych spacerów? Obserwuj jej chód, spacerując i bawiąc się z nią. Miałem czystej krwi owczarka niemieckiego o imieniu Katie, u której w wieku dwóch lat zdiagnozowano dysplazję stawu biodrowego.

Pewnego dnia w swoim bardzo młodym życiu przestała skakać i bawić się tak żywiołowo jak kiedyś i wykazywała bardzo podobne zachowanie do Twojego pupila. Po prostu „opadała” podczas spaceru i „odmawiała” wstawania.

Nasz weterynarz ocenił jej stan, prześwietlił biodra i przepisał leki, co złagodziło jej dyskomfort i ból. Owczarki niemieckie, rottweilery i wiele innych ras psów jest podatnych na dysplazję stawów biodrowych.

Z pewnością jej pochodzenie i wcześne miesiące w nielegalnej hodowli mogły przyczynić się do jej stanu i osobowości.

 

Nagrodź swego pupila

Jeśli twój pies zachowuje się tak, jak chcesz i dobrze współpracuje, to czas na jakąś nagrodę! Daj mu najlepsze jedzenie, jakie mamy i rozpieszczaj futrzane dziecko rodziny. Karma Ted jest przeznaczona dla średnich psów, a Juliet dla małych. Twój pies na pewno to pokocha!

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Niezależnie zweryfikowany
928 opinii