Sprawdź te zielone warzywa, które są bezpieczne dla Twojego szczeniaka! Pamiętaj, aby kontrolować ilość podawanych przekąsek, ponieważ mogą one zwiększyć dzienne spożycie kalorii Twojego psa. Pamiętaj, że zawsze możesz podarować swojemu psu nasze doskonale zaprojektowane smakołyki i karmy.
Brokuły
Bogate w błonnik i witaminę C warzywo świetnie nadaje się do podawania w małych ilościach. Należy podawać je w kawałkach wielkości kęsa, surowe lub ugotowane.
Brukselki
Naładowane składnikami odżywczymi i przeciwutleniaczami, te małe kuleczki są świetną przekąską dla Twojego szczeniaka. Najlepszym sposobem podania brukselki szczeniakowi jest ugotowanie jej na parze, ugotowanie w wodzie lub podgrzanie w kuchence mikrofalowej. Nie podawaj na surowo, ponieważ będą zbyt trudne do strawienia dla Twojego psa.
Seler
Wypełniony witaminami A, B i C, ten chrupiący zielony patyk zawiera składniki odżywcze, które wspierają zdrowe serce psa, a nawet odświeżają oddech! Pokrój seler na kawałki i pozwól swojemu psu się nim cieszyć!
Ogórki
Ogórki są szczególnie dobre dla psów z nadwagą, ponieważ zawierają niewiele węglowodanów, tłuszczów i olejów, ale pomagają zwiększyć poziom energii. Są naładowane witaminami K, C i B1 oraz dodatkowymi składnikami odżywczymi. Ogórki to także świetny sposób na nawodnienie psa po spacerze!
Zielona Fasolka
Pełne błonnika i niskokaloryczne, te małe smakołyki świetnie nadają się na przekąskę pełną witamin! Podawaj zieloną fasolkę posiekaną, gotowaną na parze, surową lub prosto z puszki (upewnij się, że nie zawiera sodu).
Groszek
Groszek jest smaczną alternatywą dla innych tłustych przysmaków. Jest pełen witamin, minerałów, białka i błonnika. Groszek śnieżny, groszek cukrowy i groszek ogrodowy lub angielski są szczególnie dobre dla Twojego psa. Podawaj świeży, mrożony lub rozmrożony, aby zapewnić smaczną i zdrową ucztę!
Szpinak
Szpinak zawiera duże ilości witamin A, B, C i K, a także żelazo, przeciwutleniacze, beta-karoten i błonnik (świetny do stymulacji przewodu pokarmowego psa). Posiekaj, gotuj na parze i podawaj w małych ilościach.
Artykuły, które mogą Cię zainteresować
Wrzód przewodu pokarmowego u psa – Wszystko, co musisz o tym wiedzieć!
Dowiedz się, jak rozpoznać i leczyć wrzód przewodu pokarmowego u psa oraz jak dbać o zdrowie układu trawiennego Twojego pupila.
Obrzęk skóry u psa – Wszystko, co musisz o tym wiedzieć!
Dowiedz się, jak rozpoznać i leczyć obrzęk skóry u psa. Poznaj przyczyny i zapobieganie, aby zapewnić zdrowie Twojemu pupillowi.
Świąd skóry u psa – Wszystko, co musisz o tym wiedzieć!
Dowiedz się jak skutecznie zwalczyć świąd skóry u psa. Odkryj przyczyny, objawy i najlepsze metody leczenia dla zdrowia Twojego pupila.