Buldog

Bulldog był pierwotnie używany do prowadzenia bydła na rynek i do współzawodnictwa w krwawym sporcie zwanym bullbaitingiem. Dziś są delikatnymi towarzyszami, którzy kochają dzieci.

Mimo że są to psy rasowe, możesz znaleźć je pod opieką schronisk lub grup ratowniczych. Pamiętaj o adopcji! Nie kupuj psa!

Krótki spacer i drzemka na kanapie to charakterystyczne tempo dla tej rasy psów. Buldogi mogą dobrze przystosować się do życia w mieszkaniu, a nawet być świetnymi towarzyszami dla początkujących rodziców zwierząt domowych. Są czułe dla wszystkich członków rodziny i są szczeniętami dość mało wymagającymi . Tylko upewnij się, że trzymasz je z dala od ekstremalnych warunków pogodowych, a także daj im wystarczająco dużo ruchu, ponieważ przyrost masy ciała stanowi spore ryzyko u psów, które chętnie spędzają większość dnia na kanapie.

Czy wiesz, że robią karmę dla psów specjalnie dla buldogów?

Więcej o tej rasie

Co mają wspólnego Anglia, amerykańscy marines, Yale University, University of Georgia i dziesiątki innych szkół? Psa, którego wszyscy wybrali, aby reprezentował ich twarde, wytrwałe charaktery. A jaki to pies? Oczywiście to buldog!

Czasami nazywana buldogiem angielskim lub buldogiem brytyjskim, rasa pochodzi z Anglii i ma dość krwawą przeszłość. Wywodził się od mastifów bojowych, które zostały sprowadzone na Wyspy Brytyjskie przez Rzymian i był używany w krwawym sporcie zwanym bullbaitingiem. Dziś jednak buldog tylko nieznacznie przypomina wyglądem swoich przodków. A cała ta zaciekłość, jaką wykazywał w zagrodach dla byków? Przepadła na dobre. Pomimo jego wciąż groźnego wyglądu, trudno byłoby znaleźć psa o słodszym, bardziej kochającym usposobieniu.

Buldogi nigdy nie są mylone z innymi rasami psów. Są psem średniej wielkości o krępym, nisko zawieszonym tułowiu. Ich głowa z krótkim pyskiem jest masywna i kwadratowa. Mają szerokie ramiona i klatkę piersiową oraz grube, mocne kończyny.

Chociaż buldogi są dość nisko zawieszone, są szerokie i muskularne. Ich szerokie głowy mają policzki sięgające do boków oczu, a skóra na czole powinna mieć gęste zmarszczki. Buldog ma opadającą górną wargę, a jego dolna szczęka jest przodozgryzem, co oznacza, że ​​jego dolne zęby wystają dalej niż zęby górne. Szczęki buldoga są masywne i mocne, przeznaczone do chwytania przeciwnika i trzymania go.

Buldogi mają okrągłe, ciemne oczy. Ich uszy są małe i cienkie, zagięte jak róża. Krótkie ogony trzymają  nisko na zadzie.

Muskularne ciało buldoga powoduje o u niego charakterystyczny chód. Ponieważ jego krępe nogi są ustawione w każdym kącie jego ciała, porusza się bardziej jak kaczka. Przypomina to luźną, przesuwającą się na boki rolkę. Ponieważ ich przednie łapy są znacznie szersze niż tylne i mają tak duże głowy, samicom trudno jest wychowywać szczenięta bez pomocy. Większość musi mieć cesarskie cięcie, aby urodzić swoje szczenięta, więc hodowla buldoga jest kosztowną propozycją.

Pomimo rysunków przedstawiających je jako dzikie psy, dzisiejsze buldogi są hodowane tak, aby były czułe i życzliwe. Rzeczywiście są zdecydowane i odważne, ale nie mają zamiaru wszczynać walki. Często prezentują  spokojną godność, gdy są dojrzałe, i chociaż są przyjazne i zabawne, mogą być nieco uparte i opiekuńcze wobec swoich rodzin. Buldogi kochają ludzi. Wyszukują ludzi, którzy zwracają na siebie uwagę i nie cieszą się niczym innym, jak tylko leniuchowaniem obok swoich właścicieli i być może chrapaniem podczas snu z głową na ich kolanach.

Niestety, unikalna budowa ciała i głowy buldoga sprawia, że ​​jest on podatny na problemy zdrowotne, zwłaszcza oddechowe i stawowe. Mogą szybko wpaść w nadwagę, jeśli nie będą ćwiczyć wystarczająco dużo. Zbyt duża waga obciąża organizm i może pogorszyć istniejące problemy zdrowotne.

Buldog jest popularnym psem w USA, ale nie jest dla wszystkich. Jest zaskakująco ciężki jak na swój rozmiar, a jeśli musisz go podnieść, powiedzmy, gdy chcesz zabrać go do weterynarza, może to okazać się wyzwaniem. Wewnątrz domu buldogi są zwykle nieaktywne, wolą spać, dopóki nie nadejdzie czas na jedzenie. Kochają dzieci, ale nie oczekuj, że będą spędzać godziny na gonitwie za piłką lub bieganiu z dziećmi po podwórku. Twój buldog może przez jakiś czas angażować się w taką zabawę, ale potem znajdziesz go z powrotem u swojego boku, zadowolonego, patrzącego na świat i na Ciebie z radosnym wyrazem pyska, którą tylko matka – lub oddana fanka buldoga – może pokochać.

Buldog

Najważniejsze fakty

 • Buldogi potrafią być uparte i leniwe. Twój dorosły buldog może nie być zbyt entuzjastycznie nastawiony do chodzenia na spacer, ale ważne jest, aby był codziennie ćwiczony, by utrzymać go w formie.

 • Buldogi nie tolerują ciepła i wilgoci. Kiedy Twój buldog jest na zewnątrz, obserwuj go uważnie pod kątem oznak przegrzania i natychmiast zabierz go do środka, jeśli zacznie wykazywać niepokój. Niektórzy ludzie umieszczają baseny dla dzieci wypełnione wodą w zacienionym miejscu, w których ich buldogi mogą leżeć, gdy jest ciepło i wszyscy są na zewnątrz. Zdecydowanie są psami domowymi i nie powinny mieszkać cały czas na zewnątrz.

 • Buldogi są wrażliwe na zimną pogodę.

 • Buldogi charczą, prychają i chrapią. Są również podatne na bezdech senny.

 • Buldogi są dobrze znane z wzdęć. Jeśli uważasz, że to może o0kazać sie problemem, porozmawiaj ze swoim weterynarzem.

 • Krótkie nosy buldogów sprawiają, że są one podatne na szereg dolegliwości oddechowych.

 • Buldogi mogą mieć ściśnięte nozdrza, które utrudniają im oddychanie i mogą wymagać operacji w celu skorygowania.

 • Buldogi są żarłocznymi zjadaczami i będą się przejadać, jeśli tylko nadarzy się okazja. Ponieważ łatwo przybierają na wadze, mogą szybko stać się otyłe, jeśli nie monitorujesz ilości spożywanej przez nie karmy.

 • Ze względu na rozmiar głów i przedniej części ciała buldogi mają trudności z porodem. Większość z nich wymaga cesarskiego cięcia w celu porodu. Niedoświadczeni hodowcy nie powinni próbować ich hodować.

 • Jako rasa z krótkim nosem, buldogi są wrażliwe na znieczulenie. Pamiętaj, aby porozmawiać o tym ze swoim weterynarzem przed wykonaniem jakichkolwiek operacji.

 • Aby mieć zdrowego psa, nigdy nie kupuj szczeniaka od nieodpowiedzialnego hodowcy, nielegalnej hodowli lub sklepu zoologicznego. Poszukaj renomowanego hodowcy, który testuje swoje psy hodowlane, aby upewnić się, że są wolne od chorób genetycznych, które mogą przenosić się na szczenięta  oraz, że mają ustabilizowany temperament.

bulldog kutya
bulldog kutya
bulldog kutya
bulldog kutya

Osobowość

Towarzyski i słodki, ale jednocześnie znany ze swojej odwagi, która czyni go doskonałym psem stróżującym, buldog jest pieszczochem, a nie wojownikiem. Jest bardziej dostojny niż żywiołowy i ma życzliwą, choć czasami upartą naturę. Buldog jest przyjazny i niefrasobliwy, dogaduje się ze wszystkimi. Potrafi się powoli uczyć, ale kiedy już coś wie, zachowa to na dobre. Buldogi zazwyczaj nie szczekają. Zwykle sam ich wygląd wystarczy, aby odstraszyć intruzów.

Na temperament wpływa wiele czynników, w tym dziedziczność, trening i socjalizacja. Szczenięta o miłych temperamentach są ciekawskie i zabawne, chętnie podchodzą do ludzi i są przez nich trzymane. Wybierz szczeniaka o umiarkowanym temperamencie, a nie tego, który bije rodzeństwo z miotu lub ukrywa się w kącie. Zawsze spotkaj się przynajmniej z jednym z rodziców – zwykle matka jest dostępna – aby upewnić się, że mają miły temperament, z którym czujesz się komfortowo. Spotkanie z rodzeństwem lub innymi krewnymi rodziców jest również pomocne w ocenie, jaki będzie szczeniak, gdy dorośnie.

Jak każdy pies, buldogi potrzebują wczesnej socjalizacji – kontaktu z wieloma różnymi ludźmi, widokami, dźwiękami i doświadczeniami – kiedy są młode. Socjalizacja pomaga zapewnić, że Twój szczeniak  wyrośnie na  dobrze wychowanego psa. Zapisanie go do przedszkola dla szczeniąt to świetny początek. Regularne zapraszanie gości i zabieranie go do parków o dużym natężeniu ruchu, sklepów, w których można przebywać z psami, a także na spokojne spacery w celu poznania sąsiadów również pomoże mu szlifować umiejętności społeczne.

Zdrowie

Jak wszystkie rasy, Buldogi są podatne na pewne choroby i stany. Nie wszystkie buldogi zachorują na którąkolwiek lub wszystkie z tych chorób, ale ważne jest, aby być ich świadomym, byś mógł być poinformowany podczas rozmowy z hodowcami i wiedzieć, czego spodziewać się w ciągu całego życia swojego buldoga.

Kupowanie od odpowiedzialnego hodowcy pomoże zapewnić, że otrzymasz najzdrowszego buldoga. Szczeniak renomowanego hodowcy Bulldogów zostanie zaszczepiony i odrobaczony przed zabraniem go do domu. Odpowiedzialni hodowcy używają wyłącznie fizycznie zdrowych, dojrzałych (co najmniej 2 lata lub starszych) psów i testują swoje stado hodowlane pod kątem chorób genetycznych związanych z rasą.

Oboje rodzice powinni mieć zaświadczenia zdrowotne, dokumenty potwierdzające, że pies został przebadany i jest wolny od konkretnego schorzenia. W przypadku buldoga powinieneś spodziewać się zaświadczeń zdrowotnych od Orthopaedic Foundation for Animals na biodra, łokcie i kolana oraz od Canine Eye Registry Foundation (CERF), potwierdzających, że jego oczy są zdrowe.

Poświadczenia zdrowotne nie są wydawane psom w wieku poniżej 2 lat. To dlatego, że niektóre problemy zdrowotne pojawiają się dopiero po osiągnięciu przez psa pełnej dojrzałości. Z tego powodu często zaleca się, aby psy nie były rozmnażane przed ukończeniem dwóch lub trzech lat.

Ogólnie rzecz biorąc, buldogi mogą mieć wiele problemów zdrowotnych. Są wspaniałymi psami, ale upewnij się, że będziesz uważnie monitorować ich zdrowie i możesz sobie pozwolić na leczenie, którego mogą potrzebować. Następujące warunki mogą mieć wpływ na buldogi:

Wisniowe oko: jest to stan, w którym gruczoł pod trzecią powieką wystaje i wygląda raczej jak wiśnia w kąciku oka. Twój weterynarz może zdecydować o usunięciu gruczołu.

Suche oko: ten stan występuje, gdy naturalna produkcja łez jest niewystarczająca. Objawy obejmują suchy wygląd lub niebieską mgiełkę w oku. Twój weterynarz może wykonać test, aby ustalić, czy Twój pupil ma suche oko i przepisać leki, które możesz podać, aby złagodzić ból.

Entropion: jest to stan, w którym rzęsy skręcają się do wewnątrz i ocierają o oko, powodując podrażnienia. Aby skorygować te wadę, może być wymagana operacja.

Kichanie wsteczne: to nie jest tak naprawdę problem zdrowotny, ale zwykle występuje, gdy płyny z nosa spływają na miękkie podniebienie buldoga, powodując jego zamknięcie. Może się to również zdarzyć, gdy Twojemu pupilowi utkwi coś w nosie. Brzmi to o wiele gorzej niż jest w rzeczywistości. Spróbuj uspokoić swojego buldoga, głaszcząc go po gardle, a to powinno szybko minąć.

Zespół brachycefaliczny: to zaburzenie występuje u psów z krótką głową, zwężonymi nozdrzami lub wydłużonymi miękkimi podniebieniami. Ich drogi oddechowe są w różnym stopniu zatkane i mogą powodować wszystko, od głośnego lub ciężkiego oddychania do całkowitego zapadnięcia się dróg oddechowych. Psy z zespołem brachycefalicznym często węszą i prychają. Leczenie różni się w zależności od ciężkości schorzenia, ale obejmuje terapię tlenową, a także operację poszerzenia nozdrzy lub skrócenia podniebienia.

Potrząsanie głową. Przypomina to okazywanie złości, ale dotyczy tylko głowy. Jest to postrzegane jako mimowolne potrząsanie głową z boku na bok lub w górę i w dół. Czasami jest gwałtowne. Pies wydaje się być świadomy i zdawać sobie sprawę z tego, co się dzieje. Może to być związane ze stresem i niskim poziomem cukru we krwi. Hodowcy często sugerują, aby dać psu trochę miodu i w ten sposób przywrócić poziom cukru we krwi lub odwrócić jego uwagę, aby powstrzymać drżenie. Jeśli drżenie nie wydaje się być związane ze stresem lub nadmiernym podekscytowaniem, powinieneś jak najszybciej zabrać go do weterynarza, aby upewnić się, że nie odczuwa bólu.

Demodektyczny świerzb. Nazywany również nużycą. Wszystkie psy mają w sobie małego pasażera zwanego roztoczem demodeksowym. Matka przekazuje to roztocze swoim szczeniętom w pierwszych dniach życia. Roztocza nie można przekazać ludziom ani nawet innym psom – tylko matka może je „oddać” swoim szczeniętom. Roztocza te żyją w mieszkach włosowych i zwykle nie powodują żadnych problemów. Jeśli jednak Twój buldog ma osłabiony układ odpornościowy, może rozwinąć się demodektyczny świerzb. Grzybica demodektyczna może być zlokalizowana lub uogólniona. W postaci zlokalizowanej na głowie, szyi i przednich kończynach pojawiają się plamy czerwonej, łuszczącej się skóry połączonej z wypadaniem włosów. Jest uważany za chorobę szczeniąt i często ustępuje samoistnie. Ale pomimo to powinieneś zabrać psa do weterynarza, ponieważ może to przekształcić się w uogólnioną postać nużycy. (Powiększone węzły chłonne często są oznaką, że tak się stanie.)

Uogólniony świerzb demodektyczny obejmuje całe ciało i dotyka starsze szczenięta oraz młode, dorosłe psy. Pies ma niejednolitą skórę, łyse placki i infekcje skórne na całym ciele. Psy, u których rozwinęła się nużyca miejscowa lub uogólniona, nie powinny być rozmnażane, ponieważ uważa się, że choroba ta ma podłoże genetyczne.

Dysplazja stawu biodrowego. Jest to stan dziedziczny, w którym kość udowa nie przylega ściśle do stawu biodrowego. Większość buldogów wydaje się mieć dysplazję stawu biodrowego na podstawie prześwietleń bioder, tylko dlatego, że mają naturalnie płytkie stawy biodrowe, ale rzadko zdarza się, że mają związane z tym problemy z utykaniem, chyba że mają nadwagę lub  miały zbyt dużo ćwiczeń w okresie ich szybkiego wzrostu. Jeśli u Twojego buldoga zdiagnozowano dysplazję stawu biodrowego, przed wyrażeniem zgody na operację zasięgnij drugiej opinii i zapoznaj się z innymi opcjami leczenia, takimi jak suplementy.

Problemy z ogonem. Niektóre buldogi mają zakręcone ogony, odwrócone ogony lub inne rodzaje „ciasnych” ogonów, które mogą powodować problemy ze skórą. Powinieneś utrzymywać ogon swojego buldoga czysty i suchy, aby zapobiec infekcji.

Zwichnięcie rzepki. Znane również jako „ślizgające się kolano”.  Jest to częsty problem u małych psów. Dzieje się tak, gdy rzepka, która składa się z trzech części – kości udowej rzepki (podkolanówki) i piszczeli (łydki) – nie jest odpowiednio ułożona. Powoduje to kulawiznę w nodze lub nieprawidłowy chód, coś w rodzaju przeskoku lub podskoku. Jest to stan widoczny przy urodzeniu, chociaż faktyczna niewspółosiowość lub zwichnięcie pojawiają się dopiero znacznie później. Pocieranie spowodowane zwichnięciem rzepki może prowadzić do zapalenia stawów, choroby zwyrodnieniowej stawów. Istnieją cztery stopnie zwichnięcia rzepki, od stopnia I, zwichnięcia sporadycznie powodującego przejściową kulawiznę w stawie, do stopnia IV, w którym skręcenie kości piszczelowej jest poważne i rzepki nie można ustawić ręcznie. Nadaje to psu wygląd krzywych nóg. Ciężkie stopnie zwichnięcia rzepki mogą wymagać interwencji chirurgicznej.

Opieka

Buldogi są mało aktywne w pomieszczeniach i nie wymagają dużej ilości ruchu (chociaż trzeba z nimi codziennie chodzić, aby nie przybrały na wadze). Są psami domowymi i preferują zrelaksowany tryb życia. Po około 15 minutach gry są gotowe na drzemkę. Ten niski do umiarkowanego poziom energii sprawia, że ​​buldog nadaje się do każdego rodzaju domu, od mieszkania po dom z podwórkiem. Możesz zabrać buldoga na kilometrowy spacer w chłodne dni, ale będzie równie zadowolony z krótkiego spaceru w górę i w dół Twojej ulicy.

Ze względu na ich wciśniętą twarz, buldogi nie radzą sobie dobrze w ekstremalnie gorącej (lub zimnej) pogodzie. Oddychają ciężko, gdy jest im zbyt ciepło i nie odprowadzają dobrze ciepła. Są szczególnie podatne na udar cieplny. Zaledwie pół godziny na zewnątrz w temperaturze 30 stopni może je zabić. Zapewnij mu klimatyzowane środowisko i dużo świeżej wody. Buldogi  nie pływają. Ich masywne głowy ciągną je prosto w dół. Jeśli masz basen, spa lub staw, chroń swojego pupila przed wpadnięciem.

Buldog raczej nie będzie mistrzem  posłuszeństwa, ale kiedy się czegoś nauczy, nigdy tego nie zapomni. Najlepiej uczy się poprzez zabawne sesje treningowe, które obejmują powtarzanie i pozytywne wzmacnianie poprzez nagrody i pochwały.

Karmienie

Zalecana dzienna porcja: 1/2 do 2 filiżanek wysokiej jakości karmy dla psów dziennie, podzielonej na dwa posiłki.

UWAGA: Ile zjada Twój dorosły pies, zależy od jego wielkości, wieku, budowy, metabolizmu i poziomu aktywności. Psy to oddzielne jednostki, tak jak ludzie, i nie wszystkie potrzebują takiej samej ilości jedzenia. Nie trzeba dodawać, że bardzo aktywny pies będzie potrzebował czegoś więcej niż pies kanapowy. Jakość kupowanej karmy dla psów również ma znaczenie — im lepsza karma dla psów, tym lepiej będzie odżywiać Twojego psa i tym mniej będziesz musiał wrzucić do jego miski.

Łatwo przekarmić buldoga, ale otyłość może nadwyrężyć jego stawy, więc nie powinno się pozwolić mu przytyć. Utrzymuj swojego dorosłego buldoga w dobrej formie, odmierzając jego jedzenie i karmiąc go dwa razy dziennie, zamiast zostawiać jedzenie cały czas. Jeśli nie masz pewności, czy ma nadwagę, zrób mu test praktyczny. Połóż dłonie na jego plecach, kciuki wzdłuż kręgosłupa, palce rozłożone w dół. Powinieneś czuć, ale nie widzieć jego żeber, bez konieczności mocnego naciskania. Jeśli nie możesz, potrzebuje mniej jedzenia i więcej ćwiczeń.

Aby uzyskać więcej informacji na temat karmienia buldoga, zapoznaj się z naszymi wskazówkami dotyczącymi kupowania odpowiedniej karmy, karmienia szczeniaka i karmienia dorosłego psa.

Kolor futra i pielęgnacja

Sierść Twojego buldoga powinna być prosta, krótka, delikatna, gładka i błyszcząca. Ma miękką, luźną skórę, zwłaszcza na głowie, szyi i ramionach. Jego głowa pokryta jest mocnymi zmarszczkami, a na gardle ma dwie luźne fałdy (od szczęki do klatki piersiowej), tworzące tzw. podgardle.

Buldogi występują w różnych kolorach: rude pręgowane, inne pręgowane, jednolicie białe, jednolicie rude, płowe lub w kolorze daniela (od jasnokremowego do jasnopłowego, bladożółtego lub żółto-rudego,  łaciatego (duże łaty w dwóch lub więcej kolorach). Jednolity czarny nie jest powszechny i ​​nie jest zbyt podziwiany.

Szczotkuj gładką, delikatną, krótkowłosą sierść buldoga raz w tygodniu za pomocą mocnej szczotki z włosia. Codziennie wycieraj  jego pysk wilgotną ściereczką, dbając o czyszczenie wewnętrznych zmarszczek. Pamiętaj, aby całkowicie wysuszyć wnętrze zmarszczek po ich umyciu. Niektórzy sugerują wycieranie zmarszczek chusteczkami dla niemowląt, które zawierają lanolinę i aloes. Jeśli skóra Twojego buldoga jest podrażniona wewnątrz zmarszczek, poproś weterynarza o przepisanie  kojącej maści. Po oczyszczeniu zmarszczek umyj nos swojego pupila i nałóż na niego wazelinę, aby był miękki, nie wysychał i nie łuszczył się.

Bulldog nie linieje zbyt mocno. Jeśli możesz poświęcić trochę czasu na szczotkowanie go częściej niż raz w tygodniu, pomoże to zmniejszyć ilość włosów, które osadzają się na ubraniach i meblach.

Inne potrzeby pielęgnacyjne obejmują pielęgnację pazurów i higienę jamy ustnej. Przycinaj pazurki swojego pupila raz lub dwa razy w miesiącu. Jeśli słyszysz, jak klikają na podłodze, są za długie. Im wcześniej przyzwyczaisz swojego buldoga do przycinania pazurów, tym mniej stresujące będzie to doświadczenie dla was obojga.

Myj zęby co najmniej dwa lub trzy razy w tygodniu — a najlepiej codziennie — aby usunąć kamień nazębny i bakterie. Zacznij od małego szczeniaka, żeby przyzwyczaił się do tej czynności.

Podczas pielęgnacji sprawdzaj, czy nie ma ran, wysypek lub oznak infekcji, takich jak zaczerwienienie, tkliwość lub stan zapalny skóry, uszu, nosa, pyska , oczu oraz na łapach. Uszy powinny ładnie pachnieć, bez nadmiernej ilości woskowiny i mazi w środku, a oczy powinny być czyste, bez zaczerwienienia i wydzieliny. Twoje staranne cotygodniowe badanie pomoże Ci wcześnie wykryć potencjalne problemy zdrowotne.

Dzieci i inne zwierzęta

Jego sympatyczny temperament i waga sprawiają, że buldog jest doskonałym towarzyszem dla dzieci, nawet tych najmłodszych. Buldog zniesie wiele od dziecka, chociaż nie pozwoli na wiele i odejdzie, jeśli zmęczy się dręczeniem.

Zawsze ucz dzieci, jak podchodzić do psów i dotykać ich, i zawsze nadzoruj wszelkie interakcje między psami a małymi dziećmi, aby zapobiec gryzieniu lub pociąganiu za ucho lub ogon którejkolwiek ze stron. Naucz swoje dziecko, aby nigdy nie zbliżało się do psa podczas snu lub jedzenia, ani nie próbowało zabrać mu jedzenia. Żaden pies nie powinien być pozostawiony bez opieki sam na sam z dzieckiem.

Dzięki spokojnej naturze buldogi dobrze dogadują się również z innymi zwierzętami domowymi, psami i kotami. Mogą być jednak mniej towarzyskie w stosunku do obcych psów.

Oceniono nas już ponad 500 razy

Tutaj możesz przeczytać 20 najnowszych recenzji wszystkich naszych produktów. Niestety załadowanie ich wszystkich zajęłoby zbyt dużo czasu, dlatego określiliśmy taki limit. Jak tylko pojawi się nowa recenzja, lista zostanie natychmiast zaktualizowana!

 

Lucynapl
autentyczne opinie klientówautentyczne opinie klientów
5/5

Sucha karma z wołowiny, którą kupiłam jestem bardzo zadowolona, bo moje wybredne pieski chętnie ją jedzą. Najważniejsze jest to, że jest hipoalergiczna. Moje pieski shit tzu nie tolerują zboża i kurczaka, a ta karma jest dla nich odpowiednią. Będę zamawiać ją nadal i polecam wszystkim pieskom alergikom.

3 dni temu
Katarzyna Bednarczykpl
autentyczne opinie klientówautentyczne opinie klientów
5/5

Super

3 tygodnie temu
Katarzyna Bednarczykpl
autentyczne opinie klientówautentyczne opinie klientów
5/5

Pyszne,bo jedzą

3 tygodnie temu
Katarzyna Bednarczykpl
autentyczne opinie klientówautentyczne opinie klientów
5/5

Wszystko zgodnie z opisem.

3 tygodnie temu
ELŻBIETA PANEKpl
autentyczne opinie klientówautentyczne opinie klientów
5/5

Komentarz
Dopiero wprowadziłam na razie smakuje

2 miesiące temu
Ewapl
autentyczne opinie klientówautentyczne opinie klientów
5/5
3 miesiące temu
Kasia Kościołekpl
autentyczne opinie klientówautentyczne opinie klientów
3/5

Jescze nie otworzyłam tej paczki😜

3 miesiące temu
Kasia Kościołekpl
autentyczne opinie klientówautentyczne opinie klientów
5/5

Pies chętnie je, co przy poprzedniej karmie się nie zdarzało.

3 miesiące temu
Elżbieta S.pl
autentyczne opinie klientówautentyczne opinie klientów
5/5

Bardzo dobry skład

3 miesiące temu
Elżbieta S.pl
autentyczne opinie klientówautentyczne opinie klientów
5/5

Bardzo dobry skład

3 miesiące temu
Katarzynapl
autentyczne opinie klientówautentyczne opinie klientów
5/5
3 miesiące temu

Czy jesteś ciekaw innych ras psów?

Zebraliśmy dla Ciebie najpopularniejsze rasy psów i scharakteryzowaliśmy je tak, jak pokazano powyżej. Labrador, husky syberyjski, owczarek niemiecki, beagle, yorkie czy chihuahua… staraliśmy się napisać o tym wszystkim coś wyjątkowego.

border collie

Border Collie

opis rasy psa

Buldog

opis rasy psa

Buldog Francuski

opis rasy psa

Cane Corso

opis rasy psa

golden retriever

Golden Retriever

opis rasy psa

Hawańczyk

opis rasy psa

Jamnik

opis rasy psa

barna labrador ül

Labrador Retriever

opis rasy psa

Owczarek niemiecki

opis rasy psa

Puli

opis rasy psa

Rottweiler

opis rasy psa

Staffordshire Terrier

opis rasy psa

Syberyjski Husky

opis rasy psa

Wyżeł Węgierski

opis rasy psa

Dostawa na następny dzień

Jeżeli zamówienie złożysz do południa, zawartość Twojej paczki może wylądować w misce Twojego psa już następnego dnia. Pamiętaj, że dostarczamy do wszystkich miejscowości w Polsce!

Składniki premium

Składniki wszystkich naszych karm pochodzą od sprawdzonych dostawców. Dla nas bezpieczeństwo Twojego psa jest najważniejsze! Możesz nam zaufać.

Masz pytanie lub utknąłeś?

Napisz do nas na Facebooku lub zadzwoń.

Niezależnie zweryfikowany
1081 opinii