Jak długo należy codziennie spacerować z psem? Jest to pytanie, które ma wiele zmiennych – trzeba wziąć pod uwagę wiek i kondycję psa, temperaturę na zewnątrz i oczywiście rasę lub mieszankę ras psa.

 

5 ras psów, które potrzebują 2-godzinnych spacerów dla szczęśliwego życia

Oprócz tego, która jest najsłodsza, najbardziej puszysta lub do której najlepiej się przytulać, istnieje wiele innych rzeczy, które odróżniają rasy psów.

Każdy pies ma inne wymagania,  o które należy się zatroszczyć, niezależnie od tego, ile jedzą, jak często muszą się wypróżniać i ile wymagają ćwiczeń – jest to ważna kwestia dla profesjonalnych spacerowiczów.

Zapewnienie psom odpowiedniej długości ćwiczeń jest tak samo ważne, jak karmienie ich wystarczającą ilością jedzenia i upewnienie się, że mają wystarczającą ilość wody.

Wszystkie psy muszą otrzymywać codzienne ćwiczenia fizyczne i stymulację umysłową nie tylko ze względów zdrowotnych, ale także po to, aby się zbytnio nie nudzić.

Nuda może prowadzić do złego stanu zdrowia, otyłości, smutku, depresji i problemów behawioralnych. A jeśli opiekujesz się czyimś psem, chcesz, aby była to opieka najwyższej jakości.

Psy to ciekawe stworzenia i na pewno bardzo energiczne, zawsze chętne do odkrywania świata zewnętrznego, nawet jeśli za każdym razem jest to ta sama droga. Jako zawodowy wyprowadzacz psów masz wiele obowiązków. Oprócz specjalnego ubezpieczenia dla wyprowadzającego psy i upewnienia się, że mocno trzymasz smycz, będziesz mieć pod swoją opieką wiele różnych ras, być może na jednym spacerze jednocześnie. Dlatego ważne jest, abyś wiedział, czego potrzebuje każda rasa.

W końcu można śmiało powiedzieć, że chihuahua nie potrzebuje tego samego spaceru co owczarek niemiecki! Poniżej podamy, które rasy psów potrzebują dłuższych spacerów.

 

Owczarek niemiecki

Owczarki niemieckie są powszechnie znane ze swojej siły, inteligencji, posłuszeństwa i zdolności do szkolenia. Pierwotnie hodowane jako psy pasterskie, ze względu na swój charakter, zostały wcielone do armii niemieckiej podczas I wojny światowej. Nic więc dziwnego, że każdego dnia potrzebują co najmniej dwóch godzin ćwiczeń. Pomaga to zmniejszyć nudę i upewnić się, że te chętne do pracy psy mają wystarczającą stymulację psychiczną i fizyczną.

 

Labrador retriever

Jedna z ulubionych ras w naszym kraju – labrador retriever, została pierwotnie wyhodowana w celu wykonywania pracy na zewnątrz przez dłuższy czas.

Jednak labradory są podatne na problemy ze stawami i mięśniami ze względu na duży rozmiar, a jeśli są bezczynne przez dłuższy czas, może to mieć negatywny wpływ na ich stawy i powodować schorzenia takie jak dysplazja stawu biodrowego, choroby stawów i dystrofia mięśni.

 

Warto również zauważyć, że labradory są podatne na otyłość ze względu na swoje geny, dlatego najlepiej spacerować z nimi  przez dwie godziny dziennie. Nie powinno to stanowić problemu, ponieważ ta rasa ma bardzo energiczny charakter.

 

Spaniel angielski

Angielski spaniel jest psem myśliwskim w rodzinie spanieli i był używany głównie do tropienia i łapania zwierzyny. Rasa ta jest czuła i łatwo się ekscytuje, dlatego należy z nią chodzić przez około dwie godziny dziennie.

Te żywe i energiczne psy, choć mogą wyglądać na mniejsze niż owczarek niemiecki i labrador, potrzebują tyle samo stymulacji umysłowej, aby być naprawdę szczęśliwymi i zdrowymi.

Z pewnością w przeciwieństwie do kanapowego leniwca, unikniesz rozwinięcia się u niego behawioralnych problemów, zabierając go na treningi rywalizacyjne.

 

Wyżeł węgierski

Lojalne, czułe i królewskie psy – wyżel węgierski to aktywny pies z dużą ilością energii.

To ciekawski i zwinny pies o wyostrzonym węchu, który powinien spacerować przez co najmniej dwie godziny dziennie w bezpiecznym miejscu, aby mógł dużo wąchać dookoła.

Wyżeł rozwija się dzięki aktywności fizycznej i jest najszczęśliwszy, gdy jest w ruchu. Są też zapalonymi pływakami, więc jeśli w pobliżu są jakieś rzeki, spodziewaj się mokrego psa!

 

Dalmatyńczyk

Dalmatyńczyki, znane również jako „psy powozowe”, biegały obok powozów. Są to psy o dużej energii i zdolności do pokonywania dużych odległości.

Na szczęście nie trzeba dzisiaj biegać z dalmatyńczykami obok bryczek, aby uzyskać optymalne dla nich ćwiczenia. Powinieneś wyprowadzać te aktywne, silne psy przez dwie godziny dziennie.

Cała piątka to bardzo energiczne rasy, więc spróbuj zmęczyć te psiaki zabawnym spacerem, który zapewni im  mnóstwo zapachów do wąchania i kijów do ścigania!

 

Rozpieszczaj je

Jeśli Twój pies miał wystarczająco dużo codziennej aktywności, rozpieszczaj go najlepszą karmą, którą kiedykolwiek zjadły! Świeża, smaczna jagnięcina lub wołowina będzie świetnym wyborem. Okaż miłość swojemu psa za pomocą naszej hipoalergicznej karmy dla psów Juliet lub Ted.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Pamika, wybredny bichon

Pamika, wybredny bichon

Pytający: Chciałbym zapytać, co mogę zrobić z moim bardzo wybrednym psem, który ma problemy z jedzeniem. Pamika to bichon havanese, który mieszka z dwoma zwykłymi kotami. Nie ma ulubionego jedzenia, a często nawet nie chce jeść tego samego jedzenia drugi raz. Nigdy...

czytaj dalej
Niezależnie zweryfikowany
1065 opinii