Oznaki alergii zwykle uwidaczniają się przed osiągnięciem przez psa starszego wieku, ale nie jest czymś niespotykanym, że po raz pierwszy mogą wystąpić, gdy zwierzak jest seniorem. Te, które już zmagają się ze skóra podatna na alergie, mogą również zacząć doświadczać więcej problemów, gdy ich ciała słabną wraz z wiekiem.

Nigdy nie jest za późno na alergię– na szczęście nigdy nie jest też zbyt późno, by mieć ją pod kontrolą!

Jeśli twój senior cierpi na suchą, swędzącą, podrażnioną skórę z powodu alergii, poniższe 5 wskazówek może pomóc w przyniesieniu mu ulgi.

1. Zastosuj Odpowiednią Dietę

Nie ma idealnej diety, która byłaby odpowiednia dla każdego psa, zwłaszcza w przypadku alergii pokarmowych. Psy mogą nagle przejawiać alergię na składniki pokarmowe w dowolnym momencie. Zwykle „najczęściej podejrzane środki” obejmują powszechnie stosowane źródła białka i węglowodanów, takie jak kurczak, wieprzowina, pszenica i kukurydza.

Aby zwalczyć epidemię alergii pokarmowych, wielu weterynarzy zaleca domowe, surowe lub hipoalergiczne diety, które zawierają „nowe” źródła składników odżywczych, takich jak jagnięcina, wołowina i dziczyzna, oraz dla źródeł białka i węglowodanów, składników takich jak ryż i słodkie ziemniaki.

Zachowaj ostrożność, próbując zidentyfikować i leczyć alergie pokarmowe swojego psa na własną rękę. Faktyczna dieta może trwać miesiące, a przejście z jednego jedzenia na inne może pogorszyć problem. Współpracuj z ekspertem, aby ustalić najlepszą dietę dla indywidualnych potrzeb Twojego psa-seniora.

Aby znaleźć doskonałą karmę dla swojego psa alergika, zrób test alergiczny lub skontaktuj się z naszymi ekspertami. Nasze karmy dla psów nr 1 na bazie jagnięciny pomagają tysiącom psów, które cierpiały na różne alergie pokarmowe. To świetny początek. Karma Juliet jest idealna dla psów małych, a karma Ted dla psów średnich i dużych.

2. Zmniejsz Ilość Alergenów Dzięki Kąpieli

Za każdym razem, gdy psy wychodzą na zewnątrz, są narażone na potencjalne alergeny. Kąpiel pomaga zredukować mikroskopijne cząsteczki, które gromadzą się na łapach, skórze i sierści. Chłodna woda i specjalnie opracowane szampony mogą pomóc złagodzić swędzenie i podrażnienia, ale pamiętaj, aby używać produktu bezpiecznego dla zwierząt, zaprojektowanego z myślą o specyficznych problemach Twojego psa i unikaj nadmiernego kapania. Zapytaj swojego weterynarza o radę.

Pomiędzy kąpielami pomocne jest także wycieranie łap psa delikatnymi, hipoalergicznymi chusteczkami po wycieczce na zewnątrz.

3. Bądź Na Bieżąco Ze Sprzątaniem Domu

Kurz, alergeny w powietrzu i zarodniki pleśni gromadzą się nawet w najczystszych domach. Częste odkurzanie i sprzątanie może pomóc zmniejszyć narażenie psa na alergeny domowe i poprawić zdrowie całej rodziny. Pamiętaj, aby regularnie wymieniać worek na śmieci i filtry powietrza, a kocyki dla szczeniaczków prać raz w tygodniu.

Możesz również rozważyć zastosowanie chłodnego nawilżacza powietrza, aby w czasie suchej pogody przywrócić wilgoć. Może to pomóc złagodzić swędzenie skóry zarówno u ludzi, jak i zwierząt domowych.

4. Zapobiegaj Pchłom

Czy wiesz, że samica pchły może wydać 600 potomstwa w ciągu miesiąca? Albo że pies z alergią może przez tygodnie cierpieć z powodu jednego ugryzienia? Nadwrażliwość na pchły i spowodowane pchłami zapalenie skóry należą do najczęstszych chorób skóry u zwierząt domowych.

Podczas gdy większość psów rozwija alergię na ukąszenia pcheł przed ukończeniem piątego roku życia, może ona ujawnić się na każdym etapie życia. Wynikające z tego swędzenie, wypadanie włosów i infekcje skóry mogą oznaczać tygodnie leczenia. O wiele łatwiej i taniej (nie wspominając, że i lepiej dla twojego psa) jest uniknięcie plagi pcheł za pomocą zatwierdzonego przez weterynarza środka zapobiegawczego.

5. Promuj Ogólne Zdrowie Skóry Za Pomocą Kwasów Tłuszczowych Omega

Gdy pies się starzeje, jego skóra zaczyna tracić naturalną wilgoć, staje się bardziej sucha, wrażliwa i skłonna do swędzenia. Niezbędne kwasy tłuszczowe Omega-3, Omega-6 i Omega-9 korzystnie wpływają na skórę psów seniorów, pomagając utrzymać ich naturalne natłuszczenie na zdrowym poziomie. Działają również przeciwzapalnie, zmniejszając nasilenie alergii.

Nasza hipoalergiczna karma dla psów jest pełna niezbędnych witamin i minerałów, które pomogą Twojemu starszemu psu poczuć się jak nastolatek!

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Zaparcie u psów (ogólne informacje)

Zaparcie u psów (ogólne informacje)

Wiele psów lubi podjadać przedmioty, które nie są przeznaczone do spożycia. Są to obce „ciała”, które mogą utknąć w przewodzie pokarmowym. Zaparcie jest stanem zagrażającym życiu psów i niestety jest bardziej powszechne, niż wielu sądzi. Nasz artykuł ma tylko...

czytaj dalej
Niezależnie zweryfikowany
1024 opinie