Czy starasz się wybrać odpowiednią karmę dla swojego psa? Prawidłowe żywienie jest jedną z podstawowych potrzeb psów. Dobra dieta to jeden z najlepszych sposobów na utrzymanie psa w zdrowiu. Dostępne są tysiące opcji karmy, więc wybór odpowiedniego pozywienia dla psa może być trudny. Opinie na temat żywienia psów są różne wśród weterynarzy, hodowców, trenerów i innych właścicieli psów. Najważniejsze jest to, że nawet eksperci nie zawsze zgadzają się co do najlepszego rodzaju karmy dla psów. Częściowo dlatego, że nie ma tylko jednej odpowiedzi.

Ostatecznie to Ty musisz zdecydować, jakie jedzenie najlepiej pasuje do Twojego psa. Musisz wziąć pod uwagę takie rzeczy, jak rodzaj żywności, jakość składników i koszt, aby dopasować je do swojego budżetu. Przeprowadź wiele badań, aby móc podjąć świadomą decyzję dotyczącą diety swojego psa.

 

Dowiedz się o wyborach żywieniowych

W Internecie dostępnych jest wiele informacji na temat żywienia psów. Zachowaj ostrożność podczas korzystania z porad online, ponieważ nie wszystkie informacje, które znajdziesz, będą wiarygodne. Niektóre strony internetowe są bardziej niezawodne niż inne. Jednak Twój weterynarz jest zawsze najlepszym źródłem informacji. Jeśli nadal masz pytania dotyczące karmienia psa, możesz poprosić o skierowanie do dietetyka weterynaryjnego.

Ogólnie rzecz biorąc, komercyjne wybory karmy dla psów sprowadzają się do następujących kategorii: 

  • Holistyczne / naturalne diety komercyjne
  • Diety weterynaryjne na receptę
  • Karma dla psów premium
  • Ekonomiczna / generyczna karma dla psów
  • Diety gotowane w całości
  • Surowa żywność / Diety BARF

Większość komercyjnych diet jest zwykle dostępna w wersji mokrej lub suchej. Niektóre występują również w postaci sproszkowanej, do której dodaje się wodę przed karmieniem. Zdecyduj, która kategoria najlepiej pasuje do Twojego psa, a następnie zacznij badać firmy, które ją produkują.

Niektórzy ludzie wolą całkowicie unikać komercyjnych diet i przygotowywać karmę dla swojego psa w domu. Wycofanie niektórych karm dla psów z handlu sprawiło, że niektórzy ludzie boją się karmić komercyjną karmą dla psów, niezależnie od jakości. Jednak przygotowywanie karmy dla psa od podstaw wymaga staranności, aby upewnić się, że jest ona kompletna i zbilansowana.

 

Przeczytaj etykiety na karmie dla psów

 

Stowarzyszenie Amerykańskich Urzędników Kontroli Karm (AAFCO) opracowało profile żywienia psów i szczeniąt. Standardy te znajdują odzwierciedlenie na etykiecie karmy dla psów. Te informacje dadzą Ci wyobrażenie o zawartości żywności, ale uważaj: etykiety mogą wprowadzać w błąd. Tylko dlatego, że karma spełnia wymagania AAFCO, nie oznacza to, że jest to najlepsza karma dla Twojego psa. Szukaj firm spożywczych, które idą dalej niż wytyczne AAFCO i stosują wysokiej jakości składniki. Wybierz żywność z produktami mięsnymi wymienionymi jako pierwsze dwa do trzech składników. Unikaj żywności, która zawiera nadmiar chemicznych konserwantów i duże ilości wypełniaczy, takich jak pszenica, kukurydza i soja.

 

Zapytaj innych ludzi o karmę dla psów

Po przeprowadzeniu badań i wybraniu ogólnej kategorii żywności poproś innych o opinie na temat konkretnych marek lub przepisów. To dobry początek, aby przeczytać recenzje na różnych stronach internetowych. W – CricksyDog – mamy łącznie ponad 10 000 pięciogwiazdkowych recenzji. Wykształceni specjaliści od zwierząt domowych mogą udzielić Ci swoich zaleceń (jak choćby  nasi eksperci, do których możesz zadzwonić lub wysłać e-mail w dowolnym momencie), ale pamiętaj, że nie wszyscy są zgodni, jeśli chodzi o żywienie psów. To samo dotyczy rozmów z innymi właścicielami zwierząt. Przygotuj się na uzyskanie sprzecznych porad, a następnie zbierz te informacje i zbadaj je samodzielnie. Pamiętaj, że różne psy mogą różnie reagować na to samo jedzenie. Wykorzystaj zdobyte informacje, aby jeszcze bardziej zawęzić opcje, ale pamiętaj, że opinie nie są faktami.

 

 

Karmienie psa

Wiele firm zajmujących się karmą dla psów oferuje próbki lub gwarancje zwrotu pieniędzy, więc pozwól swojemu psu wypróbować karmę, zanim podejmiesz decyzję. Mamy 60-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, w tym kosztów wysyłki.

Kiedy już zdecydujesz się na jedzenie, stopniowo zmieniaj dietę psa, dodając codziennie trochę więcej nowej karmy do starej przez kilka dni. Zanim Twój pies będzie jadł wyłącznie nowy produkt, może minąć 3-4 tygodnie, zanim zauważysz zmiany w ogólnym wyglądzie i postawie Twojego pupila. Jeśli jednak u Twojego psa pojawią się objawy choroby, skontaktuj się z weterynarzem. Być może będziesz musiał ponownie zmienić dietę, jeśli w jakiś sposób nie pasuje ona do Twego psiaka.

 

Dieta Twojego psa

Polecamy znaleźć jedną świetną markę i trzymać się jej. Natomiast jeśli chodzi o smaki, możesz dowolnie wybierać i zmieniać jedzenie co kilka miesięcy. Jedna marka przygotowuje wszystkie karmy w ten sam sposób, więc musi być dobra dla Twojego psa. Jeśli ma alergię pokarmową, wybierz pokarm hipoalergiczny.

Jak mówią nasi eksperci, pies lubi jeść to samo jedzenie latami, ale psim rodzicom może się to nudzić, dlatego czasami je zmieniają. Co jest w porządku, pamiętaj tylko, że robisz to dla siebie i dla swojego psa.

Dla psów małych rozmiarów polecamy karmę Juliet, natomiast dla psów średniej wielkości proponujemy karmę Ted. Wypróbuj je teraz i zobacz różnicę już po pierwszych 2 tygodniach!

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Moja adoptowana chartka ma bardzo nieprzyjemny zapach z pyska. Jenna ma około 4 lata i prawie pół roku temu zabrałem ją ze schroniska. Od tego czasu je karmę wysokiej jakości, ale jej pysk nadal źle pachnie. Co mogę zrobić?

Moja adoptowana chartka ma bardzo nieprzyjemny zapach z pyska. Jenna ma około 4 lata i prawie pół roku temu zabrałem ją ze schroniska. Od tego czasu je karmę wysokiej jakości, ale jej pysk nadal źle pachnie. Co mogę zrobić?

Pytający: Moja adoptowana chartka ma bardzo nieprzyjemny zapach z pyska. Jenna ma około 4 lata i prawie pół roku temu zabrałem ją ze schroniska. Od tego czasu je karmę wysokiej jakości, ale jej pysk nadal źle pachnie. Co mogę zrobić?   Odpowiedź Imre Vargyasa,...

czytaj dalej
Starszy pies, nie stary pies: opieka nad starszymi psami

Starszy pies, nie stary pies: opieka nad starszymi psami

Opieka nad starszymi psami wymaga szczególnej uwagi i troski, ale to nie oznacza, że te ukochane czworonogi nie mogą prowadzić szczęśliwego i aktywnego życia pomimo swojego wieku. Z odpowiednią opieką i koniecznymi dostosowaniami, starzejące się psy mogą nadal być...

czytaj dalej
Niezależnie zweryfikowany
1024 opinie