Szukasz prostych sposobów na poprawę życia psa i uszczęśliwienie go? Dobrą wiadomością jest to, że istnieje kilka łatwych sposobów na wzbogacenie życia naszych psów, a ja przygotowałam listę moich ulubionych. Od zapewnienia Twojemu psu codziennych ćwiczeń po przestrzeganie zasad, oto 5 prostych sposobów na poprawę życia Twojego psa.

Zapewnij Swojemu Psu Codzienne Ćwiczenia

Regularne ćwiczenia są ważne dla ogólnego samopoczucia psa, zarówno psychicznego, jak i fizycznego. Psy z nadwagą są bardziej narażone na problemy zdrowotne, takie jak zapalenie stawów, choroby serca i cukrzyca. Możesz zmniejszyć to ryzyko, utrzymując swojego psa w ruchu.

Brak ruchu może również powodować nudę i frustrację. Psy, które nie ćwiczą codziennie, znacznie częściej rozwijają destrukcyjne zachowania, takie jak nadmierne żucie i gryzienie przedmiotów lub szczekanie. Zapewniając regularne ćwiczenia, zapewniasz im poczucie stabilizacji i sposób na spalenie dodatkowej energii – taki, który nie będzie obejmował przeżuwania ulubionych butów.

Upewnienie się, że Twój pies codziennie wykonuje wystarczająco dużo ćwiczeń fizycznych, pomoże mu zachować dobrą kondycję i uniknąć kłopotów. Niektóre z najłatwiejszych sposobów ćwiczenia psa to:

• Gra we frisbee

• Codzienny spacer z psem (lub bieganie)

• Używanie flirt pole

Zabawa w aportowanie ze swoim psem

Zabawa w przeciąganie lin

Utrzymuj Stymulację Psychiczną Psa

Czy słyszałeś kiedyś powiedzenie „zmęczony pies to grzeczny pies?” Cóż, to prawda i nie musisz tu polegać tylko na ćwiczeniach fizycznych. Dbanie o to, by Twój pies codziennie ćwiczył umysłowo, może być dla niego równie męczące jak wysiłek fizyczny. Dla mojego psa 5-minutowa gra w „znajdź smakołyki” jest tak samo męcząca jak 30-minutowy spacer (mierzone tym, jak długo potem drzemie).

Dodanie kilku interaktywnych zabaw i gier każdego dnia sprawi, że Twój pies będzie stymulowany psychicznie. Oto kilka moich ulubionych sposobów na stymulację umysłową psa:

• Pozwól swojemu psu wąchać na spacerach, czyli tzw. „przerwa na węszenie”

• Naucz swojego psa nowych sztuczek

• Używaj zabawek dozujących jedzenie i nadziewanych Kongów

• Zagraj ze swoim psem w gry wymagające użycia nosa

• Zrób własny tor przeszkód

Pamiętaj, że każdy pies wymaga innej ilości ćwiczeń fizycznych i umysłowych. Większość psów potrzebuje dużo ćwiczeń fizycznych każdego dnia, ale możesz uzupełnić je o „przerwę”, dodając kilka stymulujących umysłowo czynności.

Spraw, Aby Trening Był Przyjemniejszy Dla Twojego Psa

Zabawa nie jest zwykle pierwszym słowem, które przychodzi na myśl, gdy myślisz o szkoleniu psów. Właściwie pierwsze słowa, które przychodzą mi do głowy, to frustracja i zamieszanie, ale nie o to w tym wszystkim chodzi. Istnieje kilka stosunkowo łatwych sposobów na sprawienie, aby trening był dla psa przyjemniejszy. A kiedy sesje treningowe są dla Twojego psa zabawne, łatwiej jest go zmotywować do uczenia się nowych rzeczy.

Jednym ze sposobów, aby szkolenie psa było przyjemniejsze i bardziej interesujące, jest zmiana nagrody. Eksperymentuj z różnymi nagrodami, takimi jak różne gry, zabawki i smakołyki (nasze karmy są do tego idealne; Juliet = dla małych psów, Ted = dla średnich i dużych psów). Niektóre psy są silnie zmotywowane jedzeniem, inne wolą zabawę. Dowiedz się, jakie nagrody preferuje Twój pies i zachowaj je dla niego, kiedy pracujesz nad szczególnie trudnymi zachowaniami.

Innym sposobem na uatrakcyjnienie treningu jest utrzymywanie krótkich i przyjemnych sesji. Psy nie mają nieograniczonej koncentracji uwagi, więc zbyt długa praca nad czymkolwiek może prowadzić do frustracji zarówno u Ciebie, jak i Twojego psa. Możesz uniknąć tej frustracji, utrzymując krótkie sesje treningowe (zwykle preferuję sesje 5-minutowe). Pamiętaj, aby używać mnóstwa pochwał, gdy twój pies robi to, o co prosisz – pochwała zachęci do powtarzania danej czynności w przyszłości.

Bądź Konsekwentny i Sprawiedliwy jeśli Chodzi o Zasady

Jednym z najłatwiejszych sposobów na zmylenie i sfrustrowanie psa jest nieprzestrzeganie zasad. Czy trzy tygodnie temu rzuciłeś swojemu psu kawałek jedzenia podczas obiadu, a teraz zastanawiasz się, dlaczego dzisiaj również o nie prosi? Rzucając to jedzenie kilka tygodni temu, zachęciłeś do dalszego błagania, nawet jeśli było to niezamierzone z twojej strony.

Nasz pies cały czas się od nas uczy, a my mamy tendencję do wysyłania wielu sprzecznych sygnałów. Kiedy ustalasz zasady i granice dla swojego psa, pamiętaj, aby być konsekwentnym. Nie pozwól, by coś uszło mu na sucho jednego dnia tylko po to, by ukarać go za to następnego.

Jasne zasady i granice sprawią, że Twój pies będzie dokładnie wiedział, czego się od niego oczekuje w danym momencie. Pomoże również uniknąć frustracji wynikającej z niespójnej kary. Jeśli nie wolno mu czegoś robić (na przykład wskakiwać na kanapę), upewnij się, że wszyscy w rodzinie przestrzegają tej zasady.

Zapewnij Psu Stabilizację

Jednym z najlepszych sposobów na uszczęśliwienie psa jest zapewnienie mu poczucia stabilizacji. Poczuje się bezpieczniej wiedząc, kiedy nadchodzi pora posiłku, kiedy wychodzicie na zewnątrz, kiedy będzie się bawić i kiedy czeka go codzienny spacer.

Kiedy mówię o zapewnieniu stabilizacji, nie mam na myśli, że musisz poświęcać 6 godzin dziennie na zabawę. Mówię o krótkich, drobnych zajęciach rozłożonych na cały dzień. Po kolacji 5-minutowa gra w przeciąganie, rano nadziewany Kong, wieczorem spacer. Są to rodzaje aktywności, które sprawią, że Twój pies będzie miał poczucie stabilizacji.

Wymyśl zajęcia dla swojego psa, które zawierają kilka zabawnych rzeczy do robienia każdego dnia. Drobne zajęcia w ciągu dnia (choć mogą sie wydawać nieco absorbujące ) wzbogacą życie Twojego psa i pomogą ograniczyć problematyczne zachowania, które mogą wynikać z nudy.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Pomoc, chcę wyjechać na wakacje! Co zrobić z psem?

Pomoc, chcę wyjechać na wakacje! Co zrobić z psem?

Kiedy w końcu nadchodzi oczekiwany czas wakacji, wszyscy są podekscytowani przygotowaniami. Jednak dla właścicieli psów może to być również moment pełen obaw, ponieważ pojawia się pytanie: co zrobić z naszym pupilem, gdy będziemy z dala? Chociaż wielu z nas chciałoby...

czytaj dalej
Alison, 6-letnia mieszanka wyżła bardzo schudła

Alison, 6-letnia mieszanka wyżła bardzo schudła

Pytający: Drogi Imre! Od ponad dwóch lat zamawiam od Państwa karmę z łososiem. Alison, w ostatnim miesiącu bardzo schudła, chociaż dostaje tyle samo jedzenia. Jest aktywnym psem, więc nigdy nie była gruba, ale teraz wystają jej żebra. Jej stolec jest w porządku i...

czytaj dalej
Niezależnie zweryfikowany
1081 opinii