Syberyjski Husky

Pies rasy husky ma piękną, grubą sierść, która występuje w wielu kolorach i oznaczeniach. Ich niebieskie lub wielokolorowe oczy i efektowne maski na twarzy tylko dodają uroku tej rasie, która pochodzi z Syberii.

Łatwo zrozumieć, dlaczego wielu przyciąga wilczy wygląd Syberyjskiego husky, ale uważaj, ponieważ ten wysportowany, inteligentny pies może działać niezależnie i rzucać wyzwanie tym, którzy po raz pierwszy mają do czynienia z pieskami. Husky to również „H” w Houdini i potrzebują podwórka z wysokim ogrodzeniem, które wbija się w ziemię, aby zapobiec ucieczkom. Zapewnienie husky wystarczającej ilości ćwiczeń może okazać się łatwiejsze do powiedzenia niż do zrobienia –  chociaż zmniejszy nudę i niechciane zachowania, takie jak próby ucieczki.

Należy pamiętać, że psy każdej rasy mogą cierpieć z powodu problemów zdrowotnych przez całe życie. Dobry plan ubezpieczenia dla zwierząt może pomóc Ci przygotować się do zapewnienia Twojemu psu opieki, której potrzebuje w każdym wieku.

Syberyjski Husky

Husky syberyjskie zawładnęły wyobraźnią mas, a także artystów, pisarzy i producentów filmowych swoim przyciągającym wzrok wyglądem i budzącymi podziw talentami. Ten średniej wielkości pies roboczy posiada siłę i atletyczną budowę. Po raz pierwszy opracowane jako psy zaprzęgowe – niektóre są nadal używane w tym charakterze – Husky są niezwykłymi psami – a ich zdolność uczenia się jest oszałamiająca.

Wielu zakochało się w dzikiej naturze i dumie husky, ale nie zdaje sobie sprawy, jak naprawdę wygląda ta rasa. To nie jest rasa dla wszystkich. Ich piękno często skłania ludzi do zakupu, są nieświadomi ich trudnych cech, co sprawia, że wiele husky jest głównymi kandydatami do oddania do schroniska.

Rosnąca popularność rasy doprowadziła do powstania nielegalnych hodowli i opiekunów, którzy nie zważają na ich temperament. Ma to niekorzystny wpływ na całą rasę i wiele negatywnych cech staje się powszechnych u tych źle wychowanych psów, w tym niektóre cechy, które nie są normalne u husky syberyjskich.

Jeśli spojrzysz na wszystkie pozytywne strony ich temperamentu, nie będziesz miał wątpliwości, że to niesamowita rasa. Są inteligentne i niezależne. Są przywiązane do wszystkich, ale nie muszą Cię ciągle męczyć o uwagę. Nie są znane jako agresywne i ogólnie dobrze radzą sobie w domach z wieloma psami. Dobrze sobie radzą z dziećmi i przyjmą każdego w swoim domu – tak, nawet intruzów.

Jednak często używają swego niezwykłego umysłu, aby uczyć się mniej przyjemnych rzeczy i nie są zbyt chętne, aby zadowolić swoich ludzi. Są niezwykle trudne do wyszkolenia, więc początkujacy właściciele psów lub osoby nieśmiałe powinni rozważyć inne rasy. Husky najlepiej pasują do pewnych siebie, doświadczonych właścicieli psów, którzy ustalają zasady i zapewniają spójność. Podobnie jak wszystkie rasy, husky potrzebują treningu posłuszeństwa, ale wydają się mieć niesamowitą zdolność do odróżniania domu od klasy – zachowując się pięknie w klasie, jednocześnie lekceważąc polecenia w domu.

Największą ostrożnością w stosunku do husky syberyjskich jest ich reputacja jako artysty ucieczki. Będą wędrować z dala od domu, gdy tylko nadarzy się okazja. Niestety, w wyniku tego zbyt wiele z nich zginęło lub zostało rannych. Bardzo ważne jest, aby właściciele husky syberyjskiego stale sprawdzali swoje podwórka pod kątem wszelkich możliwości ucieczki i otaczali je ogrodzeniem ciężko osadzonym w ziemi.

Chociaż mają wiele cech, które mogą sprawiać, że są dość trudne, husky syberyjskie są nadal wspaniałą rasą. Fani tej porywającej rasy uwielbiają jej cudowną naturę. Właściwie wyszkolone i zadbane husky są wspaniałymi towarzyszami rodziny.

Najważniejsze fakty

 • W zależności od klimatu, husky syberyjskie zazwyczaj niewiele linieją, z wyjątkiem okresów w roku, kiedy zrzucają sierść, co oznacza, że ​​​​wypuszczają duże ilości włosów naraz. Zdarza się to mniej więcej dwa razy w roku, więcej, jeśli mieszkasz w cieplejszym klimacie rasa staje się kłopotliwa pod tym względem na około trzy tygodnie.
 • Husky syberyjskie nie są zalecane do mieszkań, ale niektóre radzą sobie całkiem dobrze w mieszkaniach, jeśli są odpowiednio przeszkolone i ćwiczone.
 • Husky syberyjskie są znanymi  uciekinierami  i są znane z tego, że wędrują i znikają. Mogą przeskakiwać przez płoty, zrywać łańcuchy, zsuwać kołnierze i znaleźć inny sposób ucieczki. Potrzebują wysokiego ogrodzonego podwórka, a ogrodzenie powinno być również zakopane kilka cali pod ziemią, aby uniemożliwić husky wykopanie sobie drogi wyjścia.
 • Husky syberyjskie mogą być bardzo destrukcyjne zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Jeśli zostaną w środku bez kojca, rasa może zniszczyć dom i spowodować wiele szkód. Na zewnątrz lubią kopać i rozkopują podwórka i rabatki. Pies, któremu przeznaczysz miejsce do kopania na podwórku, jest o wiele szczęśliwszy, podobnie jak Ty.
 • Podczas gdy lubią wyć, husky syberyjskie rzadko szczekają i nie zaalarmują szczekaniem, jeśli ktoś wejdzie na Twoją posiadłość. To czyni ich nieodpowiednimi psami stróżującymi. Mówi się o husky, że pomogliby włamywaczowi, zanim stworzą jakiekolwiek zagrożenie.
 • Husky syberyjskie nie są rasą dla nowego lub nieśmiałego właściciela. Potrzebują silnego właściciela, który utrzyma pozycję alfy w domu. Potrzebują treningu posłuszeństwa od najmłodszych lat i mogą być trudną i upartą rasą do trenowania.
 • Husky syberyjskie są bardzo ciekawe i mogą zostać ranne lub zgubić się podczas odkrywania czegoś nowego.
 • Czuły i dobroduszny  – to opisuje husky. Generalnie dobrze radzą sobie z dziećmi, chociaż małe dzieci nigdy nie powinny być pozostawione same z żadną rasą. Dogadują się również z ludźmi i dobrze sobie radzą w domach z wieloma psami.
 • Husky syberyjskie były hodowane tak, aby przeżyć na małej ilości jedzenia. Zasada ta obowiązuje do dziś, a husky nie potrzebuje dużej ilości kalorii dziennie. Ważne jest, aby zapytać hodowcę husky syberyjskiego, co zaleca jako wielkość porcji i zastosować się do jego rad.
 • Husky mogą zrywać się ze smyczy podczas spacerów. Uciekają, a także będą gonić inne małe zwierzęta.
 • Ze względu na swoją urodę, husky syberyjskie są jedną z najbardziej niewłaściwie zakupionych ras. Wielu nie bierze pod uwagę ich temperamentu i szczególnych dziwactw i często zostaje z niesfornym, choć pięknym psem. Wiele husky syberyjskich ginie, zostaje zabitych lub przekazanych do schroniska z powodu niedoinformowanych właścicieli. Jeśli myślisz o zakupie husky syberyjskiego, poświęć dużo czasu na poznanie rasy. Odwiedź kilku hodowców husky syberyjskiego lub psów ze schroniska, czytaj książki, rozmawiaj z innymi właścicielami i ewentualnie zastępuj znajomych w opiece nad takim, jeśli czujesz, że możesz. Jeśli po wszystkich doświadczeniach czujesz, że nadal chcesz mieć psa husky syberyjskiego, poświęć trochę czasu na podjęcie decyzji, czy adoptować uratowanego psiaka, czy szczeniaka. Postępuj zgodnie z radą hodowcy i pamiętaj, że ten piękny pies sprawi, że Twoje życie będzie przygodą, ale nie zawsze dobrą.
 • Aby zdobyć zdrowego psa, nigdy nie kupuj szczeniaka od nieodpowiedzialnego hodowcy, z nielegalnej hodowli lub sklepu zoologicznego. Poszukaj renomowanego hodowcy, który testuje swoje psy hodowlane, aby upewnić się, że są wolne od chorób genetycznych, które mogą przenosić na szczenięta i że ma odpowiedni temperament.

Historia

Uważa się, że husky pochodzi od Czukcza – plemienia koczowników syberyjskich. Historia rasy jest stosunkowo nieznana, ale testy DNA potwierdzają, że należą one do najstarszych ras psów. Wiemy, że Czukczowie używali psów jako szybkiego transportu i że wchodziły w interakcje jako psy rodzinne. Husky często spały z dziećmi i zapewniały im ciepłe, wygodne łóżka.

Syberyjski husky został sprowadzony na Alaskę w 1908 roku i był używany jako pies zaprzęgowy podczas gorączki złota. Były używane w zawodach All-Alaska Sweepstakes, które są 408-milowym wyścigiem psich zaprzęgów i nadal są aktywnym konkurentem w Sweepstakes do dziś.

Zapisy wskazują, że ostatni husky został wywieziony z Syberii w 1930 roku, kiedy granice zostały zamknięte przez rząd sowiecki. Rasa nadal kwitła w Ameryce Północnej. Chociaż zmieniły się nieco w stosunku do swoich syberyjskich psów-założycieli, Czukczi Sled Dog, nadal zachowują wiele wspaniałych cech tej rasy.

Siberian Club of America został założony w 1938, a husky został uznany przez American Kennel Club w 1930 i Canadian Kennel Club w 1939.

Rozmiar

Przeciętny samiec ma od 21 do 23,5 cala wysokości, podczas gdy samica ma od 20 do 22 cali. Samiec waży od 45 do 60 funtów, a samica od 35 do 50 funtów.

Osobowość

Husky syberyjskie to psy stadne i potrzebują właściciela, który jest wyraźnym liderem stada. Ułatwia to szkolenie, ponieważ przekonasz się, że Twój pies Cię szanuje, ale nie zdziw się, jeśli sprawdzi granice Twojej pozycji w stadzie i od czasu do czasu spróbuje przejąć kontrolę.

Kiedy tak się dzieje, ważne jest, aby nie poddawać się ich natarczywości. Zapewnij sobie pozycję lidera – nie poprzez zastraszanie lub uderzanie – ale potwierdzając podstawowe zasady z jasnością i konsekwencją.

Sprawienie, by Twój pies czekał z jedzeniem, jest jednym z najlepszych sposobów na ustanowienie swojej roli przywódcy. Husky będzie cię postrzegał jako strażnika wszystkich cennych zasobów – jedzenia, smakołyków, zabawek i innych psich aktywów.

Ta bardzo energetyczna rasa może być destrukcyjna zarówno w domu, jak i na zewnątrz – zwłaszcza, gdy jest znudzona lub nie ma odpowiednich ćwiczeń. Zniszczą dom, jeśli zostaną same, a zdarzył się nawet przypadek, że syberyjski husky przegryzł cementową ścianę.

Będą kopać zarówno rabatki, jak i podwórka, ale można je nauczyć kopania w określonym miejscu na podwórku. Lepiej dla wszystkich, jeśli po prostu nauczysz swojego psa kopać w jednym miejscu, zamiast próbować zerwać z tym nawykiem.

Niemniej jednak mogą być dość czarujące swoją psotną i zabawną naturą. Są również dość towarzyskie i uwielbiają popisywać się swoimi talentami.

Husky syberyjskie nie szczekają – to dobra wiadomość. Oto złe rzeczy: lubią wyć, co może być bardzo frustrujące dla Twoich sąsiadów. Jeśli nie masz odpowiednio wyszkolonego i dobrze wyćwiczonego husky syberyjskiego, nie są one idealnymi zwierzakami do mieszkań.

Kolejna przestroga: chociaż husky są uwielbiane za bycie przyjaznymi i łagodnymi, są kiepskimi psami stróżującymi. Niestety nie są zbyt podejrzliwe wobec obcych, w tym włamywaczy. Faktem jest, że mają tendencję do kochania wszystkich.

Temperament jednak nie znosi próżni. Wpływa na niego wiele czynników, w tym dziedziczność, trening i socjalizacja. Szczenięta o miłych temperamentach są ciekawskie i zabawne, chętnie podchodzą do ludzi i są przez nich trzymane. Wybierz szczeniaka z umiarkowanym temperamentem, a nie tego, który bije rodzeństwo z miotu lub ukrywa się w kącie.

Zawsze spotykaj się z przynajmniej jednym z rodziców – zazwyczaj matka jest osobą, która jest dostępna – aby upewnić się, że mają miły temperament, z którym czujesz się komfortowo. Spotkanie z rodzeństwem lub innymi krewnymi rodziców jest również pomocne w ocenie, jaki będzie szczeniak, gdy dorośnie.

Jak każdy pies, husky syberyjskie potrzebują wczesnej ekspozycji na wiele różnych ludzi, widoków, dźwięków i doświadczeń, gdy są młode. Socjalizacja pomaga zapewnić, że twój syberyjski szczeniak wyrośnie na psa o wszechstronnym kształcie.

Zapisanie go do przedszkola dla szczeniąt to świetny początek. Regularne zapraszanie gości i zabieranie go do ruchliwych parków, sklepów, w których można przebywać z psami, a także na spokojne spacery w celu poznania sąsiadów również pomoże mu szlifować umiejętności społeczne.

Zdrowie

Husky są ogólnie zdrowe, ale podobnie jak wszystkie rasy, są podatne na pewne schorzenia. Nie wszystkie husky będą miały którąkolwiek lub wszystkie z tych chorób, ale ważne jest, aby być ich świadomym, jeśli rozważasz tę rasę.

Jeśli kupujesz szczeniaka, znajdź dobrego hodowcę, który pokaże Ci świadectwa zdrowia obojga rodziców Twojego szczeniaka. Świadectwa zdrowotne dowodzą, że pies został przetestowany i jest wolny od określonej choroby.

U husky należy oczekiwać zaświadczeń zdrowotnych od Ortopedycznej Fundacji dla Zwierząt (OFA) w przypadku dysplazji stawu biodrowego (z wynikiem równym lub lepszym), dysplazji łokcia, niedoczynności tarczycy i choroby von Willebranda; z Auburn University na trombopatię; oraz od Fundacji Canine Eye Registry Foundation (CERF) poświadczającej, że ma dobry wzrok. Świadectwa zdrowia można potwierdzić na stronie internetowej OFA (offa.org).

Zaćma: zaćma to zmętnienie soczewki oka, które powoduje trudności w widzeniu. Oko (oczy) psa będzie mętne. Zaćma zwykle pojawia się w starszym wieku i czasami można ją usunąć chirurgicznie, aby poprawić wzrok psa.

Dystrofia rogówki: Ten stan wpływa na rogówkę lub zewnętrzną przezroczystą część gałki ocznej. Jest to zmętnienie spowodowane gromadzeniem się lipidów w rogówce. Zwykle występuje u młodych dorosłych i zwykle dotyczy samic. Nie ma terapii na ten stan, ale wydaje się, że nie wpływa to na widzenie.

Postępujący zanik siatkówki (PRA): jest to choroba zwyrodnieniowa oka, która ostatecznie powoduje ślepotę z powodu utraty fotoreceptorów w tylnej części oka. PRA jest wykrywalne na wiele lat zanim pies wykaże jakiekolwiek oznaki ślepoty. Na szczęście psy mogą używać innych zmysłów, aby zrekompensować ślepotę, a niewidomy pies może żyć pełnią życia i szczęśliwie. Tylko nie nabieraj nawyku przesuwania mebli. Renomowani hodowcy przeprowadzają coroczną kontrolę psich oczu u lekarza weterynarii okulisty i nie rozmnażają psów z tą chorobą.

Niezależnie od tego, jak zdrowy jest Twój pies, kiedy po raz pierwszy przyprowadzasz go do domu, powinieneś przygotować się na wszelkie problemy, które mogą pojawić się przez całe jego życie. Plan ubezpieczenia dla zwierząt może pomóc Ci być gotowym na wszelkie potrzeby weterynaryjne Twojego psa.

Opieka

Husky syberyjskie muszą być ćwiczone przez 30 do 60 minut dziennie, aby się nie nudziły. Są doskonałymi towarzyszami podczas joggingu, ale nie powinny być ćwiczone w czasie upałów. Co zaskakujące, potrzebują tylko małego (ale bezpiecznego) podwórka, aby dac upust swojej energii.

Konkluzja: husky syberyjskie muszą pracować, aby być szczęśliwymi. Zwykle samo utrzymywanie aktywnego życia poprzez piesze wędrówki i inne sporty na świeżym powietrzu sprawi, że husky będzie zdrowy, szczęśliwy i wolny od kłopotów.

Jak wspomniano wcześniej, trening jest koniecznością w przypadku tej rasy i możesz chcieć zainwestować w bardziej zaawansowane zajęcia z posłuszeństwa. Może to być trudne dla wielu właścicieli i trenerów, ponieważ rasa jest bardzo inteligentna i określi różnicę między zajęciami a domem.

Będą zachowywać się cudownie na zajęciach, wykonując wszystkie instrukcje i polecenia, ale w domu mogą wrócić do upartego psa, który skradł Twoje serce. Może to być frustrujące, ale przekonasz się, że cierpliwość, czas i trochę własnego uporu się opłaci.

Trening w kojcu jest ważnym narzędziem, które jest często polecane przez hodowców. Zapewnia to Twojemu psu i szczeniakowi bezpieczeństwo, a także daje im bezpieczną przystań, do której mogą się wycofać, gdy czują się przytłoczone lub zmęczone. Kojec nigdy nie powinien być używany jako kara.

Trening na smyczy jest również koniecznością, ponieważ husky syberyjskie nigdy nie powinny być pozostawione bez smyczy, gdy nie znajdują się na ogrodzonym terenie. Uwielbiają biegać i zrobią to bez zastanawiania się, jak daleko jesteś. Możesz łatwo stracić swojego pupila, jeśli zdecyduje się za czymś gonić lub po prostu cieszyć się biegiem. Husky syberyjskie mają rozwinięty instynkt łapania zdobyczy i jest to kolejny powód, dla którego powinny być na smyczy podczas spacerów.

Karmienie

Zalecana dzienna porcja: 1,5 do 2 filiżanek wysokiej jakości suchej karmy dziennie, podzielonej na dwa posiłki.

Jeśli chodzi o pory posiłków, husky syberyjskie są znane z tego, że są „łatwe w utrzymaniu” – wymagają stosunkowo niewielkiej ilości pożywienia w stosunku do ich wielkości. Ta cecha może brac się z początków rasy, ponieważ Czukoci hodowlai te psy, aby ciągneły lekki ładunek w szybkim tempie na duże odległości w niskich temperaturach przy najmniejszym możliwym spożyciu pokarmu.

UWAGA: Ile zjada Twój dorosły pies, zależy od jego wielkości, wieku, budowy, metabolizmu i poziomu aktywności. Psy to oddzielne jednostki, tak jak ludzie, i nie wszystkie potrzebują takiej samej ilości jedzenia. Nie trzeba dodawać, że bardzo aktywny pies będzie potrzebował czegoś więcej niż pies kanapowy. Jakość kupowanej karmy dla psów również ma znaczenie — im lepsza karma dla psów, tym lepiej będzie odżywiać Twojego psa i tym mniej będziesz musiał wrzucić do jego miski.

Aby uzyskać więcej informacji na temat karmienia Husky, zapoznaj się z naszymi wytycznymi dotyczącymi kupowania odpowiedniego jedzenia, karmienia szczeniaka i karmienia dorosłego psa.

Kolor futra i pielęgnacja

Upewnij się, że Twój odkurzacz jest w dobrym stanie i regularnie rezerwujesz czas na pielęgnację, jeśli adoptujesz psa husky. Jego podwójne futro ma średniej długości włosy. Włos okrywowy jest prosty, a podszerstek miękki i gęsty.

Spodziewaj się dużo włosów, dużo wypadania – szczególnie wiosną i jesienią, kiedy zrzucają sierść. To powiedziawszy, jest to dość łatwa w utrzymaniu rasa. Husky syberyjskie żyjące w niższych temperaturach zrzucają mniej niż te, które żyją w cieplejszym klimacie. Możesz uniknąć zmatowienia futra i nadmiernej sierści na meblach, jeśli zobowiążesz się do szczotkowania sierści psa przynajmniej raz w tygodniu w ciągu roku – i codziennie w okresie linienia.

Husky syberyjskie są czystymi psami i potrzebują czasu, aby się oczyścić – podobnie jak kot. Zazwyczaj nie wydzielają „psiego” zapachu i rzadko potrzebują kąpieli. O ile, oczywiście, nie wytarzają się w czymś obrzydliwym na podwórku lub nie znajdą śmierdzącego zbiornika wodnego, do którego można wskoczyć. Kiedy nadchodzi pora kąpieli, wybierz wysokiej jakości szampon dla psa, który ma na celu zachowanie naturalnych olejków w skórze i sierści Twojego psa.

Husky występują w różnych kolorach i oznaczeniach, od czerni do czystej bieli z kolorowymi oznaczeniami na ciele, które obejmują czerwienie i miedzie. Ich oczy mogą być brązowe, niebieskie lub mieszane. Ich twarze mają maski, które dodają im uroku.

Myj zęby Husky co najmniej dwa lub trzy razy w tygodniu, aby usunąć nagromadzony kamień nazębny i bakterie, które się w nim czają. Codzienne szczotkowanie jest jeszcze lepsze, jeśli chcesz zapobiegać chorobom dziąseł i nieświeżemu oddechowi.

Przycinaj mu pazury raz lub dwa razy w miesiącu, jeśli pies nie ściera ich naturalnie, aby zapobiec u siebie łzom bólu podczas podskoków i innym problemom. Jeśli słyszysz, jak klikają na podłodze, są za długie. Psie pazurki mają w sobie naczynia krwionośne, a jeśli przytniesz zbyt daleko, możesz spowodować krwawienie – a twój pies może nie współpracować następnym razem, gdy zobaczy obcinacz do paznokci. Tak więc, jeśli nie masz doświadczenia w przycinaniu psich pazurów, poproś weterynarza lub groomera o wskazówki.

Jego uszy powinny być sprawdzane co tydzień pod kątem zaczerwienienia lub nieprzyjemnego zapachu, co może wskazywać na infekcję. Sprawdzając uszy psa, przetrzyj je wacikiem zwilżonym delikatnym środkiem do czyszczenia uszu o zrównoważonym pH, aby zapobiec infekcjom. Nie wkładaj niczego do przewodu słuchowego; po prostu wyczyść ucho zewnętrzne.

Zacznij przyzwyczajać swojego husky do szczotkowania i badania, gdy jest szczeniakiem. Często dotykaj jego łap – psy są drażliwe na ich punkcie – i zaglądaj do jego pyska. Spraw, aby pielęgnacja ciała była pozytywnym doświadczeniem wypełnionym pochwałami i nagrodami, a położysz podwaliny pod łatwe badania weterynaryjne i inne czynności, gdy będzie dorosły.

Podczas pielęgnacji sprawdzaj, czy nie ma ran, wysypek lub oznak infekcji, takich jak zaczerwienienie, tkliwość lub stan zapalny skóry, nosa, ust i oczu oraz na łapach. Oczy powinny być czyste, bez zaczerwienienia i wydzieliny. Twoje staranne cotygodniowe badanie pomoże Ci wcześnie wykryć potencjalne problemy zdrowotne.

Dzieci i inne zwierzęta

Husky są wspaniałymi zwierzętami domowymi dla dzieci. Mogą być bardzo tolerancyjne w stosunku do dzieci, ale podobnie jak wszystkie inne psy, powinny być nadzorowane w ich pobliżu.

Zawsze ucz dzieci, jak podchodzić do psów i dotykać ich, i zawsze nadzoruj wszelkie interakcje między psami a małymi dziećmi, aby zapobiec gryzieniu lub pociąganiu za ucho lub ogon ze strony którejkolwiek ze stron. Naucz swoje dziecko, aby nigdy nie zbliżało się do psa podczas snu lub jedzenia, ani nie próbowało zabrać mu jedzenia. Żaden pies nie powinien być pozostawiony sam na sam z dzieckiem.

Husky syberyjskie dogadują się z innymi psami, ale nadal ważne jest, aby zabrać szczeniaka na zajęcia socjalizacyjne. To przyzwyczaja je do innych psów, a także do ludzi, chociaż są również bardzo przywiązani do obcych. Socjalizacja uczy szczenięta, jak się zachowywać i witać inne psy i ich właścicieli.

Pamiętaj o historii tej rasy. Surowe warunki panujące na Syberii wytworzyły u tej rasy silny popęd łapania zdobyczy, ponieważ często trudno było znaleźć pożywienie. W rezultacie wiele dzisiejszych husky kieruje się w stronę małych zwierząt, takich jak wiewiórki, króliki i koty. Jednak niektóre husky rozwijają się w gospodarstwach domowych z wieloma zwierzętami domowymi, zwłaszcza gdy są wychowywane z innymi zwierzętami od szczenięcia.

Oceniono nas już ponad 500 razy

Tutaj możesz przeczytać 20 najnowszych recenzji wszystkich naszych produktów. Niestety załadowanie ich wszystkich zajęłoby zbyt dużo czasu, dlatego określiliśmy taki limit. Jak tylko pojawi się nowa recenzja, lista zostanie natychmiast zaktualizowana!

Katarzynapl
autentyczne opinie klientówautentyczne opinie klientów
5/5
21 godzin temu
Katarzynapl
autentyczne opinie klientówautentyczne opinie klientów
5/5

Psiaki się zajadają, i mniej się drapią

21 godzin temu
Lucyna B.pl
autentyczne opinie klientówautentyczne opinie klientów
5/5
4 dni temu
Ewa Rachwałpl
autentyczne opinie klientówautentyczne opinie klientów
5/5

Pies chętnie ją zjada. Chrupki w odpowiedniej wielkości. Brak sensacji żołądkowych. Słowem szczęśliwy pies.

1 tydzień temu
zbigniew Wiącekpl
autentyczne opinie klientówautentyczne opinie klientów
5/5

Pies, mimo ostrej alergii, po karmie czuje się dobrze.

3 tygodnie temu
Elżbieta S.pl
autentyczne opinie klientówautentyczne opinie klientów
5/5
4 tygodnie temu
Ewelinapl
autentyczne opinie klientówautentyczne opinie klientów
5/5

Patyczek znika w mig 🙂 mój piesio uwielbia je.

1 miesiąc temu
Ewelinapl
autentyczne opinie klientówautentyczne opinie klientów
5/5

Początkowo mój piesek nie chciał jeść karmy suchej, najważniejszy był czas. Cierpliwie czekałam na moment chrupania 🙂 Dostaje najlepszą karmę, wiem, co je. jestem bardzo zadowolona

1 miesiąc temu
Małgorzatapl
autentyczne opinie klientówautentyczne opinie klientów
5/5

Choć mam wybrednego pieska to karma Oskar jej zasmakowała i chętnie ją zajada.

1 miesiąc temu
Elżbieta S.
autentyczne opinie klientówautentyczne opinie klientów
5/5
2 miesiące temu
Elżbieta S.
autentyczne opinie klientówautentyczne opinie klientów
5/5
2 miesiące temu
Elżbieta S.
autentyczne opinie klientówautentyczne opinie klientów
5/5
2 miesiące temu
Elżbieta S.
autentyczne opinie klientówautentyczne opinie klientów
5/5
2 miesiące temu
Agata Radomska
autentyczne opinie klientówautentyczne opinie klientów
5/5

Smaczny jeszcze za krótko aby wystawić opinie skuteczności

2 miesiące temu
Agata Radomska
autentyczne opinie klientówautentyczne opinie klientów
5/5

Problem z alergia poszedł w niepamięć po 6 latach testowania innych karm ta jest strzałem w dziesiątkę. Bardzo bardzo dziękujemy

2 miesiące temu
Martyna Starzyńskapl
autentyczne opinie klientówautentyczne opinie klientów
5/5

Moja sunia jest zachwycona, najlepsza karma jaką znamy.

3 miesiące temu

Czy jesteś ciekaw innych ras psów?

Zebraliśmy dla Ciebie najpopularniejsze rasy psów i scharakteryzowaliśmy je tak, jak pokazano powyżej. Labrador, husky syberyjski, owczarek niemiecki, beagle, yorkie czy chihuahua… staraliśmy się napisać o tym wszystkim coś wyjątkowego.

border collie

Border Collie

opis rasy psa

Buldog

opis rasy psa

Buldog Francuski

opis rasy psa

Cane Corso

opis rasy psa

golden retriever

Golden Retriever

opis rasy psa

Hawańczyk

opis rasy psa

Jamnik

opis rasy psa

barna labrador ül

Labrador Retriever

opis rasy psa

Owczarek niemiecki

opis rasy psa

Puli

opis rasy psa

Rottweiler

opis rasy psa

Staffordshire Terrier

opis rasy psa

Syberyjski Husky

opis rasy psa

Wyżeł Węgierski

opis rasy psa

Dostawa na następny dzień

Jeżeli zamówienie złożysz do południa, zawartość Twojej paczki może wylądować w misce Twojego psa już następnego dnia. Pamiętaj, że dostarczamy do wszystkich miejscowości w Polsce!

Składniki premium

Składniki wszystkich naszych karm pochodzą od sprawdzonych dostawców. Dla nas bezpieczeństwo Twojego psa jest najważniejsze! Możesz nam zaufać.

Masz pytanie lub utknąłeś?

Napisz do nas na Facebooku lub zadzwoń.

Niezależnie zweryfikowany
1024 opinie