Amerykański Staffordshire Terrier

American Staffordshire Terrier to muskularna rasa znana z tego, że jest silna ze względu na swój rozmiar; jednak są również kochające i czułe w stosunku do członków ludzkiej rodziny. American Staffordshire Terrier nie cieszy się niczym więcej niż przebywaniem z ludźmi, na których mu zależy, niezależnie od tego, czy biegają, bawią się na podwórku, czy przytulają się na kanapie.

Są inteligentne i chętne do zadowolenia, co sprawia, że są bardzo łatwe do wyszkolenia; chociaż ta inteligencja oznacza, że potrzebują stymulacji umysłowej. Jeśli tego nie zrozumieją, użyją tych silnych szczęk i z nudów pogryzą wszystko. American Staffordshire Terrier może również wykorzystać swoją siłę, aby z łatwością ciągnąć spacerowiczów, gdziekolwiek chcą, jeśli nie zostanie odpowiednio przeszkolony. Oznacza to, że potrzebują silnego, pewnego siebie trenera, który wyznaczy granice, nie będąc zbyt surowym.

Socjalizacja jest również ważna, aby pomóc rasie przezwyciężyć jej naturalne tendencje do dystansu, jeśli chodzi o inne zwierzęta. Ta rasa uwielbia mieć pracę do wykonania i dobrze sobie radzi w zawodach sportowych, pracy policyjnej i treningu posłuszeństwa. Przy odpowiednim szkoleniu American Staffordshire Terrier może być lojalnym i chętnym na przytulanie psiakiem oraz towarzyszem rodziny, a także kompetentnym psem pracującym.

Więcej o tej rasie

Amerykański Staffordshire Terrier to kochający, lojalny, zabawny pies, który uwielbia spędzać czas z członkami ludzkiej rodziny. Są dość umięśnione jak na swój rozmiar, co może sprawić, że będą sprawiac kłopoty podczas spacerów, jeśli nie zostaną odpowiednio wytrenowane. Mają też mocne szczęki, których użyją do przeżuwania z nudów. Wiele mebli zostało zniszczonych przez amerykańskiego Staffordshire Terriera, który nie był wystarczająco stymulowany fizycznie i psychicznie. Jednak pewny siebie, stanowczy trener, który może sprostać fizycznym wymaganiom rasy bez surowych kar, zostanie nagrodzony spokojnym, posłusznym psem, który czuje się swobodnie w zadaniach wymagających użycia nosa, ćwiczeniach zwinności i zawodach sportowych, a także do zwykłego przytulania się na kanapie.

Chociaż są używane jako psy stróżujące, ich naturalna miłość do ludzi sprawia, że zdolność obronna Amerykańskiego Staffordshire Terriera jest bardziej oparta na zastraszaniu niż na czymkolwiek innym. Ich muskularna budowa i reputacja agresywnych psów działają odstraszająco na intruzów, chociaż jest w dużej mierze niezasłużona. Amerykański Staffordshire Terrier ma wiele wspólnego z amerykańskim Pit Bull Terrierem. Oba były używane w nielegalnych ringach do walk psów, co czyni je celem przepisów dotyczących rasy, które takowych zakazują. Ale kiedy dorastają w domu pełnym miłości, posród osób, które zapewnią im odpowiednie szkolenie i socjalizację, Amerykański Staffordshire Terrier bedzie posłusznym, czułym i lojalnym zwierzęciem.

Amerykański Staffordshire Terrier

Najważniejsze fakty

  • Amerykańskie Staffordshire Terriery mają wiele wspólnego z American Pit Bull Terrier, mimo że są hodowane osobno od ponad 50 lat.
  • Są uważane za rasę „pitbuli” i są objęte przepisami dotyczącymi tej rasy. Niektóre firmy ubezpieczeniowe nie obejmują gospodarstw domowych, które posiadają tę rasę. Sprawdź lokalne przepisy i polisę ubezpieczeniową, zanim przyjmiesz jednego do swego domu.
  • Amerykańskie Staffordshire Terriery były używane w barbarzyńskich sportach bull-baitingu i bear-baitingu i do dziś są używane na nielegalnych ringach do walk psów. Przyczynia się to do ich niezasłużonej reputacji jako psów agresywnych.
  • Rasa jest bardzo silna jak na swój rozmiar i będzie ciągnąć smycze, gdy nie jest odpowiednio trenowana.
  • Powinny mieć podwórko z mocnym, wysokim płotem, aby mogły biegać i spalać nadmiar energi.
  • Krótka, gładka sierść Amerykańskiego Staffordshire Terriera jest dość łatwa w pielęgnacji, a rasa zwykle nie ma „psiego zapachu”, co oznacza, że kąpiel jest konieczna tylko w razie potrzeby.
  • Chociaż mogą być dobrymi stróżami przez zwykłe zastraszanie swoim wyglądem, Amerykańskie Staffordshire Terriery są ogólnie bardzo przyjazne dla ludzi.
bulldog kutya
bulldog kutya
bulldog kutya
bulldog kutya

Osobowość

Amerykański Staffordshire Terrier jest uważany za psa rodzinnego, który uwielbia przebywać z ludźmi. Amerykańskie Staffordshire Terriery nigdy nie są szczęśliwsze niż wówczas, gdy spędzają czas z rodziną, czy to podczas energicznej zabawy, długiego spaceru, czy po prostu przytulania się na kanapie. W rzeczywistości, chociaż mają reputację psów stróżujących, prawdopodobnie powitają nieznajomych z dużą ilością lizania i czułości. To głównie ich muskularna budowa i niezasłużona reputacja agresywnych „pitbullów” odstrasza intruzów i trzyma ich z daleka. To powiedziawszy, wielu właścicieli Amerykańskiego Staffordshire Terriera twierdzi, że psy tej rasy są świetnymi sędziami charakteru i znają intencje ludzi. Z tego powodu mogą być doskonałymi psami stróżującymi. Amerykański Staffordshire Terrier to pełne energii psy, które będą ciągnąć, gryźć, kopać i szczekać, jeśli się znudzą.

Jako silne, wysportowane psiaki mogą być trudne do prowadzebnia na smyczy i będą ciągnąć swojego właściciela, gdziekolwiek mają ochotę, jeśli im na to pozwoli. Potrzebują pewnego siebie, asertywnego trenera, który będzie w stanie poradzić sobie z nimi, wyznaczyć granice i zapewnić odpowiednią stymulację psychiczną i fizyczną. Wymagają również wczesnej socjalizacji z ludźmi i innymi zwierzętami. Chociaż rasa jest naturalnie przyjazna dla ludzi, mogą konfrontować się z innymi psami, gdy nie są uspołecznione. Amerykańskie Staffordshire Terriery są inteligentne, chętne do pomocy i ogólnie dobrze radzą sobie z treningiem. Lubią mieć pracę do wykonania, niezależnie od tego, czy jest to kumpel do biegania, praca z nosem, bieganie na kursach wytrzymałościowych czy uprawianie innych psich sportów. Trener, który potrafi sprostać fizycznym wymaganiom Amerykańskiego Staffordshire Terriera i utrzymać go pod kontrolą, będzie miał oddanego, czułego i posłusznego towarzysza na całe życie.

Zdrowie

Amerykański Staffordshire Terrier jest ogólnie zdrową rasą, chociaż jest predysponowany do kilku problemów zdrowotnych, na które powinieneś zwracać uwagę. Rasa ta jest podatna na alergie skórne, infekcje dróg moczowych i choroby autoimmunologiczne. Mogą również rozwinąć chorobę zwyrodnieniową stawów lub spondylozę w późniejszym życiu. Inne problemy zdrowotne, które mogą się u nich ujawnić obejmują dysplazję stawów biodrowych, dysplazję łokci, niedoczynność tarczycy, świerzb demodektyczny, ataksję móżdżkową, choroby serca i zwichnięcia rzepki.

Opieka

Wiadomo, że Amerykańskie Staffordshire Terierry mają nieświeży oddech, dlatego ich zęby należy myć co najmniej raz w tygodniu, a najlepiej nawet częściej, aby zapobiec rozwojowi drobnoustrojów. Ich pazury powinny być przycinane w razie potrzeby, co może być trudne, ponieważ rasa ta nie lubi, gdy dotyka się ich łap. Pomocne będzie wcześniejsze szkolenie, aby czuły się komfortowo podczas dotykania i pielęgnacji. Ich uszy należy co tydzień sprawdzać pod kątem nagromadzenia woskowiny i zanieczyszczeń oraz czyścić w razie potrzeby, aby uniknąć infekcji ucha lub inwazji szkodników. Bądź na bieżąco z regularnymi kontrolami weterynaryjnymi i postępuj zgodnie z zaleceniami lekarza weterynarii, aby uzyskać dodatkową opiekę domową.

Karmienie

Amerykański Staffordshire Terrier powinien otrzymać dietę opracowaną dla psów średniej i dużej wielkości o umiarkowanym poziomie energii. Powinieneś skonsultować się z weterynarzem lub profesjonalnym dietetykiem w celu uzyskania porady, czym karmić swojego pupila i jakiej wielkości porcji potrzebuje. Ich potrzeby będą się zmieniać wraz z wiekiem, więc pamiętaj o dostosowaniu karmienia od szczenięcia do dorosłości i starości zgodnie z zaleceniami.

Kolor futra i pielęgnacja

Krótka, gładka sierść Amerykańskiego Staffordshire Terriera może mieć różne kolory, w tym niebieski, płowy, biały, czarny i rudy. Mogą zawierać mieszankę bieli i innych kolorów lub mieszankę bieli i pręgowanej sierści. AKC uważa za wadę, jeśli ponad 80 procent sierści jest białej. Sztywne, błyszczące włosy rasa ta zrzuca dwa razy w roku, gdy zmieniają się pory roku. Przez resztę roku gubią niewielkie jej ilości. Powinien być czesany przynajmniej raz w tygodniu, co pomoże uchwycić część wypadającego futra i zachować połysk sierści. Kąpiel jest konieczna tylko w razie potrzeby, co nie powinno odbywać się częściej niż kilka razy w roku, chyba że psy się ubrudzą. Ogólnie rzecz biorąc, ta rasa nie ma zbyt „psiego zapachu” i przez jakiś czas może obejść się bez kąpieli. Podsumowując, potrzeby pielęgnacyjne Amerykańskiego Staffordshire Terriera są dość niskie.

Dzieci i inne zwierzęta

Amerykańskie Staffordshire Terriery znane są z tego, że kochają bycie psami rodzinnymi, mogą też przebywać z dziećmi. To powiedziawszy, najlepiej nadają się do domów z dziećmi w wieku powyżej sześciu lat. Ta rasa jest bardzo muskularna i może bawić się dość ostro, co może skutkować kontuzjami. Małe dzieci lubią szturchać i popychać, dlatego szczególnie ważne jest, aby nauczyć je, jak obchodzić się ze zwierzętami. Nawet z odpowiednio wyszkolonymi psami dowolnej rasy, zabawa z dziećmi powinna być zawsze nadzorowana. Amerykański Staffordshire Terrier na ogół nie przepada za innymi psami.

Zostały pierwotnie wyhodowane do walki i chociaż wielu hodowców przez lata pracowało nad usunięciem tych tendencji, rasa nadal może trzymać się na dystans. Spotkanie z innymi psami w miejscach publicznych może być ryzykowną sytuacją – ale to zależy od psa. Ponadto Amerykański Staffordshire Terrier może postrzegać inne zwierzęta domowe, takie jak koty, jako ofiary. Wczesna socjalizacja i dorastanie z innymi zwierzętami może zmniejszyć tendencje tej rasy do nie dogadywania się z innymi zwierzętami, ale mogą one najlepiej pasować do gospodarstw domowych z jednym zwierzęciem.

Oceniono nas już ponad 500 razy

Tutaj możesz przeczytać 20 najnowszych recenzji wszystkich naszych produktów. Niestety załadowanie ich wszystkich zajęłoby zbyt dużo czasu, dlatego określiliśmy taki limit. Jak tylko pojawi się nowa recenzja, lista zostanie natychmiast zaktualizowana!

Ewapl
autentyczne opinie klientówautentyczne opinie klientów
5/5
4 tygodnie temu
Kasia Kościołekpl
autentyczne opinie klientówautentyczne opinie klientów
3/5

Jescze nie otworzyłam tej paczki😜

4 tygodnie temu
Kasia Kościołekpl
autentyczne opinie klientówautentyczne opinie klientów
5/5

Pies chętnie je, co przy poprzedniej karmie się nie zdarzało.

4 tygodnie temu
Elżbieta S.pl
autentyczne opinie klientówautentyczne opinie klientów
5/5

Bardzo dobry skład

4 tygodnie temu
Elżbieta S.pl
autentyczne opinie klientówautentyczne opinie klientów
5/5

Bardzo dobry skład

4 tygodnie temu
Katarzynapl
autentyczne opinie klientówautentyczne opinie klientów
5/5
1 miesiąc temu
Katarzynapl
autentyczne opinie klientówautentyczne opinie klientów
5/5

Psiaki się zajadają, i mniej się drapią

1 miesiąc temu
Lucyna B.pl
autentyczne opinie klientówautentyczne opinie klientów
5/5
1 miesiąc temu
Ewa Rachwałpl
autentyczne opinie klientówautentyczne opinie klientów
5/5

Pies chętnie ją zjada. Chrupki w odpowiedniej wielkości. Brak sensacji żołądkowych. Słowem szczęśliwy pies.

2 miesiące temu
zbigniew Wiącekpl
autentyczne opinie klientówautentyczne opinie klientów
5/5

Pies, mimo ostrej alergii, po karmie czuje się dobrze.

2 miesiące temu
Elżbieta S.pl
autentyczne opinie klientówautentyczne opinie klientów
5/5
2 miesiące temu
Ewelinapl
autentyczne opinie klientówautentyczne opinie klientów
5/5

Patyczek znika w mig 🙂 mój piesio uwielbia je.

2 miesiące temu
Ewelinapl
autentyczne opinie klientówautentyczne opinie klientów
5/5

Początkowo mój piesek nie chciał jeść karmy suchej, najważniejszy był czas. Cierpliwie czekałam na moment chrupania 🙂 Dostaje najlepszą karmę, wiem, co je. jestem bardzo zadowolona

2 miesiące temu
Małgorzatapl
autentyczne opinie klientówautentyczne opinie klientów
5/5

Choć mam wybrednego pieska to karma Oskar jej zasmakowała i chętnie ją zajada.

3 miesiące temu

Czy jesteś ciekaw innych ras psów?

Zebraliśmy dla Ciebie najpopularniejsze rasy psów i scharakteryzowaliśmy je tak, jak pokazano powyżej. Labrador, husky syberyjski, owczarek niemiecki, beagle, yorkie czy chihuahua… staraliśmy się napisać o tym wszystkim coś wyjątkowego.

border collie

Border Collie

opis rasy psa

Buldog

opis rasy psa

Buldog Francuski

opis rasy psa

Cane Corso

opis rasy psa

golden retriever

Golden Retriever

opis rasy psa

Hawańczyk

opis rasy psa

Jamnik

opis rasy psa

barna labrador ül

Labrador Retriever

opis rasy psa

Owczarek niemiecki

opis rasy psa

Puli

opis rasy psa

Rottweiler

opis rasy psa

Staffordshire Terrier

opis rasy psa

Syberyjski Husky

opis rasy psa

Wyżeł Węgierski

opis rasy psa

Dostawa na następny dzień

Jeżeli zamówienie złożysz do południa, zawartość Twojej paczki może wylądować w misce Twojego psa już następnego dnia. Pamiętaj, że dostarczamy do wszystkich miejscowości w Polsce!

Składniki premium

Składniki wszystkich naszych karm pochodzą od sprawdzonych dostawców. Dla nas bezpieczeństwo Twojego psa jest najważniejsze! Możesz nam zaufać.

Masz pytanie lub utknąłeś?

Napisz do nas na Facebooku lub zadzwoń.

Niezależnie zweryfikowany
1036 opinii