Niskie temperatury, burze śnieżne i lodowe to tylko niektóre z powodów, dla których w miesiącach zimowych należy siedzieć w domu i prowadzić nieco bardziej siedzący tryb życia. Zwykle oznacza to zbytnie zasiedzenie, brak stymulacji umysłowej i zbyt wiele smakołyków, zarówno dla ciebie, jak i twojego futrzanego przyjaciela, co może prowadzić do problemów zdrowotnych i destrukcyjnych zachowań. Wraz z nadejściem wiosny i cieplejszych temperatur opiekunowie zwierząt domowych wychodzą na zewnątrz, aby poćwiczyć. To idealny czas na zbudowanie zdrowych nawyków fitness dla Ciebie i Twojego pupila, które możesz kontynuować przez cały rok. A ponieważ kwiecień jest miesiącem sprawności psów, nie ma lepszego czasu niż teraz, aby zacząć treningi! Pamiętaj, aby skonsultować się z weterynarzem i upewnić się, że Twoje szczenię otrzyma świadectwo zdrowia, zanim wprowadzisz zmiany w jego poziomie aktywności. Oto tylko kilka sposobów na wspólne ćwiczenia z psem:

Aktywna Zabawa

To zabawne zajęcia, w które może zaangażować się cała rodzina! Zabawa w aportowanie, rzucanie frisbee lub gra w przeciąganie liny to świetne zajęcia na początek. Trening połączony z nauką sztuczek nie tylko buduje mięśnie i poprawia koordynację Twojego psa, ale także wymaga skupienia umysłu. Podczas następnej sesji aktywnej zabawy naucz szczeniaka kręcić się w kółko, kłaniać się lub tańczyć i nagradzaj jego postępy zdrowymi przekąskami. Umiejętność posłuszeństwa to kolejny sposób na wpływanie na wyrzeźbienie mięśni u pupila. Niech Twój pies przejdzie serię siadania, kładzenia się, stania, a nawet psich pompek.

Kursy Agility

Stymuluj psa dzięki domowej roboty torowi przeszkód. Budowanie torów z przedmiotami znalezionymi w domu sprawi, że twoje szczenię będzie czołgać się przez rząd krzeseł w jadalni, przeskakiwać przez miotłę i chodzić po labiryncie z poduszek. Upewnij się, że nie są one zbyt wysokie i odpowiednie dla możliwości Twojego psa. Ta aktywność nie tylko poprawia ruchy i nadaje gracji chodowi twojego szczeniaka, ale angażuje jego koncentrację, gdy uczy się słuchać twoich poleceń i nawigować w nowej przestrzeni.

Pływanie

Czy wiesz, że jedna minuta pływania równa się czterem minutom biegania? Wiele psów uwielbia zabawy w wodzie – czy to w przydomowym basenie, bieganiu przez zraszacze, czy w lokalnym jeziorze. Otwarta woda zapewnia niekończące się możliwości ćwiczeń: od wskakiwania, przynoszenia zabawki lub pływania z tobą. Tylko pamiętaj, aby mieć oko na pupila i dostrzec, kiedy twój szczeniak wykazuje oznaki zmęczenia. Czasami są tak podekscytowane, że nie pamiętają o odpoczynku.

Spacery + Wędrówki

Spacery po okolicy to najłatwiejszy sposób na rozruszanie psa, zwłaszcza jeśli nie jest on przyzwyczajony do dużej aktywności fizycznej. Zacznij od krótkich spacerów i trzymaj się tej samej trasy, budując jego pewność siebie. Gdy Twój pupil przyzwyczai się do jednej drogi, zmień swoje trasy i wydłuż je trochę. Zmiana rutyny wystawia szczeniaka na nowe otoczenia, zapachy i dźwięki, które angażują go psychicznie. Podnieś aktywność swojego futrzanego przyjaciela, zabierając go na jednodniowe wędrówki na dłuższe dystanse niż spacer wokół bloku. Tylko upewnij się, że sprawdziłeś, czy tereny te są przyjazne psom i spakuj wszystko, czego potrzebujesz na dzień na świeżym powietrzu.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Psy i alergie: rozpoznanie i skuteczne metody leczenia

Psy i alergie: rozpoznanie i skuteczne metody leczenia

Psy, podobnie jak ludzie, mogą cierpieć na różne alergie, które mogą poważnie wpływać na jakość ich życia. Odpowiednie rozpoznanie i leczenie są niezbędne, aby nasi czworonożni przyjaciele mogli prowadzić szczęśliwe i zdrowe życie. W tym wpisie przedstawiamy, jak...

czytaj dalej
Bella nie chce jeść suchej karmy. Od małego zawsze dostawała karmę mokrą i teraz chcielibyśmy przejść na karmę suchą. Kupiłem jej kilka rodzajów, ale nie chce nawet ich tknąć. Jak mogę ją przyzwyczaić? Bella to dwuletnia suka rasy ridgeback. Co byś polecił?

Bella nie chce jeść suchej karmy. Od małego zawsze dostawała karmę mokrą i teraz chcielibyśmy przejść na karmę suchą. Kupiłem jej kilka rodzajów, ale nie chce nawet ich tknąć. Jak mogę ją przyzwyczaić? Bella to dwuletnia suka rasy ridgeback. Co byś polecił?

Pytający: Bella nie chce jeść suchej karmy. Od małego zawsze dostawała karmę mokrą i teraz chcielibyśmy przejść na karmę suchą. Kupiłem jej kilka rodzajów, ale nie chce nawet ich tknąć. Jak mogę ją przyzwyczaić? Bella to dwuletnia suka rasy ridgeback. Co byś polecił?...

czytaj dalej
Niezależnie zweryfikowany
1036 opinii