Jeśli masz psa, z pewnością już to wiesz – jego sierść wala się dosłownie wszędzie. A jeśli masz kilka rasy husky, przesyłam najgłębsze wyrazy współczucia. Próba utrzymania domu w czystości i bez sierści to coś, z czym wszyscy walczymy, ale na szczęście istnieje kilka sztuczek, które to trochę ułatwiają. Oto 10 wskazówek dotyczących sprzątania sierści psa.

10 prostych wskazówek dotyczących usuwania sierści psa

Nie posiadam specjalnego, najnowocześniejszego odkurzacza przeznaczonego dla zwierząt domowych ani odkurzacza do czyszczenia na mokro. Jeśli chodzi o czyszczenie psiej sierści, trzymam się podstaw. Od chusteczek do suszarek po wycieraczki do okien – istnieje wiele artykułów gospodarstwa domowego, które świetnie radzą sobie z zbieraniem tego nieznośnego futra. Oto 10 świetnych wskazówek dotyczących usuwania sierści psa.

Zabezpiecz meble przed sierścią, używając koców / pokrowców

Zanim przejdziemy do wskazówek dotyczących czyszczenia psiej sierści, chcę wyjaśnić jedną rzecz – jestem wielkim fanem używania koców i narzut na meble. Jeśli chodzi o utrzymywanie sierści zwierząt z dala od mebli, nie ma nic łatwiejszego niż rzucenie koca na kanapę, aby zapobiec osadzaniu się jej na meblu.

Dobra wiadomość jest taka, że nie musimy uciekać się do plastikowych pokrowców, których nasi dziadkowie używali na swoich meblach – dostępnych jest wiele różnych opcji.

Mam kilka koców, których używam na kanapie, na której śpi mój pies Łajka. Wrzucenie ich do prania raz w tygodniu jest o wiele łatwiejsze niż próba utrzymania czystej sofy. Do wyboru jest duży wybór niestandardowych pokrowców na sofy, a jeśli jesteś uzdolniony artystycznie, możesz udać się do sklepu z rękodziełem i zrobić własne ze swojego ulubionego materiału.

1. Chusteczki do suszarek doskonale nadają się do zbierania sierści zwierząt

Czy sierść Twojego psa jest wszędzie? Czy zdarza Ci się, że za każdym razem, gdy wychodzisz z domu, musisz usuwać futro z ubrania? Potrzebujesz pomocy w usuwaniu sierści zwierząt z kanapy? Moje ulubione rozwiązanie do zbierania sierści zwierząt jest dość proste – to chusteczki do suszarki.

Aby pozbyć się sierści zwierząt domowych, miej pod ręką kilka tego rodzaju chusteczek. Nie wiem, co bym bez nich zrobił – działa cuda, jeśli chodzi o zbieranie psiej sierści z praktycznie wszystkich przedmiotów. Używam ich na meblach, w rogach podłogi i wokół tych wszystkich nieznośnych listew przypodłogowych. Chcąc utrzymać moje meble w czystości i bez sierści, odkryłem, że używanie lekko zwilżonej chusteczki do suszarki jest idealnym rozwiązaniem.

2. Użyj rolki taśmy, aby zebrać luźne kłaczki

Ile razy wychodziłeś rano do pracy i zauważyłeś, że masz na sobie psią sierść? Tak, zdarza mi się to cały czas. Moje rozwiązanie? Trzymaj rolkę opakowania lub taśmy klejącej przy drzwiach dla wszystkich, którzy rzucają komentarz typu „skąd u diabła wzięły się te wszystkie kłaki?”.

W szufladzie w kuchni mam rolkę taśmy do pakowania, która służy wyłącznie do ściągania psiej sierści z ubrań i mebli. Rolki do kłaczków również działają – ale wyczerpują się znacznie szybciej.

3. Zwilż i lekko zamieć dywan przed odkurzaniem

Czy w Twoim dywanie również jest mnóstwo sierści, czy to tylko ja tak mam? Jeśli chcesz zebrać sierść zwierząt z podłogi, zwilż dywan i użyj gumowej miotły, aby zwinąć wszystkie włosy w ładną małą kulkę. Jeśli chcesz pozbyć się nieprzyjemnych zapachów, nałóż na dywan trochę sody oczyszczonej i pozostaw na 10 minut przed odkurzaniem.

Uważaj tylko, aby nie zmoczyć dywanu, ponieważ nie wysycha szybko: mokry dywan to idealne środowisko do rozwoju pleśni i roztoczy. Lekko wilgotny, a nie przemoczony – to wystarczy.

4. Użyj wilgotnego mopa do podłóg drewnianych lub winylowych

Jeśli masz podłogi z twardego drewna, możesz zebrać sierść zwierząt za pomocą zwilżonego mopa. Nie jestem właścicielem Swiffera, ale moi przyjaciele, którzy mają zwierzaki przysięgają, ze jest świetny.

Wilgotny mop działa jak magnes, jeśli chodzi o zbieranie sierści zwierząt. Jeśli masz drewniane podłogi, pamiętaj o użyciu środka do czyszczenia drewna (wiele z nich będzie wymagało rozcieńczenia zgodnie z etykietą) i unikaj pozostawiania kałuży na podłodze.

5. Do mebli tapicerowanych użyj wilgotnej gąbki lub rękawic gumowych

Szukasz prostego sposobu na pozbycie się sierści zwierząt domowych z mebli? Użyj wilgotnej gąbki lub gumowych rękawic (działają też chusteczki do suszarki). Sierść psa bardzo dobrze przylega do gumowych rękawiczek i wilgotnych gąbek i pomoże pozbyć się większości włosów, które przylegają do mebli.

6. Alternatywne wskazówki dotyczące odkurzania pomagające zebrać więcej sierści zwierzęcia

Podczas odkurzania nie zapomnij przejechać odkurzaczem kilka razy po dywanie w naprzemiennych kierunkach, aby zebrać więcej sierści i poluzować resztę, która się zbiła. Pamiętaj, aby często opróżniać odkurzacz i nie zapomnij sprawdzić filtrów – zatkany filtr uniemożliwia wydajną pracę odkurzacza.

7. Użyj wycieraczki do okien na dywanie, aby zebrać sierść zwierząt

Jeśli masz psa i okna w swoim domu, prawdopodobnie masz już wycieraczkę do ich mycia ( ta, której używam, jest również niesamowita w usuwaniu wszystkich odcisków psiego nosa z okien). Te rzeczy sprawdzają się idealnie w usuwaniu sierści zwierząt z dywanu. Po prostu potrzyj nią po dywanie, a po kilku ruchach będziesz miał ładny, duży stos psiej sierści.

8. Użyj gumowej miotły do zbierania włosów w łazience / kuchni

W przypadku podłóg z płytek, drewna lub linoleum uwielbiam jedno narzędzie – gumową miotłę. Jeśli masz dużo psiej sierści na podłogach w kuchni i łazience, możesz przełączyć się na gumową miotłę, aby pozbierać te wszystkie luźne kłaczki.

9. Utrzymuj odkurzacz w dobrym stanie dzięki regularnej konserwacji

Jeśli chodzi o zbieranie psiej sierści, odkurzacz najprawdopodobniej wykona większość pracy, dlatego ważne jest, aby utrzymywać go w dobrym stanie. Pamiętaj o regularnej konserwacji, takiej jak czyszczenie filtra, szczotek i sprawdzanie taśmy.

10. Nawilżacz pomaga zapobiegać przywieraniu sierści do powierzchni

Posiadanie nawilżacza jest naprawdę przyjemne zimą dla tych z nas, którzy mieszkają w zimnym klimacie, ale może również pomóc, jeśli chodzi o sierść zwierząt. Nie tylko pomaga utrzymać nawilżenie skóry, ale także zapobiegają przywieraniu luźnego futra do różnych powierzchni.

Kilka środków zapobiegawczych może pomóc w ograniczeniu linienia

Jeśli masz psa, sierść dostanie się wszędzie, ale jest kilka środków, które możesz podjąć, aby zmniejszyć linienie.

Jednym z łatwych sposobów na ograniczenie wypadania sierści jest codzienne szczotkowanie psa. Nie musi to być bardzo długa sesja pielęgnacji, ale kilka minut pomoże pozbyć się dużej ilości luźnego futra. Narzędzie do usuwania linek FURminator działa niesamowicie: to zdecydowanie najlepszy sprzęt do pielęgnacji, jaki posiadam. Psi fryzjer powinien być w stanie zasugerować odpowiedni typ szczotki do rodzaju sierści Twojego psa.

Regularne kąpiele również pomagają nieco powstrzymać linienie. Nie znalazłem żadnego magicznego szamponu, który wydaje się działać lepiej niż inne – to tylko zwykła czynność spieniania i spłukiwania, która usuwa dużo włosów. Podawanie wysokiej jakości karmy może również zmniejszyć nadmierne gubienie sierści.

Hipoalergiczna karma z jagnięciną Ted firmy CricksyDog zawiera drożdże piwne. To najczęstsze zalecenie dla właścicieli psów, których pupil ma problemy z sierścią i skórą. Jeśli Twój pies ma łupież, stale gubi sierść, ma popękane pazury, to najprawdopodobniej jest to niedobór biotyny. W drożdżach piwnych znajduje się duża ilość biotyny wraz z kilkoma innymi witaminami z grupy B, więc bardzo szybko pomoże ona Twojemu psu z tymi problemami.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Pamika, wybredny bichon

Pamika, wybredny bichon

Pytający: Chciałbym zapytać, co mogę zrobić z moim bardzo wybrednym psem, który ma problemy z jedzeniem. Pamika to bichon havanese, który mieszka z dwoma zwykłymi kotami. Nie ma ulubionego jedzenia, a często nawet nie chce jeść tego samego jedzenia drugi raz. Nigdy...

czytaj dalej
Niezależnie zweryfikowany
1065 opinii